Rasedus, ravimtaimed ja toit: mida süüa ja mida oma menüüst välja jätta?

Millised on need ravimtaimed, mida kasutada enne lapseootele jäämist ja selle ajal ning millised on taimed, mida peaks raseduse ajal pigem vältima, sellest kirjutab Looduspere.ee.

Enne rasedust

Plaanipärasel lapsesaamisel on see eelis, et juba enne rasestumist saab tegeleda oma keha lapsekandmiseks ettevalmistamisega. Selliselt käitudes oleme valmis nii psüühiliselt kui füüsiliselt, mis meie tavapärast kõikuvat tervist vaadates polegi nii väike asi.

Kõigepealt peaks paar kuud enne plaanitud rasestumist tegema läbi maksa puhastumise. Selleks võib teha täispaastu, aga ka ainult korrapärasest maksa puhastavate ravimtaimede kasutamisest on kasu. Maks ja veri on omavahel tihedas koostöös ja nende puhastamiseks sobivad raudrohi, võilille juur, saialill ja ravimtaimed on ka ravimid ja nende kasutamisel raseduse ajal võivad olla ettearvamatud tagajärjed. Soovitav on pidada nõu arstiga ning kasutada ravimtaimi pigem vähe kui palju. Väga tähtis on hoopis raseduseaegne toitumine.

Näiteks porgand soodustab loote kasvu ja arengut. Vajalikku kaltsiumi ja teisi imelisi aineid saab kapsast ning hapukapsast. Tavalisest hoolikamalt tuleks jälgida poest toitu ostes E-de ja muude lisaainete olemasolu, sest lisa- ja säilitusained on raseduse ajal suisa ohtlikud. Tõeliselt vajalik oleks just raseduse ajal tarbida vaid mahetoitu. Õnneks on võimalik seda hankida mitmetest erinevatest toit, mis sisaldab palju kiudaineid. Toitudes oleks hea kasutada palju maitsetaimi, sobivad näiteks aed-harakputk, till, apteegitill, Selgeltnägija Viktoria Raidos: pere esimene laps saab endale suure osa suguvõsa jõust

Vanemlik hoolitsus esimestel eluaastatel mõjutab lapse aju arengut

Katkend Anni ja Tomi Rahula avameelsest raamatust “Tule meie juurde”, mis räägib kunstliku viljastamise keerulisest teekonnast

Seotud