HIIDGALERII | Värvikas seltskond tähistas raamatu “Hallo, Kosmos! Elu mõte” ilmumist

Ingrid Peek kogus kokku seitsme aasta jooksul Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” külas käinud erinevate ilmavaadete esindajate mõtted sellest, mis on elu mõte ja koostas vastustest inspiratsiooniraamatu”Hallo, Kosmos! Elu mõte”. Raamatu esitlusel jutustasid raamatu autor ja ajaloofilosoof Einar Laigna eksistentsiaalsetel teemadel, kuulama oli kogunenud hulganisti värvikaid tegelasi ja ka saatekülalisi.

“Esitlusel arutluses osalenud härra Laigna rõhutas eriliselt inimese hinge tähtsust. Hing peab olema elav, mitte nüristuma tehnoloogilise arengu võidujooksus, sest viimasel juhul olevat tema arvates inimene surnud. Hinge ergutamiseks saime konkreetse retsepti, mis nii lihtne, kuid tänases elukeerises küllalt raskesti teostatav: nimelt soovitas ta vaadata rahus ja vaikuses keskendunult tähistaevast. Kasvõi minna pimedas suuskadel metsa ja laskuda mõneks ajaks selili suuskadele, tunnistada avatud pilguga taevast ja viia mõte kaugele. “Looduses liikudes peab ikka jälgima, et hing elaks!” rõhutas intelligentne teoloog ja pikas elus karastunud mõõgameister,” kirjutab Ingrid Peek aitab leida elu mõtet sütitavas inspiratsiooniraamatus “Hallo, Kosmos! Elu mõte”

Kirjastuse Pilgrim poolt välja antud inspiratsiooniraamatusse “Hallo, Kosmos! Elu mõte” on Ingrid Peek kogunud seitsme aasta jooksul Raadio 2 eetris küsitletud sadade värvikate inimeste mõtteid elust ja selle olemusest.

Mis on elu mõte? Seda küsimust küsisin ma seitsme aasta jooksul ligi neljasajalt Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” külaliselt; need mõtteterad said suvel saatesarja lõpuks kokku ning sättisin selle toreda terviku jõulukingiks kaunite kaante vahele,” sõnab raamatu autor Ingrid Peek ja lisab: “Oma eluteel kõnnib inimene ise, aga sel rännakul võivad meile seltsiks olla sajad põnevad väga erinevate mõttemaailmadega tegelased, kes jagavad meiega oma mõtteid elust, selle olemusest ja mõtestamisest.”

Raamat “Hallo, Kosmos! Elu mõte” viib lugeja rändama eksistentsiaalsetele radadele.

Seitsme aasta jooksul kogutud mõttekillukesed menusaates külas käinud inimeste ilmavaadete kirevast kaleidoskoobist pakuvad inspiratsiooni niisama kulgejatele ja mõttemõlgutajatele kui ka elukutselistele elu-uurijatele ja eksistentsi sügavustesse sukeldujatele.

Selle üle, mis mõte on elul ja mis elu elavad meie mõtted, mõtisklevad raamatus teadlased, muusikud, enesearengu edendajaid, arstid, vaimulikud ja religiooniuurijad, psühholoogid ja terapeudid, šamaanid ja nõiad, vabamüürlased ja vandenõuteooriate uurijad, preestrid, ufoloogid, folkloristid, metafüüsikud, looduskaitsjad ja mitmete teiste elualade esindajad.

“Hallo, Kosmos! Elu mõte” on teine osa Kosmosesaate inspiratsiooniraamatute triloogiast. Esimene osa “Hallo, Kosmos! Palju õnne” ilmus möödunud aastal ning sisaldas sadade saatekülaliste isiklikke õnne valemeid.

Vaata raamatu “Hallo, Kosmos! Elu mõte” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.