Hindu astroloogia: Kuu loomine Kaljukitses avab võimaluse materiaalseks eneseteostuseks

Sanskriti keelne termin “amāvasyā” tähendab Kuu loomise päeva. Astronoomiliselt tähendab see olukorda, kus Kuu ja Päike asuvad samadel kraadidel. “amā” tähendab koos ja “vasyā” tähendab olema, eksisteerima. Igas kalendrikuus on üks Kuu loomise päev ehk amāvasyā. Amāvasyāga algab viieteistkümne päeva pikkune Kuu kasvamise periood, mis päädib täiskuuga ehk pūrṇimāga. Peale täiskuud algab viietestkümne päeva pikkune Kuu kahanemise periood, jõudes tagasi Kuu loomise punkti. Punkti, kus Kuu ja Päike asuvad orbitaalselt samadel laiuskraadidel. Pūrṇimā puhul asuvad Päike ja Kuu vastamisi, illumineerides ja valgustades teine teist. Amāvasyā ajal pole Kuud näha, vahendab Hinduastroloogia.ee.

Vastlakuu Kuu loomine leiab aset 11.02 kell 21.07, mil Päike ja Kuu asuvad kraadiliselt samadel laiustel. Sel päeval liiguvad mõlemad taevakehad Kaljukitses, Dhanistha naksatras*. Sel päeval on Kaljukits väga populaarne märk, sest teisteks külalisteks peale Kuu ja Päikese on veel Merkuur(R)*, Jupiter, Veenus ja Saturn. Mida sümboliseerib Kaljukitse sodiaagimärk ja seal paiknev Dhanistha naksatra?

Makara (sanskr. termin) ehk Kaljukits on sodaagiringi kümnes märk, millega seostuvad kindlad märksõnad: seadus, seadlus, regulatsioon, hierarhia, staatus, positsioon, elitism, kord, valitsus, ühiskond, reputatsioon, karistus, bürokraatia, püramiid, protokoll, austus, traditsioon, maine, aeglane, tundetu, kõva, külm, kuiv, turvalisus.

Dhanistha on naksatra, mis asub 23°20´ Kaljukits kuni 6°40´ Veevalaja. Dhanistha kutsutakse “Sümfooniliseks täheks”, sest tema sümboliks on trumm, mille rütm sümboliseerib Universumi kosmilisi võnkeid. Literaalselt tähendab Dhanistha rahakust ja jõukust, sest tüvisõna “dhana” tähendab raha, varakust, aaret, väärtuslikku omandit. Seega selle kuutsükliga avanevad kosmilised võimalused materiaalseks eneseteostuseks. Jäädes Kaljukitsele omaselt praktiliseks ja realistlikuks, saate esile tuua oodatud muutused nii seesmiselt kui väliselt.

Dhanistha on seotud heli ja rütmiga ning Amāvasyā on seotud meditatsiooni ja sisekaemusega, siis sel korral on hea kuulata mantraid ja lausuda palveid. Samuti on hea väljendada verbaalselt ja kõvahäälselt oma motivatsioonid ja kavatsused, sest helivibratsioonid ja-võnked saavad sel kuutsüklil mateeriat mõjutada. Igasugune heliteraapia ja laulmine mõjuvad spirituaalses mõttes puhastavalt.

Dhanisthaga kaasneb üks oluline aspekt, milleks on isepäisus. Dhanistha teab, millist rada käia ja omab töökust ja distsipliini seda rada käia. Dhanistha Amāvasyā ajal ongi hea võimalus mõista, millist rada käia tahad. Dhanistaga algav kuutsükkel toob kaasa töötahte ja sihikindluse oma eesmärkide saavutamiseks, tuleb ainult mõista ja teada. Ärge kartke sammuda oma rütmis, sest ainult teie teate, mida teie hing ihkab.

*naksatra – üks kahekümne seitsmendik osa (1/27) Kuu orbiidil. Üks osa on 13°20´ lai. See on Sanskriti keelne tehniline termin, mida kasutatakse iidses geomeetrias, matemaatikas ja astronoomias.

*(R) – retrograadne

Allikas: hinduastroloogia.ee, indiaastroloog@gmail.com

Loe lisaks: Hindu astroloogia – pilguheit veebruarikuu planeetide liikumistele

Seotud