GALERII: “Hallo, Kosmos!” uuris erinevate asjatundjatega viljaringide mõistatust

Teadlaste Öö festivali raames toimus Tartu teaduskeskuses Ahhaa üks põnev arutelupaneel teemal ” Viljaringid – mõistatus läbi sajandite”, kus erinevad oma ala asjatundjad uurisid põnevat fenomeni, mis on inimkonda kummastanud juba tükk aega. Sel neljapäeva kell 20 (ja kordusena pühapäeval kell 14) kuuleb ekspertide viljaringide teemalist arutelupaneeli Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”.

Viljaringide teemalisse arutelupaneeli olidlisaks linnakodanikele ja õpilastele kutsutud mõtteliidreid erinevatest eluvaldkondadest. Vestlusringis osalesid: füüsikud Jaak Kikas ja Taavi Vaikjärv, religiooniuurijad Toomas Erikson ja Karl Käsnapuu, ufoloog Igor Volke, semiootik Mihkel Kunnus, folklorist Kristel Kivari, bioloog-botaanik Sirgi Saar, etnograaf ja looduslike pühapaikade uurija Ahto Kaasik, Skeptik.ee eestvedaja ja füüsikaõpetaja Martin Vällik, ajakirjanik Juhan Aare, teoloog Roland Karo, arutelu modereeris saatejuht Ingrid Peek.

Erinevate maade, valdavalt küll Lõuna-Inglismaa viljapõldudel esinevad geomeetrilised kujundid, on muutunud omalaadseks väljakutseks. Tänaseni pole paljastatud nende tegijaid, pole karistatud kahjutekitajaid, pole pädevalt kummutatud müstilisi fantaasiaid nende nähtuste ümber. Neljakümne aasta jooksul on selle maastiku-graffiti meisterlikkus kasvanud ja nähtus on muutunud maastikuarhitektoonika esteetiliseks osaks. See nähtus omab loodusteaduslikke, bioloogilisi, geoloogilisi, esteetilisi, õiguslikke, müstilisi, religioosseid ja filosoofilisi aspekte.
Vaata galeriist, kuidas kulges viljaringide arutelupaneel oma ala asjatundjatega:
Enne arutelu vaatasid osalejad ja publik filmi 2016. aasta Inglismaa viljaringidest, mis andis visuaalse põhja panelistide arutelule ja mida näeb SIIT.
Kuula asjatundjate arutelupaneeli “Viljaringid – mõistatus läbi sajandite” sel neljapäeval kell 20 ja kordusena pühapäeval kell 14 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.
Vaata ka saate “Hallo, Kosmos!” facebookilehte ja kodulehte hallokosmos.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.