GALERII: Alkeemia muljed Euroopa ühelt olulisemalt muusika­sündmuselt Tallinn Music Week

Möödunud nädalal seitsmendat korda toimunud Põhja- ja Baltimaade suurimal uue muusika ja linnakultuurifestivalil Tallinn Music Week esines 206 artisti 24 050 muusikasõbrale ja üle 850 festivali delegaadile. Kõikvõimalikke muusikažanreid klassikast tantsumuusikani ja rokist džässini hõlmanud sündmuse kontsertprogramm hõlmas 36 lava üle linna. TMW konverentsi delegaatidena võttis sündmusest osa 853 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, neist 544 välisriikidest ning 309 Eestist.

Vaata ja naudi väikest valikut Alkeemia lemmikutest meie lemmikuimal muusikafestivalil:

25.-29. märtsini kestnud festivali kontserdid toimusid üle linna kokku 36 laval – klubides, kontserdisaalides ja ootamatutes paikades asuvatel linnalavadel üle Tallinna. Edukaimaks ürituseks osutus reedel, 27. märtsil esimest korda Põhjamaades ja Baltikumis toimunud klassikalise muusika reiv Kultuurikatla Katelde saalis 1500 inimesele. Sündmus ühendas endas klassikalise muusika, Eesti heliloomingu ning DJ-kultuuri. Spetsiaalse atmosfääri loova kujunduse lõid Kultuurikatlasse auhinnatud disainer Marit Ilison, kelle töödest oli eksponeeritud ka helendav “Värav III” tema kohaspetsiifiliste installatsioonide seeriast ning sisekujundaja Ott Kangur.

Ka Tallinn Music Weeki alamfestivale “TMW maitsed” ja “TMW jutud” külastati tänavu iseäranis aktiivselt. 25.-28. märtsini Disaini- ja arhitektuurigaleriis tegutsenud festivali pop-up restorani kogunes iga päev täismaja jagu einestajaid ning muusikateemaliste vestlusringide kuulajaid. Populaarseks osutus ka festivaliga esmakordselt liitunud Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse kureeritud eriprogramm “TMW kunst“, mis meelitas galeriiõhtule Tallinna Teisipäev ligi 600 külastajat.

27.-28. märtsini Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses toimunud muusikatööstuse konverentsist võttis delegaatidena osa 853 muusikaettevõtjat ja muusikaorganisatsioonide esindajat, neist 544 välisriikidest ning 309 Eestist. Kokku oli osalejaid 34 riigist, enim väliskülalisi saabus Soomest (183), järgnesid Läti (59), Venemaa (52), Ühendkuningriik (44), Leedu ja Poola (kummastki 28) ja Saksamaa (27).

Konverentsi keskseteks teemadeks olid muuhulgas naiste roll muusikabisnises ning uue Euroopa muusikatööstuse tulevik talendivahetusprogrammide ETEP ja CEETEP liitumise valguses. Põnevaimaks paneelideks osutusid arutelud muusika rollist filmides ja reklaamides ning žanrite ülesest muusikatarbimisest, samuti intervjuu mõjuka punkbändi The Slits kitarristi ja laulja Viv Albertine’iga.

Konverentsi avakõnes avaldas Eesti Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves heameelt, et Tallinn Music Week ei ole seitsme toimumisaasta jooksul kaotanud oma võimet inimesi positiivses võtmes kaasata ning hoiab jätkuvalt meie iseseisvuse vaimu ja igaühe vabadust kuulata ilma riikliku sekkumiseta seda, mida hing ihaldab. Jutu ilmestamiseks soovitas Ilves kõigil YouTube’i trükkida “Bike Show Sevastopol 2014″: “Sealt saab näha, mis juhtub, kui rokk ja hiphop on riigi teenistuses.”
Vaata Toomas Hendrik Ilvese tänavust TMW avakõne Helen Sildna ja tema tiim on Eesti parimad kultuurisaadikud.”

Georgia Tablietti, Sonar Festival
“TMW pakub täiuslikku sissevaadet Tallinna varjatud kultuuriväärtustesse ja esitleb artiste, kes võiksid Lääne-Euroopas laiemat kõlapinda saavutada. Hea toit ja muusika ning külalislahke linn – suurepärane kombinatsioon!”

Anna Hildur Hildibrandsdottir, NOMEX festivali programmijuht
“Eesti muusikakogukond muutub üha tugevamaks ning rõõm on näha, et artistid nagu Maarja Nuut pälvivad väärilist tähelepanu. TMW rajab järjekindlalt teed artistidele, kes kõnnivad peavoolust eemal. Muljetavaldav oli ka soolise võrdõiguslikkuse kehtestamine konverentsi esinejate valikul – oluline samm mistahes kaasaegse muusikasündmuse raames.”

Paulina Ahokas, Tampere Hall
“Tallinn Music Week on kujunenud üheks põnevaimaks ja professionaalses plaanis tõhusaimaks sündmuseks Euroopa muusikakalendris nii tänu muusikastiilide mitmekesisusele kui esinejate ja delegaatide kõrgele tasemele. Olulisim on aga TMW ainulaadne pühendumus sündmuse esitlemise stiili ja sisu arendamisele.”

Siim Teller, Wire turundusjuht
“TMW-ile õla alla panemine oli super otsus. Väga lahe oli vaadata, kuidas fännid, delegaadid, bändid ja ajakirjanikud Wire kaudu üksteist leidsid ning grupivestlustes muusikat, fotosid ja videosid jagasid.”

Valdar Liive, EAS
“TMW näitab selgelt, et erinevad tegevusalad – kultuur, tehnoloogia, turism, maitseelamused, turundus, sotsiaalvõrgustik – on sulandumas ühiseks vooks. Neid vajavad ühtviisi nii traditsiooniliste äride esindajad kui startupid ja TMW pakkus kõike seda. Minu jaoks oli oluline ammutada teadmisi ja kogemusi maailma parimatelt manageridelt ning turundajatelt. TMW konverentsil jagatavad teadmised on vajalikud kõikidele eksportijatele (rehast-raketini).”

Jälgi ka Tallinn Music Weeki kodulehte www.tmw.ee, facebookilehte, twitterit ja instagrami

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee