Kaotusvalu päästab valla arengu ja aitab sind lähemale iseenda paremale mõistmisele

Louise L. Hay ja David Kessler õpetavad oma raamatus “Murtud südame tervendamine” kuidas jätkata oma elu pärast kaotust ja lahkuminekuid. Te mitte ainult ei õpi, kuidas rakendada kaotusvalu jõudu oma arengu ja rahu leidmise hüvanguks, vaid avastate ka seda, et te tõepoolest suudate oma murtud südant tervendada.

Lahkuminekud ja murrangud suhtes. Püsige oma väljakupoolel

Kujutlege oma maailma tenniseväljakuna ja kujutage ette, et mängite kellegagi. Te saate kontrollida vaid enda mõtteid, tegusid ja kavatsusi – mitte seda, mida teine mängija teeb või mõtleb. Kaotusvalus, samuti suhtes olles olete ehk palju kordi proovinud välja mõelda mõnd strateegiat, olete püüdnud teis tinimest juhtida ja tegutseda lähtuvalt sellest, mida teine teeb. Teil tuleb tuua oma mõtted, sõnad ja teod enda väljakupoolele. Teil tuleb keskenduda sellele, mida teie teete ja kuidas universum sellele vastab; ning see kõik algab teie mõtlemisest. Sisendused aitavad püsida positiivsete mõtete juures. Pärast lahkuminekut või suhte hääbumist pöörake tähelepanuoma mõtetele. Kas mõtlete: Võibolla oleksin pidanud hoidma seda suhet põgusana või Ta kohtles mind halvasti, kuid me kõik oleme inimesed ja teeme vigu. Mõte: Oleksin pidanud aktsepteerima teda sellisena, nagu ta oli, võib tunduda küll armastav ja vaimne, kuid selline mõtteviis ei tule teile alati kasuks. Küsige endalt: Millal oli ta tõeliselt tema ise? Kas see tõi minu ellu armastust, helgust ja rõõmu? Või oli see vaid sõge armumine, millele järgnes palju kannatusi
Mõnikord käsib mõistus teil püsida halvas suhtes, sest arvate, et vajate kohahoidjat – kedagi, kes teie arvates teid armastab ja on teie jaoks olemas. Kui suudaksite näha oma mõtteid kui energiat, siis millist energiat te ligi tõmbate, millisega lepite ja kes sellise energia eest vastutab? Kui suhe lõpeb, hakatakse teisest inimesest pahatihti mõtlema kinnismõtteid: Kas ta mõtleb minu peale? Kas tema igatseb mind samuti? Kas tema analüüsib meie suhet samamoodi nagu mina? Kõik säärased mõtted on kinni minevikus – minevikus, mis võibolla ei olnudki selline, millisena seda nüüd näete.
Kaaluge oma mõtete ja energia toomist tagasi olevikku. Minge tagasi oma väljakupoolele, sest kui teie mõtted seonduvad kõik kellegi teisega, kes siis teie elu korraldab? Kes teie eest hoolitseb? Tõenäoliselt ootasite oma eksilt, et ta teid armastaks ja teist hooliks, aga vaadake ennast – te ei armasta ennast. Vaadake, kuidas te endast ei hooli ja kui vähe te oma elule annate. Kui kinnismõtted viibivad kellegi teise juures, siis justkui võtaks see inimene enda valdusesse teie meele, ilma selle eest üüri maksmata. Suhtele leebelt ja kaastundlikult tagasi vaadates pange tähele, kuidas leppisite vähesega ja sidusite end inimesega, kellega te tegelikult kokku ei sobinud. Võibolla tunnete äkitselt valuhoogu ja ütlete: “Oh, sobisin küll.” Isegi kui see pidas mingil hetkel paika, pole see tõsi enam nüüd, mil teie süda on murtud.
Edasi liikudes tõstke mõtted kõrgemale. Tänage universumit sellest suhtest saadud õppetunni eest ning olge tänulik, et suhe andis teile võimaluse terveneda ja tuletas meelde, kes te tegelikult olete. Hakake täitma meelt uute positiivsete mõtetega. Selle asemel et öelda: Ta polnud lihtsalt suhteks valmis, lausuge: Ootan huviga uusi suhteid. Selle asemel et nuputada, miks teie eks ei tahtnud teiega jääda, proovige sisendust: Tõmban ligi inimesi, kes soovivad minuga olla. Pidage meeles, et universum katsetab teiega. Ta võib saata teile mõned vastandlikud inimesed, kes ei tea, kas nad soovivad teiega jääda, kuid püsige sisenduse juures: Tõmban ligi inimesi, kes soovivad minuga olla.
Leinates on teil võimalik heita selgem pilk oma enesehinnangule. Sisekõne tuleb paremini esile ning te saate jälgida valdkondi, mis vajavad tähelepanu. Lein võib olla võimas aeg vanade mustrite tervendamiseks. Ütleme näiteks, et lähete restorani ja tellite tuunikalavõileiva, kuid ettekandja toob teile selle asemel peekoniga juustuburgeri. Kui teil on kõrge enesehinnang, ütlete: “See burger näeb küll suurepärane välja, kuid ma ei tellinud seda. Tellisin tuunikala.” Te peaksite saama tellitud võileiva, sest see teeb teile rõõmu ja annab hea enesetunde. Teisalt, kui teil on madal enesehinnang, pelgate tõenäoliselt enda eest seista ning sööte ära burgeri, mida te tegelikult ju ei tellinud. Samamoodi on ka suhetega. Miks peaksite leppima suhtega, mis ei peegelda teie tegelikku olemust ja tõelisi soove? Kui teie jaoks tähtis inimene ei pakkunud teile rõõmu, siis ärge tellige enam samasugust suhet.
Proovige järgmist harjutust:
Koostage nimekiri kõigist headest asjadest, mida suhe teile pakkus. Näiteks võibolla sai teile osaks armastus, seltskond ja kodus valmistatud road. Vaadake, et nimekirjas oleks vähemalt viis nimetust. Nüüd aga pange kirja kõik need asjad, mida oleksite soovinud saada, kuid ei saanud. Näiteks vahest ei kogenud te mõistmist, komplimente ja julgustust. Seegi nimekiri peaks koosnema vähemalt viiest punktist. Kui mõlemad nimekirjad on lõpetatud, vaadake esimene loetelu üle ja andke seal nimetatud asju endale ise. Seejärel võtke teine loetelu ja saatke seal märgitud asjad mõttes oma eksile. Näiteks kui teie loetelus oli märge mitterahuldava seksuaalelu kohta, siis soovige mõttes oma eksile tulevikus rahuldustpakkuvat seksi. Kui endine armsam teie mõtetesse ilmub, saatke talle tervitusi ja soovige head. Kui meel eksib tema väljakupoolele ja te mõtisklete tema rolli üle suhtes, siis tuletage endale meelde, et olete valel väljakupoolel ning öelge endale: “Parandan armastavalt oma osa selles suhtes.” Nähes, et teie endine kallim läheb oma eluga edasi, tuletage endale meelde, et olete armastav hoolitseja enda, mitte tema elus. Suunake tähelepanu sinna, kus oleks vaja veelgi parandada suhet iseendaga. Selle asemel et kulutada energiat lagunenud suhtele võiksite hoopis lisada rohkem armastust ja kaastunnet oma suhetesse sõprade ja perekonnaga.
Proovige seda sisendust:
Täna toon armastust enda ellu ja kõigile, keda kohtan.
Kasutage ülevaadet oma minevikust selleks, et kohe praegu õppida paremini tundma ennast ning saada paremini aru oma soovidest. Peegeldades seda, mis teile eelmises suhtes meeldis või ei meeldinud, avastate mõnikord paremini, mida te suhtelt soovite või ei soovi. Võibolla ei sobinud teile partner, kellel oli teie jaoks vähe aega. Võibolla ei meeldinud teile igal nädalavahetusel kodus olla, kuna olite oma kaaslasest seltskondlikum. Või olete innukas uudiste jälgija ning teile ei meeldinud see, et teie armsamat ei huvitanud maailmas toimuv põrmugi. Püüdke astuda samm tagasi ja vaadata suuremat pilti ning mõista, et kõik suhted on mõeldud tervenemiseks. Kui suhe ei aita mitte mingil moel kaasa tervenemisele, siis tekitab see vaid kurva ja mõttetu tunde ning teid laastab tühjus. Ent kui näete, et inimene tuli teie ellu selleks, et viia teid järgmisele tasandile, siis mõistate, et elate universumis, mis peab alati plaani teile head teha.
Tervenemise vastuvõtmiseks korrake sisendust:
Möödunud suhe on lõpetatud ja ma võtan vastu tervenemise.
Järgmised sisendused aitavad teil kasvada järgmisele tasandile:
Tõmban ligi suhteid, mis pakuvad mulle rõõmu ja rahuldust. Kui minu teele satuvad rahuldust mittepakkuvad suhted, suunan nad tagasi universumisse.
Kui tunnete purunenud suhte pärast kaotusvalu ning otsite mooduseid enda tervendamiseks, siis avastate, et võite saada selliseks inimeseks, kelleks teid on tõeliselt loodud. Kaotusvalu päästab valla arengu ja võib luua teie jaoks uue vundamendi, millelt lähtudes saate universumilt isegi suuremaid kingitusi.
Katkend pärineb kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Louise L. Hay ja David Kessleri raamatust “Murtud südame tervendamine”.

Raamatu “Murtud südame tervendamine” juures on oma jõud ühendanud elujaatusest pakatav Louise L. Hay ja tunnustatud leinaekspert David Kessler. Nad jagavad lugejatega oma nõu­andeid selle kohta, kuidas terveneda kaotusvalust. Louise ja David heidavad valgust tunnetele ja mõtetele, mille keskelt leiate end purunenud südamega pärast lahkuminekut, abielu lõppemist või kalli inimese surma. Käesolev raamat, mis koondab endasse Louise’ilt pärinevaid sisendusi ja mõtete jõu õpetust ning Davidi paljude aastate pikkust kogemust leinatöö vallas, innustab teid imetabasel moel uutmoodi mõtlema ning toob teie ellu ääretu armastuse ja rõõmu.

Raamat näitab teile, et elu jätkub ka pärast kaotust. Raamat aitab teil:
• arendada oma eneseteadlikkust ja kaastunnet;
• arendada oma sisemist vastupidavust, millega seista silmitsi erinevate kaotuste ja väljakutsetega;
• õppida, kuidas jätta hüvasti armastatud lemmikloomaga, leida rahu pärast töö kaotamist, leppida eluohtliku haigusega jm.

Te mitte ainult ei õpi, kuidas rakendada kaotusvalu jõudu oma arengu ja rahu leidmise hüvanguks, vaid avastate ka seda, et te tõepoolest suudate oma murtud südant tervendada.

Rahvusvahelise bestselleri “Tervenda end ise” (“You Can Heal Your Life”) autor Louise L. Hay on metafüüsika lektor ja õpetaja, kelle sulest pärit raamatuid on maailmas müüdud üle 50 miljoni eksemplari. Louise on kirjastuse Hay House asutaja ja juhatuse esimees. Kirjastus Hay House annab välja raamatuid, CD- ja DVD-plaate ning teisi tooteid, andes oma panuse meie planeedi tervendamisse.

www.louisehay.com®

Üks tuntumaid leina ja kaotuse eksperte ning lektoreid David Kessler on kirjutanud koos legendaarse Elisabeth Kübler-Rossiga bestsellerid “On Grief and Grieving” (“Leinast ja leinamisest”) ja “Life Lessons” (“Elu õppetunnid”). Ta on kirjutanud ka kõigi aegade menukaima diakooniaalase teose “The Needs of the Dying” (“Surijate vajadused”), mis pälvis Ema Teresa auhinna.

www.davidkessler.orgwww.grief.com

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.