Tee ohutum valik – uuri, mida sisaldab sinu kodukeemia

Ole teadlik toodetes sisalduvate ohtlike kemikaalide mõjust sinu tervisele! Bioneer.ee annab nõu, kuidas ise ohtlikke tarbetooteid ära tunda ja mil moel nendega käituda. Loe ka, milline on mürgiste ainetega kokkupuutumisel esmaabi.

kemikaalid inimestele kellel on allergiad, s.t. organismi ülitundlikkus ning tugev vastureaktsioon mingile välisele tegurile (ainele).

Naha ärritus või põletik, mis tekib ärritava aine sattumisel nahale võib olla lihtne või allergiline. Lihtne nahaärritus ehk kontaktdermatiit tekib koheselt pärast kokkupuudet tugeva ärritajaga või pärast pikka aega kestnud kontakti nõrgatoimelise ärritajaga.

Probleem võib tekkida kõikidel inimestel, kes piisavalt pikka aega ärritavate ainetega kokku puutuvad. Sagedasemad ärritajad on puhastus- ja pesemisvahendid, vesi, tolm ja mustus, õlid ja orgaanilised lahustid (loomulikult ka tugevad ärritajad nagu alused ja happed).

Allergilise kontaktdermatiidi kujunemine võtab aega ning sageli on inimene ärritajaga kontaktis olnud juba aastaid enne lööbe teket.

Allergia kohta saad teavet Taimemürgid meie toidulaual | Millised on 12 kõige puhtamat ja 13 kõige mürgisemat puu- ja köögivilja?

Argimürgid: kas tead, mida sisaldavad sinu kosmeetikatooted?

Neli ohtlikku ainet, mis sinu šampooni sees kindlasti olla ei tohiks

Seotud