Teadlikud unenäod aitavad sul üles leida mis tahes uskumused, mis sind tagasi hoiavad

Selleks et aidata sul olla inimesena terviklikum ja üles ehitada elu, mis tundub sulle hea, pakuvad unenäod sulle pilte või stsenaariumeid, et anda teada neist sügaval peituvatest alateadlikest uskumustest. Sinu unenäod ilmuvad kujutluse vormis, mis on spetsiaalselt loodud selleks, et näidata sulle, mida sa tunned sügavamal tasandil ja millele peaksid ärkvel olles tähelepanu pöörama.

Näiteks võid sa näha unenägu, et oled liftis, mis viib sind kõige kõrgemale korrusele – aga liftiuksed ei avane. Või vastupidi, sa oled liftis, mis äkki hakkab kiiresti laskuma ning sa kardad ja oled paanikas!

Unenägu räägib sulle sümbolite keeles, et sa ise oled see inimene unenäos ja su uskumused on lift. Teiste sõnadega: liftiuksed avanevad automaatselt, kui sa lõpetad enda saboteerimise ja saad teadlikuks seda põhjustavatest uskumustest. Unenägu äratab sinus vajaduse laskuda (sümboolselt: lift kukub kiiresti madalamale) oma psüühe sügavustesse.

Sul on võimalik üles leida mis tahes uskumused, mis sind tagasi hoiavad. Kui sa seda teed, siis võimaluste uksed avanevad – ja liftiuksed ilmselt samuti. Su unenägu juhatab sulle kätte püsiva tee, et liiguksid edasi – otsides üles mis tahes probleemid, mida sa ei pruugi olla endale teadvustanud.

Aga sa võid näiteks näha unes, et oled lillepoes ja kavatsed osta roose, ent miskipärast lahkud sealt kimbu pikkade moonidega. Sa oleks tõesti roose tahtnud, aga selle asemel said kimbu moone. Suur pettumus!

Selle unenäo kontekstis sümboliseerivad moonid hirmu kogeda „pika mooni sündroomi“. Väljendit „pikki moone maha lõikama“ kasutatakse (eriti Austraalias ja Uus-Meremaal) nende kohta, kes solvavad või püüavad kuidagi madaldada inimesi, kes on väga edukad.

Lilled sümboliseerivad selle unenäo sõnumit. Toimuv näitab sulle erinevust selle vahel, mida sa tahad (roosid) ja mida sa tegelikult koged (moonid). See fakt, et soovid osta roose, aga äkki ilmneb midagi (väljaspool su teadvust), mistõttu jäävad sulle moonid, näitab kahte asja. Esimene on see, et sulle ei kingitud lilli. Sa läksid neid hankima. Ehk et unenägu on sellest, mis on sinu kontrolli all. (Kui keegi oleks sulle unenäos lilli kinkinud, siis oleksid tõenäoliselt tegelenud mingi suhteprobleemiga.)

Teiseks näitavad need unenäokujundid – kuidagimoodi lõpeb lillede ostmine moonidega –, et järelikult juhtus midagi väljaspool su teadvust, kuna tulemuseks oli see, et said lilled, mida sa ei tahtnud.

Mõlema näite puhul näitab unenägu sulle kujundeid, mis on loodud selleks, et aidata sul paljastada oma sügavaid alateadlikke uskumusi ja hirme (ning sinu sellega seotud energeetilist vibratsiooni), ning lõppeesmärk on muuta oma uskumus paremaks, nii et sa saaksid paremini manifesteerida ja luua.

Selle näite puhul peaks unenägija saavutama edu lihtsalt sellega, et lubab endal tegutseda autentsemalt, tegemata välja sellest, mida teised arvavad. Ta võib lubada endal edu tõttu „pikaks kasvada“, hoolimata kriitikaohust. Temast võib saada roos.

Suuremalt jaolt omistatakse sellised piiravad sügavale peidetud uskumused alateadvusele. Alateadlik meel on teatud teadlikkustasand, mis peitub n-ö otse teadliku meele all. Aga sellega osutatakse tegelikult (psühholoogilisest perspektiivist) meele alateadlikele sügavamatele aspektidele. Mina eelistan kasutada sõna „mitteteadvus“, sest see kirjeldab seda fenomeni täpsemalt.

Samamoodi võib eristada kollektiivset ja isiklikku mitteteadvust. Selleks et paremini mõista unenäo sisu, on tarvis aru saada erinevustest su isikliku ja kollektiivse mitteteadvuse vahel – sest unenäo sisu mõjutavad mõlemad allikad. Minu arvates annab kumbki neist pisut erineva lähenemise unenäo tõlgendamisele või teadlikule unenägemisele.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Athena Lazi raamatust „Sinu unenägude alkeemia“.

Seotud