Mis ühendab miljardäre? Robin Sharma kergitab saladuskatet

Eestisse tuleb 5. novembril menuraamatu “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari” autor Robin Sharma. Kanadalane Robin Sharma on õigupoolest advokaat. See tähendab automaatselt, et kõik, mida ta räägib, on loogiline. Ja et tema jutt on šarmantne, sest Põhja-Ameerika kohtusaalides pole muidu lööki. Aga Sharma ei vaevanud ennast kohtupidamisega kaua, vaid kirjutas hoopis raamatu “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”. Aastaks 2013 oli seda müüdud juba üle 3 miljoni eksemplari. Hiljem läks arvepidamine sassi.

Liiatigi kirjutas Sharma Ferrarita munga eneseabiraamatuid järjest juurde: “Perekonnatarkused mungalt, kes müüs maha oma Ferrari”, “Salajased kirjad mungalt, kes müüs maha oma Ferrari”, “Pühamees, surfar ja tegevjuht”, “Teejuht inimliku suuruse juurde”, “Juhtimistarkus”, “Juht ilma tiitlita”, “Avasta oma saatus”.

Põhimõtteliselt on Sharma liidrite liider. Juhtide juhtija. Või kuidas teisiti nimetada meest, kelle teadmisi ammutavad nii rokkstaarid kui ka ettevõtlusmiljardärid? Tema juhtimismeetodeid kasutavad NASA ja Coca-Cola, Nike ja Microsoft, Starbucksist rääkimata.

Sharma on aastate jooksul olnud paljude rikkurite mentoriks ja märganud, et neis on palju ühist.

Siin on need omadused, mis ühendavad miljardäre:

Nad:

– on väga uudishimulikud

– ei karda öelda “jah”

– mõistavad, et ebaõnnestumine on kingitus

– teavad, et suhted on kõige alus

– nõustuvad, et innovaatorid võidavad

– keskenduvad vähem maksumusele ja rohkem väärtusele – investeerivad väsimatult kasvamisse

Kõige tähtsamana toob Robin välja seda, et nad soovivad maksimaalselt ära kasutada oma talenti, mitte mängida telefoniga, klatšida sõpradega või vahtida mõttetuid videosid.

Kuulake ka, kuidas Robin räägib miljardäride hommikurutiinist!

Vaata ka kirjastuselt Pilgrim ilmunud Robin S. Sharma raamatuid “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”, “Perekonna tarkused mungalt, kes müüs maha oma Ferrari” ja “Avasta oma saatus”.

Seotud