Lahtilaskmine: ava ennast küllusele ja õitsengule

Kui sul on käitumismuster, mis sind enam ei teeni ning teeb sulle kasu asemel kahju, siis lase sellest lahti. Usu, et sa väärid paremat elu ning luba oma ellu muutused.

Kui sul on harjumus või käitumismuster mida sooviksid muuta, siis küsi endalt, kuidas see sinu heaks töötab. Mis on see, mida sa sellest harjumusest või mustrist saad? Kui sul seda enam poleks, mis siis juhtuks? Väga sageli öeldakse: “Minu elu muutuks paremaks.”Miks sa arvad, et sa ei vääri paremat elu?

Me loome harjumusi ja mustreid, kuna nad töötavad mingil moel meie teenistuses. Mõnikord me karistame või armastame kedagi. Uskumatu, kui palju haigusi me loome seetõttu, et soovime oma ema-isa karistada või armastada. Näiteks: “Mina jään ka suhkruhaigeks nagu mu isa, sest ma armastan oma isa.”

See ei pruugi alati toimuda teadlikult, aga kui hakata asjasse süüvima, leiame eest mustri. Loome sageli negatiivsust, sest me ei tea, kuidas mõne oma elu valdkonnaga hakkama saada. Meil tuleb endalt küsida: “Mille pärast ma kurvastan?”, “Kelle peale ma olen vihane?”, “Mida ma üritan vältida?” , “Kuidas see mind päästaks?”

Kui me pole valmis millestki lahti laskma – tahame kõvasti sellest kinni hoida, kuna see on meie teenistuses -, siis pole vahet, mida me teeme; asjad lihtsalt ei toimi. Kui oleme valmis harjumusest või mustrist lahti laskma, siis aitab meil sellest vabaneda isegi uskumatult väike asi. Sul pole mitte ainult isiklikud uskumused, sul on ka perekondlikud ja ühiskondlikud uskumused. Ideed on nakkavad.

Kui sinus on mõni uskumus, mis ütleb sulle, et “sa ei saa” või et sa “pole piisavalt hea”, siis ütle endale: “Olen valmis laskma sellest uskumusest lahti. Ma ei pea seda enam uskuma.” Palun ära võitle. See pole ränk töö. Sa lihtsalt muudad mõtet. Sa sündisid elu nautima.

Sisenda endale, et oled nüüd valmis avama end küllusele ja õitsengule, mis on kõikjal saadaval. Nõua oma sünnipärast õigust siin ja nüüd: “Olen väärt õitsengut. Väärin hüvangut.” See, mida oled kuulutanud, on juba saavutatud sinu teadvuses ja nüüd annab see endast märku sinu kogemustes.

Allikas: Louise L. Hay “Südametarkused”, kirjastus Pilgrim

Seotud