Kallistamismeditatsioon: vaid teadlikult kohal olles on sul võimalik elu tõeliselt kogeda

“Kallistamine on ilus Lääne komme ja meie, kes me oleme Idast, soovitame kallistades praktiseerida ka hingamistehnikat. Kui hoiad oma käte vahel last või kallistad oma ema või abikaasat või sõpra ning hingad kolm korda sisse ja välja, siis on sinu õnnetunne vähemalt kümme korda suurem”, soovitab Thich Nhat Hanh.

Kui oled häiritud, sest mõtled teiste asjade peale, siis on häiritud ka sinu kallistus – sel juhul ei saa see olla kuigi sügav ja sa ei pruugi kallistamist enam nii väga nautida. Seepärast soovitan ma sul oma last, sõpra või abikaasat kallistama hakates kõigepealt enne teadlikult sisse ja välja hingata ja keskenduda siis täielikult praegusele hetkele. Seejärel, kui hoiad teda juba oma käte vahel, hinga samuti kolm korda teadlikult ja nii naudid kallistamist rohkem kui ealeski varem.

Praktiseerisime kallistamismeditatsiooni ka ühes psühhoterapeutide laagris Colorados ning üks osalejaid oli pärast lahkumist Philadelphia lennujaamas kallistanud talle vastu tulnud naist täiesti uuel viisil ning selle tulemusel liitus ka tema naine meie järgmise laagriga Chicagos.Sellise kallistamisega ära harjumine võtab aega. Kui tunned end sisemiselt pisut õõnsalt, võid sõpra kallistades talle kergelt seljale patsutada, sel moel tõestades, et sa tõepoolest nüüd ja praegu tema jaoks olemas oled. Kuid selleks et tõesti praeguses hetkes olla, tuleb sul lihtsalt teadlikult hingata ja korraga tajud oma sõpra tõeliselt. Sel hetkel oled sa koos oma sõbraga päriselt olemas. See võib olla üks parimaid hetki sinu elus.
Oletame, et sinu poole pöördub sinu tütar. Kui sind sel hetkel tema jaoks päriselt olemas ei ole – mõtled näiteks minevikust, muretsed tuleviku pärast või oled lasknud vihal või hirmul võimust võtta -, siis ei näe sa tegelikult ka oma last, kuigi ta seisab hetkel sinu ees. Ta on nagu kummitus ja ka sina oled nagu kummitus. Kui tahad temaga koos olla, tuleb sul praeguses hetkes olla.
Teadlikult hingates ühendad oma keha ja meele ning tänu sellele saad tõeliselt praeguses hetkes olla. Kui oled tõeliselt praeguses hetkes, muutub tõeliseks ka sinu tütar. Tema olemasolu on imeline ning sel hetkel on sul võimalik elu tõeliselt kogeda. Kui hoiad teda oma käte vahel ja hingad, võid ärgata teadmisele, kui väärtuslik on elu ise ja kõik need, keda armastad.
Allikas: Thich Nhat Hanh “Meelerahu igas sammus”, kirjastus Pilgrim

Seotud