GALERII: Mart Noorma visioneeris saate “Hallo, Kosmos!” avalikul salvestusel kosmoserändudest

Füüsik, tehnikateadlane ja satelliidimeister Mart Noorma jutustas Teletornis toimunud teemaõhtul “Kohtumine kosmoseteadlasega” sellest, millised on kosmoserändude tulevikuvisioonid. Tema arutelu teemal “Kui palju maksab pilet Marsile aastal 2015?” kuuleb täna, neljapäeva õhtul kell 20 (ja kordusena pühapäeval kell 14) Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”.

Füüsik ja tehnikateadlane Mart Noorma on tuntud aktiivse teaduse populariseerijana. 2013. aastal Postimehe poolt aasta inimeseks kuulutatud Noorma on Eesti tudengisatelliidi programmi ESTCube-1 projektijuht, teadust populariseeriva noortesaate “Rakett 69” kohtunik, Tartu observatooriumi vanemteadur ja Tartu ülikooli dotsent ning alates 2015. aastast Tartu Ülikooli õppeprorektor.

Vaata, kes käisid kosmoserändudest kuulamas ja milline meeleolu valitses saate “Hallo, Kosmos!” avalikul salvestusel Teletornis:

“Kohtumine kosmoseteadlasega” on Tallinna Teletorni näituse “Elus universum” raames toimuv teemaõhtute sari, mida salvestas Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Varasemalt on raadiokuulajateni jõudnud astrofüüsikute Laurits Leedjärv teemaga “Kas kosmoloogia vajab elu?” ja Mihkel Kama teemaga “Kosmosejaam Maa ja elukõlbulikud planeedid universumis”.

Kolmapäeval, 20. aprillil kell 18
toimub sarja viimane loeng, kus Anu Reinart ja Piia Post räägivad “Maast ja ilmast.” Teletorni näitus “Elus universum” on avatud kuni aprilli lõpuni, vaata ka www.teletorn.ee.

Kuula kõiki saateid “Hallo, Kosmos!” Raadio 2 kodulehel asuvast arhiivist, liitu Kosmonautide Klubiga facebookis, jälgi kosmilist pildivoogu Instagramis ja külasta kodulehte hallokosmos.ee

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.