GALERII: Eluterve kärgpere teemaline Alkeemia Akadeemia otsis vastuseid olulistele küsimustele koos pereterapeutidega

Mida tähendab eluterve kärgpere? Kuidas toimida peale lahkuminekut nii, et lapsed ei saaks haiget? Millised on õnneliku paarisuhte neli olulist igapäevast küsimust? Kuidas organiseerida uus pere -elu vastavalt lapse vajadustele? Nendele ja paljudele teistele olulistele küsimustele otsiti vastuseid Alkeemia Akadeemia aruteluõhtul Von Krahlis, kus eluterve kärgpere teemat harutasid perekonna psühhoterapeudid Katrin Saali Saul ja Tiit Kõnnussaar. Arutelu kuuleb täna, neljapäeva õhtul kell 20 (ja kordusena pühapäeval kell 14) Raadio 2 saates ” Hallo, Kosmos!”.

Vaata galeriist, millised meeleolud valitsesid Alkeemia Akadeemia XVI: Eluterve kärgpere” salvestusel Von Krahlis ja kuula õhtul raadiost juttu juurde:

Kuula eluterve kärgpere teemalist arutelu sel neljapäeval, 7. aprillil kell 20 ja kordusena pühapäeval, 10. aprillil kell 14 Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.

KATRIN SAALI SAULi emapoolne sugupuu pärineb Venemaalt, Uuralite jalamilt, põimudes õnneliku juhuse juhtimisel isapoolse eesti suguvõsaga. Kahest eri rahvusest vanemad on võimaldanud tal ammutada väge mõlema rahva kultuuripärandist. Humanitaarteaduste magistrikraadi inglise kirjanduses sai ta Tartu Ülikoolist. Professionaalse Psühholoogia Erakoolist omandas ta psühholoogiline nõustaja eriala ja perekonna psühhoteraapia väljaõppest pereterapeudi ameti. Lisaks on ta läbinud mitmed ebatraditsioonilisemad ja maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused – Holistilise Teraapia Instituudis õppis ta holistilist regressiooniteraapiat, Larissa Renari meistriklassides aga täiendas end naiselikkuse teemadel.

Oma praktikakogemust on ta rikastanud Tallinna Psühhiaatriahaigla esmaste psühhooside osakonnas, olnud koolitaja Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuses ja töötanud Raasiku valla psühhoterapeudina. Alates 1997. aastast on Katrin Saali Saulil terapeudi erapraksis. Katrin Saali Saul on Heateo Sihtasutuse partner. Ta loeb loenguid Holistilise Teraapia Instituudis pereteraapiast ning korraldab koolitusi naistele naise arhetüüpide teemal. Katrin Saali Saul onkolmandat korda kooselus, ta on kahe poja ja ühe tütre ema. Tema sulest on ilmunud kaks raamatut: “Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma” (2015) ja kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö “Eluterve kärgpere käsiraamat” (2016).

TIIT KÕNNUSAAR on pereterapeut, kelle tihedam töö pereteemadega algas 1993. aastal, mil ta käivitas ajalehe “Noore Pere Leht”, millest aastal 1994 sai ajakiri “Pere ja Kodu”. 1998. aastal asutas ta psühholoogia-, lastekasvatus- ja juhtimisraamatute väljaandmisele spetsialiseerunudkirjastuse Väike Vanker. 2005. aastal asus ta Selfi Erakoolis õppima suhtlemistreeneriks jakoolitajaks, seejärel lõpetas Gordoni Perekooli ja Õpetajate kooli treeneri väljaõppe ning tegeleb ka juhtide koolitamise ja konsulteerimisega. Aastal 2009 läbis Tiit Kõnnussaar PREP-Paarisuhtekoolituse koolitajate väljaõppe ning sellest ajast alates viib koos oma abikaasa Auliga läbi ka paarisuhtekoolitusi. 2009. aastal asutasid nad mittetulundusühingu MTÜ Teokarp, mis pakub lastekasvatusteemalisi loenguid ja koolitusi nii lapsevanematele kui lasteaedade kasvatajatele ja õpetajatele. Samal aastal otsustas ta oma psühholoogiaalaseid teadmisi tõsisemalt täiendama hakata ja asus teise kõrghariduse saamiseks õppima Tallinna Ülikoolis psühholoogia erialal, mille lõpetas aastal 2015 Cum Laude.

Ta on õppinud ka Tallinna Psühhodraama koolis, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse poolt korraldatud väärtuskasvatuse täiendõppe kursustel väärtusarenduse nõustajaks, läbis SA Kiusamise Vastu ja Turu Ülikooli poolt korraldatud koolitajate väljaõppe ja sai KiVa instuktoriks ning on läbinudpereteraapia koolituse. Alates 2013. aastast töötab Tiit Kõnnussaar Tartu Ülikoolis lepingulise õppejõuna ning viib läbi videotagasisidega suhtlemisoskuste praktikume nii õpetajaõppes, täiendkoolitustes kui ka teiste erialade magistriõppes ning alates 2015. aastast töötab Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridustteaduskonnas suhtlemise õpetajana. Tänasel päeval on temaprioriteediks pereteraapia praktiseerimine. Tiit Kõnnussaar on teist korda abielus, kahe poja isa.

Vaata ka Katrin Saali Sauli kodulehte www.katrinsaalisaul.ee ja Tiit Kõnnussaare kodulehte www.isale.ee

* * *
Katrin Saali SaulEluterve kärgpere käsiraamat”

Kirjanduskonkursi BestSeller 2015 võidutöö aimekirjanduse kategoorias

See raamat on kauaoodatud praktiline teejuht peredele, kus vanemate paarisuhe on lõppenud, kuid endisi armastajaid ja tänaseid ekspartnereid seovad ühised lapsed.

Kui oled alustamas uut suhet ja tahad oma eelmisest suhtest pärit last uude perekonda integreerida nii, et see lapsele võimalikult valutult kulgeks; kui oled lapsevanem ja vajad teejuhti, et ehitada oma ekspartneriga üles toimiv koostöösuhe teie lapse õnneliku tuleviku nimel; kui oled uueks partneriks inimesele, kel on eelmisest suhtest laps, siis see raamat on sulle.

Põhjalik, inspireeriv ja hästi struktureeritud käsiraamat, mille väärtust tõstavad Eesti inimeste lood, kes on läinud uuele suhteringlie või kes on omal nahal kogenud oma vanemate lahutust ja uue suhte moodustamist.

Monika Koppel, pereterapeut
Eesti Pereteraapia Ühingu juhatuse liige

Alkeemia pildigaleriidel aitab teostuda www.tehnikarent.ee

Seotud