GALERII: Elo ja Einar Ellermaa esitlesid kooskirjutet põnevat lasteraamatut “Suvi vanaema juures”

Ajakirjanikest isa Einar ja tütar Elo Ellermaa kirjutasid koos raamatu lapse põnevast suvest vanaema juures, mis mis võitis kirjanduskonkursi BestSeller 2015 lastekirjanduse kategoorias kolmanda koha. Vaata pilte südamlikult raamatuesitluselt:

Kui eelmise aasta sügisel kuulutati välja kirjandusvõistlus, meenus isale ja tütrele üks suvi 20 aastat tagasi, kui Elo oli üheksa-aastane, jategi märkmeid oma vanaema juures veedetud suvest. Need märkmed jäid aastakümneteks seisma. Raamatu jaoks läksid autorid taas mõtetes sellesse ammusesse suvesse ning nende meenutuste põhjal pani isa kirja veel hulga toredaid ja lõbusaid suvesündmusi.

Raamatu teeb omapäraseks see, et lapse tekstid on ära toodud nii, nagu ta need üheksa-aastasena ruudulistele paberilehtedele kirjutas. Raamatule on lisatud ka tütre südamlikud kirjad oma emast lahus elavale isale.

“Suvi vanaema juures” pälvis kirjastuse Pilgrim poolt ellu kutsutud kirjanduskonkursil BestSeller 2015 lastekirjanduse kategoorias kolmanda auhinna.

Elo ja Einar Ellermaa on mõlemad ajakirjanikud. Elo töötab Eesti Televisioonis “Aktuaalse kaamera” toimetajana jahommikuprogrammi “Terevisioon” uudistediktorina ning Einar Delfi portaali Elutark toimetajana. Einar Ellermaa on olnud varem kahe raamatu “Kaika Laine inimesed” ja “Estonia inimesed” kaasautor.

*

“Isa ja vanaema lubasid Triinul iga päev jäätist osta. Isa ütles esimest korda raha andes, et suvel peab laps kindlasti ühe jäätise päevas saama. Triin küsis, kas isa lubab seda kindlasti. Isa vastas, et lubab. Pood ei olnud kaugel ja Triin tahtis ise jäätist ostma minna. Ta tuli tagasi kilose jäätisekarbiga. Isa imestas, miks Triin nii suure jäätise ostis. Triin aga imestas, miks isa imestas, sest ise ta ütles, et suvel peab laps kindlasti ÜHE jäätise päevas saama ja tema ostiski ju ainult ühe jäätise.”

“Ükskord, kui Triin oli kõhu kõvasti täis söönud, läks ta tuppa ja heitis diivani peale pikali. Vanaema küsis, kas ta laseb leiba luusse. Triin hakkas naerma ja küsis, kas leib läheb nüüd luu sisse. Vanaema rääkis, et vanasti öeldi nii inimese kohta, kes pärast sööki pikali heitis. See ei tähenda, et söögilauas söödud leivaviil luu sisse läheks. Triin hakkas ka tegema nagu vanasti. Kui ta oli söönud, heitis diivani peale selili ja ütles vanaemale: “Ma lasen leiba luusse.””

Uuri lisa laheda lasteraamatu Elo ja Einar Ellermaa “Suvi vanaema juures” kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud