Eesti Asteroidipäev toimub pühapäeval Teletornis

Sel pühapäeval, 30. juunil tähistatakse rahvusvahelist asteroidipäeva: sel puhul korraldatakse sadu temaatilisi üritusi kõikjal üle kogu maailma teadvustamaks globaalseid ohtusid ning inspireerimaks noori mõtlema kosmose suunal.

Kell 16 algab globaalse hoolivuse avalduse kohalik osa ehk Eesti Asteroidipäev Tallinna Teletornis, kus temaatiliste ettekannetega osalevad kodumaised teaduse ja kultuuri tähed: kosmoseteadlased Mart Noorma ja Laurits Leedjärv, füüsik Jaak Kikas, Päästeliidu nõukogu esimees Rait Killandi, laulja Ivo Linna, kooliõpetaja Joonas Nahkor ja teised.

“Tähistades Asteroidipäeva siin Maarjamaal liidame end rahvusvahelisse võrgustikku ning näitame oma kasvavat hoolivust ja vastutustunnet meie maailma süvenevate keskkonnaprobleemide suhtes. Asteroidioht on ühiskonnas pigem väheteadvustatud, aga on samas oma ohupotentsiaalis kõige globaalsem. Keskkonna ja kliima üha süvenev kriitiline seisund, energia ja ressursinappus ning paljud sotsiaalsed, religioossed ja moraalsed ohud moodustavad kasvava kogumi, milliste teadvustamiseks ning lahendamiseks ootame eestvedajatena meie teaduse, kultuuri ja avaliku elu juhtfiguure, kelle eeskuju hoolivusele on teednäitav ja inspireeriv noorele põlvkonnale teaduse ja teadmiste omandamiseks. Asteroidipäeva rõhutatud ja oluline ülesanne on teadvustada reaalseid probleeme, nendega toimetulemist ning innustada meie noori liikumisel kosmoseteemade suunal. Meie ühine mesipuu vajab hoolt, tähelepanu ja ühist hoolitsust,” teatab Eesti Asteroidipäeva korralduskomitee.

World Asteroid Day ehk rahvusvaheline asteoridipäev on ÜRO poolt ellukutsutud ülemaailmse teadlikkuse päev, mida tähistatakse tuhandete väikeste temaatiliste sündmustega üle kogu maailma.

Sel puhul toimub pühapäeval, 30. juunil kodulehel asteroidday.org suur otseülekanne, kus osalevad asteroid eksperdid, astronaudid, teadlased, poliitikud, kuulsused, live-programmis löövad kaasa ka Euroopa kosmoseagentuur (ESA) ja National Air and Space Museum.

Rahvusvahelise Asteroidipäeva ellukutsujate seas on astrofüüsik Brian May (tuntud peamiselt ansamblist Queen), filmitegija Grigorij Richters, Apollo 9 astronaut Rusty Schweickart ja paljud teised.

Eesti Asteroidipäev 2019

Sel pühapäeval, 30. juunil kell 116 Tallinna Teletorni kinosaalis

Sõna saavad: Mart Noorma, Laurits Leedjärv, Jaak Kikas, Rait Killandi, Joonas Nahkor, Ivo Linna ja teised.

Vaata ka rahvusvahelise sündmuse kodulehte asteroidday.org

Seotud