Ebaõigluse puhul jää alati väärikaks ja lase karmal oma töö teha

Hiljuti nägin ühte jube nukrat lugu kodu kaotanud noorest perest. Eile saabus minu postkasti pikk kiri ebaõiglusest, täna hommikul lugesin juba kahte järgmist sarnast, mis tähendab, et pole kahtlustki, millised teemad ühisväljas teravalt pead tõstavad. Oleme kõik oma elus kogenud suuremal või vähemal määral ebaõiglust. Kuulnud targutust, et elu ongi ebaõiglane või kes ütles, et elu peab olema õiglane. Kindlasti oleme isegi mõnel eluperioodil käitunud ebaõiglaselt. Aga see ei tähenda, et ennast kordav ebaõigluse kogemus on tulnud karmana ebaõiglust tagasi tegema, kirjutab Ilona Karula oma kodulehel Algolemus.com.

Ebaõiglast käitumist võiks defineerida vääritu käitumisena. Ebaõigluse ainus eesmärk on inimesele tuletada meelde tema väärikust. Seega kui kogete ebaõiglust, siis teadke, et puhas väljapääs ebaõiglusest on ise väärikaks jäämine.

Ebaõigluse kogemine koosneb mitmest etapist. Esmalt tuntakse ägedat raevu ja viha. Edasi muutub viha jõuetuks ja tekib kirbe-kibeda maiguline tunne nagu oleks teid happetünni kastetud ning seejärel elusalt maetud. Sellele järgneb kättemaksu iha, mil häälestutakse vaenlasele soovima halba. Lõpuks muututakse kärsitult kannatamatuks, sest ei suudeta karistuse koormaga saabuvat karmat ära oodata. See omakorda veeretab kiusatuse “lumepalli” hakata ise ellu veeretama ennetavalt halba: rääkima halba, levitama halba, genereerima halba, kuni füüsiliselt halbade tegude sooritamiseni välja. Lõpuks ollakse ise täielikult halva meelevallas, mil kontrollimatult paljundatakse halba, kuniks viimseni molekulini on endal kõik halvasti.

Seetõttu pean tõsiselt vajalikuks eelnevalt kaaluda ebaõiglusega võitlusesse asumist, sest ebaõiglusega võitlemine on libe tee, mil võidakse muutuda ise ebaõiglaseks ehk väärituks ja põhjustada sellega enesele palju kannatusi juurde.

Siinkohal soovin rahustada kõiki ebaõigluse käes kannatajaid ja tuletada meelde, et karma on olemas! Karma pole surra-murra. Karma on kohe päriselt olemas! Olen karmat kuulnud ja näinud. Ta on ka minu juurest nii hea kui halvaga läbi käinud. Sel lihtsal põhjusel soovitan maaslamamise asmel põlved puhtaks kloppida, käed üles tõsta ning lahkuda mängust esimesena. Jah, valus on öelda ja veel valusam kuulda, aga väärikas inimene pigem kannatab ebaõigluse käes, kui läheb ise ebaõiglaseid tegusid sooritama. Seetõttu osa inimesi ei suuda võidelda õigluse eest ega taga ajada enese õigust viimase veretilgani.

Väärikas inimene ei tõmba iial vaipa kellegi jalge alt, isegi kui tal avaneks selleks suurepärane võimalus. Ta ei varasta ka uppuja päästerõngast, sest väärikus on õpetanud teda ise ujuma. Temal on see supervõime olemas, mida väärikuse kaotanu saab vaid kaugelt imetleda. Väärikas inimene lihtsalt pole võimeline sooritama tegusid, mille nimel ta peab oma väärikusest kasvõi hetkeks loobuma. See on tõeline tugevus!

Väärikas inimene jätab kogu musta töö saatuse hooleks ning karistuse inimese enda kanda. Väärikas inimene sisemiselt usaldab ja lihtsalt teab, et kõik, mida inimene teeb, teeb ta iseendale. Tuletage seda alati meelde kui olete sattunud ebaõigluse meelevalda. Te ärge sekkuge ega vastake samaga, te jätke tagasi tegemata. Eemalduge kõigest, millel on kahjustav mõju või halvustav toon. Igal teguviisil ja mõtteviisil on tagajärg.

Kui karma saabub kiiresti, siis on karmal väikesed plaanid. Kui karma laseb ennast oodata, siis on karmal suured plaanid. Kas karma tuleb hea või halvaga, see sõltub juba inimesest endast, sellest, millist seemet on ta oma elu vagude vahele külvanud.

Vihast ülesaamiseks sisendage endale: “Ma ei vihka, sest ma armastan end! Armastusest enda vastu luban ma enesel tunda ennast hästi läbi armastavate tunnete.” Hoidke meeles olulisemat: “Ainus, mis loeb on puhas südametunnistus teie sees!” Süda õige koha peal toob ka kõige hullemast ebaõiglusest välja igaühe jaoks uue veel parema tee.

Autor: Ilona Karula

Allikas: Karma – kallistab või karistab?

Kuidas pöörata negatiivset karmat positiivseks?

Kuidas saada üle ebaõiglustundest?

Seotud