Andestamismeditatsioon lastele: arenda tänulikkust ja kaastunnet

Meditatsioon õpetab teadvustama ja lõdvestama kehaosasid. Õpetab andestama läbi teadvustamise ja lahtilaskmise, andekspalumise kaudu tunnetama vabanemis -ja kergustunnet. Arendab tänulikkust, kaastunnet ja ausust.

Pane käed südamele ja hinga kolm korda sügavalt nina kaudu sisse ja suu kaudu välja. Tunneta, kuidas õhk liigub läbi ninasõõrmete ja kurgu kopsudesse, seejärel suu kaudu pahisedes välja.

Nüüd sule silmad või vaata ühte punkti ja käi mõttes läbi kogu oma keha, lõdvestades kõik kehaosad. Lõdvesta varbad, kannad, sääred, põlved, reied, puusad, kõht, selg, rind, käed, sõrmed, õlad, kael, pea, nägu.

I Mõtle tänasele päevale. Kuidas see läks? Mõtle eilsele, üleeilsele, kuni sulle meenub mõni ebameeldiv vahejuhtum või arusaamatus sõbra, pereliikme või kellegi teisega. (…)

Kui midagi ebameeldivat ei meenu, ole lihtsalt lõdvestunud olekus.

Kuidas sa tunned ennast seda juhtumit meenutades? Kas oled vihane, kurb, pettunud, õnnetu? (…) Järelikult see tunne vaevab sind ja ootab lahtilaskmist. Mõtle veel kord sellele tundele, seejärel täna teda ja luba tal mõttes lahkuda.

II Pane sellele tundele värv ja kujuta ette, et su peopeal on sinu valitud värvi sulg. Puhu kõvasti ja vaata, kuidas see sulg eemale lendab. Puhu veel. Puhu nii kaua, kuni tunned, et sulg on piisavalt kaugel. Sa puhusid selle tunde ära. (…)

Kui keegi sind solvas, siis andesta talle mõttes. Kujuta solvajat enda ees seismas ja ütle talle, et sa ei ole enam solvunud. (…)

Kui sa ise solvasid kedagi, siis palu mõttes andeks. Kujuta teda enda ees seismas ja palu vabandust. (…)

Nüüd hinga sügavalt sisse ja välja. Tunneta oma südames kerguse ja headuse tunnet. Täna iseennast, täna oma süda. Tee endale suur kalli. Ole veel natuke aega vaikselt.

Sa võid joonistada, kirjutada või laulda. Tee nii, nagu su süda soovib.

¤ Sulepuhumise trikki saad alati kasutada, kui soovid vabaneda halvast tundest.

Katkend on pärit kirjstuse Pilgrim poolt välja antud Monika Allerti raamatust „Meelerahu- ja keskendumisharjutused lastele“.

Seotud