Sa ei võida, kui sa isegi ei ürita!

Nii lihtne arusaam: sa ei võida, kui sa isegi ei ürita. Nii tihti tuleb meile mõni suur idee. Idee, mis kergitaks meie elukäigu uuele orbiidile. Idee, mis viiks meie elu uuele tasemele. Tasemele, mis tekitab meile tõeliselt virgunud tunde (ja toob imed meile lähemale). Aga arva ära, mis juhtub järgmiseks. Mõistuse hääl võtab üle ja selle all elab tihti emotsioon nimega hirm. Me kipume end veenma, mis asjad kõik juhtuda võivad, nii et me kindlasti läbi kukume, kirjutab Robin Sharma oma raamatus “Argipäeva kangelase käsiraamat”.

Me hakkame muretsema, kas meil on unistuse täitmiseks, püüdluste täide viimiseks ja saavutuste teostamiseks kõik vajalik olemas. Me võrgutame oma oivalise elevuse uskuma, et see pole enam meie tähelepanu väärt. Nii et see imepärane ja julge idee, mis meie südame mühisema ja vaimu lendlema pani, tundub lõpuks kergemeelne ja naeruväärne. Ja nii me ei tegutsegi. Tegelikult me isegi ei ürita.

Kujuta ette sportlast, kes soovib võita – ilma isegi võistlusel üles astumata. Kujuta ette ärijuhti, kes soovib oma meeskonna absoluutse maailmaklassi haruldasse õhkkonda juhtida – aga ta ei ilmu isegi esimesele äristrateegia kohtumisele. Kujuta ette hiilgavat leiutajat, kes püüdleb oma ala pea peale pööramise poole – ilma isegi nokitsema hakkamata.

Midagi ei toimu, kui sa end ei liiguta. Oodates ei saa sinust kunagi tõmbenumbrit. Saatus autasustab alustajaid. Õnn tasub neile, kes pingutavad. Ja sa ei saa kunagi tunda võitu, kui lubad apaatial end halvata.

Neil eluhetkedel, kus ma leian iseend asjade algatamisele vastu hakkamas, loen ma uuesti India targa Patandžali mõttetera: Kui sind inspireerib mõni suur siht, mõni erakordne ettevõtmine, murravad kõik su mõtted kammitsaist valla. Sinu vaim ületab piirid, sinu teadvus laieneb igas suunas ja sa leiad end uues, suures ja imepärases maailmas. Suikuvad jõud, võimed ja anded ärkavad ellu. Ja sa avastad, et oled palju silmapaistvam inimene, kui sa kunagi unistasid olla.

Seega võitlen ma innukalt selle eest, et sa:

… ei jätaks kunagi silmapaistvat ideed sinnapaika, ilma et võtaksid ette midagi selle teostamiseks.

… peaksid alati meeles, et küsija suu peale ei lööda (halvim asi, mis juhtuda võib, on see, et sa kuuled heli, mida kutsutakse “eiks”, mis on lihtsalt kujunemisel “võib-olla”).

… ei läheks närvi, kui lüüasaamisega seotud mõtted ja tunded välja ilmuvad.

… teaksid ja usuksid, et tagasilükkamine on õppemaks, mida nõutakse argikangelastelt, et nad oma annetele ja silmapaistvusele truuks jääksid.

Ja kui sa ootad, kuni oled piisavalt kvalifitseeritud, piisavalt oskuslik ja piisavalt enesekindel, et püüelda selle poole, mida sa tahad, võid jääda kauaks-kauaks ootama. Täiuslikke tingimusi pole olemas ning nende ootamine on tihti vaid vabandus, sest sa kardad alustada.

Sa võid öelda: “Aga Robin, mis siis, kui ma üritasin ja kukkusin läbi?” Ma vastaksin õrnalt: “Aga mis siis, kui sa ei üritaks? Ja siis veedaksid kogu ülejäänud elu kahetsuses, käärides kõige pärast, mis oleks võinud olla või pidanud olema, ning suutmata vilksamisigi silmata seda, kes sa tõeliselt oled?”

“Me tunneme ennast ainult nii palju, kui palju meid on proovile pandud,” kirjutas Poola Nobeli preemia laureaat Wisława Szymborska. Innovatiivsete saavutuste jumalad armastavad neid, kes alustavad visionäärlikke ettevõtmisi, ja tasuvad ainult neile, kes astuvad võitlustulle. Tea, et kui pöördud oma südamesoovide ja säravate unistuste poole, siis ei saa sa tegelikult kaotada. Kui sa saad, mida tahad, siis sa võidad. Ja kui ei toimu see, mida sa ihaldad, siis sa lihtsalt kasvad.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Robin Sharma raamatust “Argipäeva kangelase käsiraamat”.

Juhtimise ja eliittasemel soorituste legendaarne geenius Robin Sharma on üle kahekümne viie aasta koolitanud ärititaane, elukutselisi tippsportlasi ja meelelahutuskuningaid, kasutades selleks revolutsioonilist süsteemi, mis on aidanud neil supertähtedel kõige kõrgemad ambitsioonid igapäevasteks tulemusteks muuta.

Meistriteoses “Argipäeva kangelase käsiraamat” on Robin Sharma puhastanud oma meetoditest välja parimad põhimõtted, eeskirjad ja taktikad ning pannud need kokku väärtuslikuks teoseks. See on osalt plahvatusliku tööviljakuse käsiraamat, osalt maailmaklassi elu juhend ja osalt universaalne õpetus, kuidas kujuneda maailma kergitavaks spirituaalseks raskekaallaseks.
Selle täiesti ainulaadse raamatu lehekülgedel avastad sa:
■ siseringi teadmisi selle kohta, kuidas meie planeedi kõige loomingulisemad, viljakamad ja õitsvamad inimesed kujundavad välja parimaid harjumusi ning juhivad oma päevi ja elu
■ sinu energiat tõstvaid, elujõudu paisutavaid ja pikaealisust kasvatavaid võimsaid harjutusi, et sa enda kõrgeimaid vaimuandeid teostada saaksid
■ täpse kava tõelise, tulevasi põlvkondi valgustava tipptasemel meistritöö loomiseks
■ neuroteaduslikke võtteid, mis lubavad sul muundada probleemid võitudeks, hirmud energiaks ja minevikus saadud haavad argikangelaslikuks eluks
■ ebatavalisi (ja raskelt kätte võidetud) tarkusi selle kohta, kuidas enda elavust kasvatada, ülevat meelerahu viljeleda ja kauni eluni viivat hingelist vabadust austada

ROBIN SHARMA on ülemaailmselt tunnustatud inimesesõber, kes on üle veerandsaja aasta pühendunud sellele, et aidata inimestel nende loomulikke andeid teostada. Teda peetakse laialdaselt üheks maailma parimatest juhtimisalastest ekspertidest. Tema klientide seas on paljud USA saja tulusaima firma hulka kuuluvad ettevõtted, kuulsad miljardärid ja elukutselised sporditähed.

Osa selle raamatu tuludest läheb organisatsioonile The Robin Sharma Foundation for Children, mis aitab lastel paremat elu elada.


Seotud