Lugemisnurk | Kuidas tõmmata enda ellu küllust?

Küllus on sinu sünnipärane õigus ja sinu valduses on võti pääsemaks suurema külluseni, kui ettegi suudad kujutada. Sa väärid kõike head, mida iganes soovid, ning universum annabki sulle seda, kuid pead ise need asjad oma ellu kutsuma. Nüüd tead sa Saladust ja ehk esimest korda oma elus saad sa osta asju, mida oled alati osta tahtnud, reisida kohtadesse, kuhu oled alati tahtnud minna, ning teha asju, mida oled alati tahtnud teha. Lisaks sellele on sul uskumatu võimalus jagada oma edu ka pereliikmete ja sõpradega, et nendegi elu võiks paremaks muutuda, kirjutab Rhonda Byrne on raamatus „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Sa võid olla kes tahes, teha mida tahes ja saada mida tahes, aga suur osa sellest, mida tahad teha või saada või olla, tuleneb sinu soovist seda oma lähedastega jagada. Kui pisut järele mõelda, siis ei oleks sul erilist soovi kellekski saada ega midagi teha või omada, kui sul pole kedagi, kellega seda kõike jagada. Poleks mingit motivatsiooni, mis ajendaks sind hommikuti voodist välja ronima, tööle minema, teadmisi omandama, raha teenima, firmat asutama või paremat elu looma.

Just sinu kokkupuuted ja kogemused teiste inimestega on annavad su elule sihi ja ambitsioonikuse edu saavutamiseks. Kõigele lisaks tekitab lähedastega jagamise rõõm nii hea tunde, et annab sulle jõudu veelgi suurema edu saavutamiseks.

Minu lugu

Mina sain oma elus inspiratsiooni „Saladuse“ loomiseks pigem eesmärgiga seda teadmist jagada kogu maailmaga, aga ühtlasi ka oma sõprade ja perega.

Olen pärit üsna tagasihoidlikest oludest. Mu vanemad töötasid kogu oma elu kõvasti, kuid neil polnud kunagi palju raha. Pärast mu isa surma ei jäänud mu ema mitte üksnes ilma oma elu armastusest, vaid talle jäi ka vähe raha ning tal puudus sissetulek. Mu isa suri enne „Saladuse“ eduloo algust, nii et ta ei näinud kunagi selle unistuse teostumist. Aga seda nägi mu ema. Ta oli kogu elu vaevu ots otsaga kokku tulnud, aga pärast „Saladuse“ ilmumist muutus kõik.

Mäletan üht päeva, kui ema mulle helistas, endal nutt kurgus. Ta oli läinud poodi ja ostnud endale sealt korraga mitu riideeset. Ta oli pisarates, sest esimest korda elus sai ta osta endale riideid, ilma et oleks pidanud vaatama nende hinnasilti.

Andmine

Kui oled õppinud Saladust ja endale ligi meelitanud küllusliku elu, siis hakkad paratamatult teistele andma ja nende elusid muutma. Sinu kaastunne teiste inimeste vastu on nii suur, et ükskõik mida sa ka ei teeks ja kui palju sa ka ei annaks, sa lihtsalt tahad veelgi rohkem ära teha.

Kui sa ükskõik kui suurel või vähesel määral annad, siis jääb sind alatiseks saatma rõõm, mida tunned teise inimese aitamisest. Õnn ja rõõm, mida tunned, on nii suur, et võib lausa tekitada küsimusi terve sinu elu eesmärgi kohta. Elu eesmärk ongi tegelikult rõõmu tunda ja mis sinu arvates elus suurimat rõõmu tekitab? Andmine!

Kui keegi oleks mulle mõned aastad tagasi öelnud, et suurim rõõm elus on andmine, siis poleks ma teda uskunud. Oleksin talle vastanud: „Tore, et sa nii arvad, aga minul on praegu raskusi toimetulekuga ja ära elamisega, nii et mul pole teistele küll midagi anda.“

Sel ajal olin ma oma elus jõudnud raha suhtes tõelisse madalseisu – mul oli mitu krediitkaarti, mille limiit oli ammu täis, mu korter oli laenuga viimse piirini koormatud ning mu ettevõttel oli miljonite dollarite ulatuses võlgu. Aga kuna olin hiljuti avastanud külgetõmbeseaduse, siis mõistsin, et pean raha ligimeelitamiseks end raha suhtes hästi tundma. See polnud sugugi lihtne, sest olin iga päev sunnitud silmitsi seisma kasvava võlakoormaga, töötajatele maksmata palkadega ja tasumata arvetega. Seega võtsin kasutusele drastilised meetmed.

Jalutasin lähima sularahaautomaadi juurde ja võtsin välja mitusada dollarit oma ainsalt krediitkaardikontolt, mis polnud veel miinustes. Mul oli seda raha hädasti vaja, et maksta arveid ja osta toitu, kuid ma kõndisin mööda rahvarohket tänavat, rahapatakas pihus, ning andsin selle kõik ära juhuslikele möödakäijatele.

See oli esimene kord elus, kui ma tundsin armastust raha vastu. Kuid mitte raha ise ei tekitanud seda armastust, vaid selle raha andmine teistele inimestele. Pärast seda olid mul rõõmupisarad silmis sellest, kui hea tunde oli raha andmine minus tekitanud.

Juba järgmisel tööpäeval sain ma ootamatult 25 000 dollari suuruse pakkumise oma osaluse väljaostmiseks ühe mu sõbra ettevõttes, millesse investeerimise ma olin sootuks unustanud. See raha oli kui taeva kingitus – see võimaldas mul ettevõtet pinnal hoida ja lõpetada „Saladuse“ dokumentaalfilmi tegemise, mille kallal me toona töötasime.

Ma ei andnud raha ära seepärast, et tahtsin meeleheitlikult oma ellu raha meelitada. Andsin raha ära selleks, et end raha suhtes hästi tunda. Tahtsin muuta raha pärast kogu elu kestnud halba enesetunnet. Kui ma oleksin selle raha ära andnud eesmärgiga rohkem raha saada, siis poleks see eales toiminud, sest see oleks tähendanud, et mind oleks motiveerinud rahapuuduse tunne ehk negatiivsus, selle asemel, et olla motiveeritud armastusest. Kui aga annad raha ära ja tunned seda tehes armastust, siis tuleb see raha kindlasti sinuni tagasi.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.