Alexis Varnum: jää alati iseendaks

Mis peitub fraasi taga “ole see, kes sa tegelikult oled”. Mis see tähendab? Suurem osa inimesi ei tea ega tunne ennast. Tuleta ennast meelde, milline Sa oled olnud viis aastat tagasi. Iga sündmusega ja iga päev me avastame ja õpime tundma ennast, reageerime teisiti, mitte nii nagu eile. Selleks, et mõista ja olla see, kes Sa tegelikult oled, tuleb mõista, mis ja kes oled Sina ning mis ja kes Sa pole, kirjutav Alexis Varnum oma Facebooki lehel.

Kuidas määrata, kus olen tänane mina ja kus olen ma selline, nagu olin kuu aega tagasi. Millal ma reageerin vastavalt uuele reaalsusele ja uuele teadvusele ning millal ma reageerin nii nagu vanasti?

Mõiste “iseendaks jääda” areneb ja me ei saa hoida kinni vanadest mustritest. Me ei saa olla sellised nagu oleme olnud varem. Praegu tuleb olla valmis muutusteks ja olla paindlik. Paljudel on raske iseendaks jääda , sest nad ei tunnegi tõelist ennast ja ei mõista miks nad käituvad nii, mitte teisiti. Inimesed elavad alates lapsepõlvest teiste inimeste soovidega (abikaasa, sugulaste, laste, vanemate), kuid ei mõista enda vajadusi ja soove, ei tea mida tahta.

Tihti inimesed ei saa iseendaks jääda olles lähedaste inimeste kõrval, sest nemad mäletavad, milline Sa oled olnud varem. Sinu “uus sina” võib neile mitte meeldida ja nad ei mõista Sinus toimuvaid muutusi.

Lapsed jäävad oma vanematele alati lasteks. Mida Sa ka enda elus pole saavutanud, Sinu vanemad mäletavad Sind väiksena ja teavad, kuidas oled kasvanud. Seega ära oota, et nad näevad Sind uuena ja muutununa. Sama on ka Sinu sõpradega. Kui teil ühised huvid puuduvad, kui te enam pole samal lainel, siis teie teed lähevad lahku. Kui Sa saad kokku oma vanade sõpradega ja nad tuletavad meelde mineviku lugusid, siis Sa mõistad, et see enam pole Sina, sa oled palju edasi liikunud.

Meie lähedased inimesed meenutvad ja heidavad valgust meie mineviku traumadele ja piirangutele, mida Sa peaksid endas märkama, sellepärast on vahel keeruline oma lähedaste kõrval olla. Kergem on olla koos oma mõttekaaslastega, uute sõpradega ja rääkida uuest endast. Sa ei pea nendele selgitama, kes sa oled.

Võid ju endale öelda, et Sa näitad kõikidele, kes Sa tegelikult oled. Kuid kas see ikka on nii? Kui me endast räägime, siis sõnad moondavad informatsiooni. Igal inimesel on oma tõde. Oma lähedastele Sa ei saa olla õpetaja, Sa võid tuhat korda arenenud inimene olla, omada suurt kogemust, kuid mida Sa ka ei räägiks, Sa ei saa neid muuta. Samas kui seda sama kordab neile keegi teine, võõras inimene, siis nad kuulavad teda. See on normaalne, sest me pole õpetajad enda lähedastele. Lähedased inimesed on nagu meie katsetusväli, kus meie läbime enda õppetunde, teritame oma meisterlikkust ja areneme, kuid mitte rohkem.

Kui sõnad moondavad pilti, siis pole vaja rääkida, näita parem ette enda tulemused. Näita, kuidas vaimne areng on Sind muutnud. Kui me midagi teeme, areneme ja saavutame häid tulemusi, siis meie elu muutub. Inimesed kindlasti märkavad seda. Kui sa surud midagi peale, kasvõi oma teadmisi ja tarkust, siis see tekitab teistes protesti ja soovi põgeneda. Tekib energiate konflikt. Kui inimesed ei taha, siis pole vaja neid tõmmata uude reaalsusesse. Ärkamine on protsess, mis ei alga siis kui Sina seda tahad. Inimene peab valmis olema ja küpsema, jõuga enda järel tassida kedagi ei saa.

Mida sa peaksid tegema? Vastus on lihtne: “Jää iseendaks!”

Allikas: Alkeemia lugemisnurk | Naiselik intuitsioon tunnetab ära, kas mehe teod võrsuvad sügavalt südamest või mitte

Armasta iseennast, see on paljude probleemide lahenduseks

Alkeemia lugemisnurk | Kui õpid oma kaitsekestasid avama, siis koged just sellist läbiraputust ja armastust, millest oled alati unistanud

Seotud