Võti, mis avab tee õnne ja edu juurde – ole sina ise!

Oled sa kunagi tundnud, et oled elu ja kõigi sind ümbritsevate meelevallas? Sooviksid sa teada saada, mis on olulisimaks võtmeks elus edukas – ja ka õnnelikum – olemiseks? Vastus on siin – ole sina ise.

Kui palju kordi oled teadnud, mida järgmiseks pead tegema ning mõelnud: “Jah, seda ma teengi!”, kuid seejärel jätnud selle ikkagi tegemata?

Oled sa kunagi millelegi pühendunud olnud, sellega innukalt alustanud ning oma tähelepanul hajuda lasknud – või julguse kaotanud – ja pooleli jätnud?

Oled sa kunagi tundnud, et oled elu ja kõigi sind ümbritsevate meelevallas? Nagu nõrga mootori või kehva juhitavusega laev, mida ookean pillutab?

Sooviksid sa teada saada, mis on olulisimaks võtmeks elus edukas – ja ka õnnelikum – olemiseks?

Siin see on:OLE SINA ISE.

Olgu, mõni hakkab seda kuuldes naerma ja küsib: “Tõsiselt või? See on kõik, mida ma tegema pean? Pean mina ise olema? Kindla peale. Nagu see midagi muudaks.”

Mõni teine leiaks: “Olla mina ise? Oled sa mind sellisena näinud? Olla mina ise tähendab olla ebakindel, hirmunud, mures, arg ja laisk. Minu mina oleks pigem facebookis või sööks või loeks raamatut või ükskõik mida muud!”

Selles asi ongi.See ei ole sina.

See kõik on sinu minevik. Need on hirmud, uskumused ja vaimutühjus, mis on aastate jooksul kogunenud vastuseks sinu poolt elus kogetule ning otsustele, mis sa oled enda ja elu suhtes nende kogemuste tulemusena langetanud.See ei ole sina.

Kui ütled “Ma ei suuda seda” või “Ma ei saa kunagi nii edukaks kui ___”, siis see on sinu minevik.

Kartus edukas olla? Minevik.

Kartus, et sind nähakse? Minevik.

See tühi, õõnes tunne kõhus? Minevik.

See, kuidas sa tunned ja reageerid, kui keegi kritiseerib midagi, mida oled teinud (või kõlab, nagu kritiseeritaks midagi, mida sa oled teinud)? Minevik.

See ei ole sina.

Üles kasvades loome me endale identiteedi, tuginedes asjadele, mida inimesed meile ütlevad või mis meiega juhtub, ja enda uskumustele nende asjade kohta. Olles näiteks tundnud sügavat piinlikkust, kui õpetaja nimetas meid kogu klassi ees laisaks, võisime otsustada asju nagu näiteks:

Olen laisk.
Õpetajad on õelad.
Võimulolijaid ei saa usaldada.
Ma ei kõlba millekski.
Pean kõvasti tööd tegema, et teenida välja inimeste armastus ja heakskiit – ning ma tõenäoliselt seda neilt ikkagi ei saa.

Need mõtted tunduvad raskete ja väga reaalsetena. Tunduvad nagu oleksidki ülim tõde. Me ajame juhtunu ja enda mõtted segamini sellega, kes me oleme.

Sealt edasi võtame sellest vastu järgmisi otsuseid. Meil on terve nimekiri “reeglitest” ja “tõdedest”, mis juhivad meie valikuid ja võimalusi (või võimatusi).

Kui me usume, et oleme laisad, läheneme oma ettevõtmistele laisalt ning ei eriti midagi ei toimu.

Kui usume, et “raha on must”, hoidume alateadlikult palju raha omamast.

Kui me usume, et “me ei suuda teha seda, mida armastame, ja saada selle eest tasu”, oleme selle võimaluse tõekssaamisest ära lõigatud.

Kui mingi osa meist usub, et me ei või olla vaimsed ning teenida palju raha, võime olla imestunud, et miks tundub, et me kunagi “edasi ei jõua” ega oma äri tugevaks ja elujõuliseks muuta ei suuda.

Kui mingi osa meist usub, et me ei ole väärt ega välja teeninud toredaid asju, laseme end välja paista moel, mis on põhjuseks, et inimesed ja võimalused meist mööda lähevad, tugevdades nii ka meie uskumust enda vääritusest.

Kui mingi osa meist tunneb, et see, kui meid tähele pannakse on ebaturvaline või et meid kunagi ei kuulata, leiame end ikka ja jälle tagasi hoidmas.

See kõik võib meil takistada äri alustada, olla takistuseks meie suhetes ja segada meil enda unistuste elu elada. Vähim, mida see tekitab, on raskused ja sisemised vastuolud.

Olen seda kohanud palju kordi oma sõprade ja klientide puhul – Suurepäraste ideedega nutikad inimesed, kellel ometi on väga raske oma unistusi teoks teha.

Meie tuum, meie tõeline olemus,kes me päriselt olemeon mattunud kahtluste, hirmude, hinnangute, määratluste ja mõtete kuhja alla. See kõik on pärit väljastpoolt, me oleme selle endasse võtnud ja nimetanud selle endaks. See lämmatab meie unistusi ja kirge.

See on nagu võetaks väärtuslik, ilus briljant ning kuhjataks selle peale palju muda, uskudes seejärel, et muda ongi briljant.

Endalt kihte eemaldades ning ennast nende alt välja kaevates hakkab me sära kihtide vähenedes järjest paremini välja paistma.Nii olemegi meie ise.

Pean sind siiski hoiatama, et takistavad mõtted, uskumused ja reeglid, need mõtteviisid onvõimsad!

Võin näha oma klienti kui sooja, intelligentset, arukat inimest, kelle sees peitub nõnda palju, kuid niikaua, kuni klient ei lase lahti oma enesehinanngutest ja hirmudest, kuni ta ise näeb ennast niisugusena, ei muutu tema elus päriselt miski.

Kuidas seda siis muuta? Kuidas puhastada mudast välja see briljant, mis me oleme?

Mulle pakub alati suurt rõõmu näha kedagi, kellega ma töötan, vabanemas uskumusest või minevikusündmusest. On hingemattev näha rahu nende üle laskumas ja nende tegeliku mina ilu neist välja kiirgamas. Matean, et see on ka sinu jaoks. Matean, et ka sina suudad selleni jõuda.

Kui töötan klientidega, kasutan energiatehnikat (TAT), mis kombineerib sajandite tarkuse uusimate teaduslike avastustega. See on äärmiselt õrn ja muudab kogu möödunust lahtilaskmise ja hirmudest vabanemise protsessi kergemaks ja tõhusasmaks kui arvad, et oleks võimalik. Selle tehnika abil lahustatakse piiravate uskumuste, traumade, negatiivsete käitumismustrite ja tunnete energeetilised ja emotsionaalsed sidemed, taasühendades meid teadlikkusega meie endi tõelistest minadest.

Kui sa ei liigu edasi soovitud tempos, saan sind aidata.

Külasta mu veebilehte –http://www.spiritualhealingandwholeness.comvõi kirjuta mulle jkalman@hotmail.com, et saada lisateavet, kuidas minuga siinsamas Eestis koos töötada. Vaata veebilehelt ka tulevaste TAT-töötubade ja tervistuskogunemiste loetelu. Või kohtume infovahetuseks facebookis:http://www.facebook.com/jonathan.kalman.7

Tõlkinud: Kalev Kala

Seotud