Ava külgmenüü

Võimas ja kaunis: vaata, kuidas näitleja Jim Carrey selgitab depressiooni olemust

Jim Carrey-t ei tunta küll budistliku õpetajana, kuid tema lähenemine tähendusrikkale sisevaatele on äratanud avalikkuse suurt tähelepanu peale seda, kui ta jahmatas oma väljaöelduga teda intervjueerinud reporterit. Carrey arvab, et on ebaproduktiivne ja rumal panustada aega endale näilise identiteedi loomiseks. See viitab superegole - vajadusele tunda end tähtsana. Carreyl on täielik õigus, sest ego säilitamine kipub viima eraldatuseni enda ja kellegi vahel, kes sinu ego ei ülenda. Lisaks rõhub ego säilitamine pigem hetkeseisundit kui edasiviivat muutust ja see jätab tavapärase iseloomu headuse säilitamise mõttele negatiivse või madala varjundi.

Seetõttu on kohustuslik lasta lahti tahtest olla keegi, saada kellekski. “Terviklikkuse tunne on midagi muud kui enda unikaalsuse tunnetamine. Inimesed räägivad koguaeg depressioonist. Erinevus depressiooni ja kurbuse vahel on see, et kurbus on juhtumuslikkuse vorm – mis iganes sinuga juhtus või ei juhtunud, olgu see lein või midagi muud.Depressioon on sinu keha, mis ütleb sulle ”Keri põrgu, ma ei soovi enam see tegelane olla, ma ei taha enam seda maski üleval hoida, mis sa oled selle maailma jaoks loonud. See on mulle liiast.”Pidades silmas, et kõik inimesed vajavad sügavat puhkust, ei peaks keegi tundma end depressioonis. On eluliselt tähtis lasta lahti identiteedist, millega sa oled loonud kogu oma senise elu ja liikuda edasi avatud südamega, pannes rõhku endale ja maailmale sinu ümber.Carrey sõnul ei loe tegelikult mitte miski, mis peaks olema lohutav. “Mu elus ei eksisteeri depressiooni, sõna otseses mõttes mitte mingisugust.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.