VIDEO: Rändaja uus heliplaat “Tammetsõõr” – muusikaline maagiline ring

Muusikaline kollektiiv Rändaja esitleb sel kolmapäeval, 30. novembril kell 19 Kumus oma teist heliplaati “Tammetsõõr”, kus kohtuvad eestimaised juured välise ja sisemise lihtsuse ning maailmatunnetusega. Tegemist on Rändaja bändikoosseisu koondunud muusikute põneva ühisloominguga, mille tulemusena on plaadile püütud eripalgelise kõlavärvinguga ja väga omalaadne maagiline muusika.

Rändaja kollektiivi loomingu keskmes on austav ja hoidev toon looduse ning elu suure müsteeriumi suhtes. “Tammetsõõr” väljendab lihtsalt, kuid ilmekalt heli ning sõna sügavust, kus ühise musitseerimise käigus sünnib otsekui maagiline ring, milles iga osaleja lisab tervikusse uue elemendi ja kus ükski lugu ei kõla kuulaja jaoks kaks korda täpselt samamoodi.

“Ammutasin uue albumi jaoks inspiratsiooni ka mitmete Eesti luuletajate loomingust. Laulud jutustavad lugusid nii rändurile avanevast suurest maailmast meie ümber kui ka kordumatust lõpmatusest iga inimese sees,” sõnab Rändaja muusikalise koosluse hingeks olev laulja ja laulukirjutaja Indrek Tammoja.

Rändaja muusikalist käekirja ilmestab ka mõnevõrra ebatavaline pillivalik – kitarri kõrval kõlavad tšello, süntesaatorid, bambusflöödid ning etnilised trummid. Rändaja maalib mahedaid pärimuslikke, maailmamuusika ja ambienti toonides helisid. Salapäraste ja sügavamate värvingute kõrval jääb muusika valdavalt paitavaks ning helgekõlaliseks.

Albumi nimilugu Tammetsõõr on on esimene plaadilt avaldatud lugu koos videoga, mis on pühendatud kõigile eluringi hoidjatele, austusega looduse ja suure müsteeriumi vastu.

Rändaja heliplaadi “Tammetsõõr” esitluskontsert toimub sel kolmapäeval, 30. novembril kell 19 Kumu auditooriumis (Weizenbergi 34, Tallinn). Kontserdi visuaalse poole loob Okeiko.

Sissepääs kontserdile on tasuta ning pühendatud Indreku väikese poja tervenemisele.

Võimalus on jätta annetus ja soetada uus heliplaat.

Rändaja live koosseis:

Indrek Tammoja – laul, kitarr
Johanna Mängel – tšello
Paavo Eensalu – süntesaatorid, kellamäng, kalimba, parmupill
Liis Kibuspuu – bambusflöödid, kellamäng
Margus Kokk – basskitarr
Eno Kollom – löökriistad
Ketlin Kaljas – taustavokaal, hoidja
külaline Jonas Kaarnamets – kitarr

Kuula lugu Soundcloudis ja vaata Rändaja uut videot “Tammetsõõr”:

Rohkem infot Rändaja muusika kohta Soundcloudis ja Facebookis

Uuri Rändaja heliplaadi “Tammetsõõr” esitluskontserdi kohta sel kolmapäeval, 30. novembril kell 19 Kumu auditooriumis facebookist.

Seotud