VIDEO: Märka annet, mitte häiret – ega sa pole geeniusele selga pööranud?

Veebipõhine inimeselt-inimesele tugikeskkond Helpific, mille kaudu erivajadustega inimesed saavad tellida vabatahtlikke abistajaid või tasulisi teenuseid, on alustanud uut videokampaaniat, et vähendada vaimse tervise häiretega seotud eelarvamusi ja häbi ühiskonnas ning edendada sotsiaalset kaasamist.

9 animatsiooni on valminud projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” raames.

Maailma terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel kogeb ligi neljandik inimesi elu jooksul mõnda vaimse tervise probleemi. Sotsiaalkindlustusameti 2014. aastal kogutud andmete järgi elab Eestis umbes 32 500 tööealist inimest, kellel on tuvastatud töövõimekadu ja kelle dokumentidel on märge psüühika- või käitumishäire kohta.

Vaata esimest multikat siit:

1: Tööotsija võib muuta tööandja maailma! Milline oleks sinu maailm, kui telefoni poleks mitte kunagi leiutatud? Kui selles puuduksid parimad kunsti- ja kirjandusteosed? Või kui keegi ei oleks ealeski elektripirni leiutanud?

Algatusest lähemalt

Projekti “Positiivse suhtumise arendamine – edu vaimse tervise probleemidega noorte tööturule integreerumisel” (“Positive attitude development – access to labour market for young adults with mental health problems”) raames valmisid Helpific juhtimisel 9 multifilmi. Põnevad ja intrigeerivad multifilmid on eetris pühapäeviti ETV-s saate “Iseolemine” järel kell 11:43. “Iseolemine” on Margus Saare teekond eriliste inimeste juurde, kes vaatamata keerulisele haiguselevõi puudele on püüdnud ise leida endale toimetulemise tee.

Multifilmide uued episoodid leiate iga nädal Alkeemiast ja Telegramist, Helpific Facebookist ja Youtube kanalist. Multifilmid on varundatud eesti, vene, inglise ja soome keelsete subtiitritega.

Multifilmide sünnile aitasid kaasa:
Keiu Roosimägi – projekti koordinaator
Martin Palm – stsenaarium
Merlyn Koltjar – animatsioon ja montaaž
Ajar Stuudio – audio ja heliefektid

Tekste lugesid: Jaanika Arum, Jan Uuspõld, Jakob Rosin, Ingrid Peek

Helpific tänab: ETV, Telegram, Liina Martinson, Maris Kuusik, Julia Pavlova, Zhenja Fahrutdinova, Darja Ivanova, Salla Kälkäinen, Kristo Sild, Madis Laos, Laur Raudsoo

Vaata lisaks: Helpific Facebook ja Helpific veebileht

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.