Veiniäädikas – iidne ja moodne imeravim

Naturaalne veiniäädikas on tõhus ja antibakteriaalne looduslik rohi paljude selliste hädade vastu, mis muidu vajavad antibiootikume ja teisi ravimeid, millel on mitmeid kõrvalmõjusid.

Mis on veiniäädikas?

Veiniäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente, näiteks kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, naatriumit, väävlit, vaske, rauda, silikooni ja fluori, mis kõik on terve keha jaoks vajalikud.

Naturaalset veiniäädikat valmistatakse värskete ja orgaaniliselt kasvatatud õunade purustamisega, lubades seejärel neil puidust vaatides käärida. See tõstab purustatud õunte naturaalseid käärimisomadusi, mis erinevad poelettidelt leitavate rafineeritud ja destilleeritud äädikate omadest.

Kui äädikas on käärinud, siis sisaldab see tumedat, hägust ja võrgutaolist bakterivahtu ehk sadet, mis on nähtav siis, kui seda rikkalikku pruunikat vedelikku vastu valgust hoida. Seda sadet võib kasutada omakorda uuele veiniäädikale lisamiseks, et kiirendada äädika käärimisprotsessi.

Sadet sisaldav naturaalne äädikas sisaldab ka ensüüme ja mineraale, mida teistes toidupoodides leiduvates äädikates ületöötlemise, ülekuumutamise ja filtreerimise tõttu olla ei pruugi. Seetõttu on soovitatav osta ainult pastoriseerimata veiniäädikat, millel on ideaalne happelisuse (pH) tase 5-7, sest see tervislik jook on ühtlasi ka naturaalne probiootikum.

Miks on veiniäädikas kasulik?

Naturaalne veiniäädikas on imeline looduslik rohi paljude selliste hädade vastu, mis muidu vajavad antibiootikume ja teisi ravimeid, millel on mitmeid kõrvalmõjusid.

Eriti kasulik on veiniäädikas:

•    põsekoopa- ja kurgupõletiku vastu võitlemises

•    kõrge kolesteroolitaseme langetamises

•    akne ja teiste nahaprobleemide ravimises

•    keha kaitsmises toidumürgituse eest

•    nii inimestes kui ka loomades allergiate tõrjumises

•    pärast trenni lihasväsimuse tekke takistamises

•    immuunsüsteemi tugevdamises

•    keha vastupidavuse suurendamises

•    kaalulangust soodustava ainevahetuse kiirendamises

•    seedimise hõlbustamises ja kõhukinnisuse ravimises

•    artriidi ja luuvalu sümptomite leevendamises

•    põiekivide ja kuseteede põletiku ärahoidmises

Veiniäädika kasutamine:

Kaalukaotus – veiniäädikat kasutati koduse kaalulangetamisvahendina juba sajandeid tagasi. Doktor D. C. Jarvis kinnitab, et ülekaaluline inimene kaotab tasapisi kaalu, kui võtab enne iga einet kaks teelusikatäit veiniäädikat koos klaasi veega.

Halb hingeõhk – veiniäädikas on tänu oma antiseptilistele omadustele suurepärane rohi halva hingeõhu ehk halitoosi vastu. Lihtsalt lisa kaks teelusikatäit veiniäädikat veeklaasi, kurista seda segu suus kümme sekundit ja sülita seejärel välja. Korda seda protseduuri, kuni klaas on tühi.

Kehalõhn – veiniäädikas on tõhus rohi halva kehalõhna vastu, sest see võib aidata tasakaalustada keha pH-taset, mis omakorda aitab kõrvaldada lõhna põhjustavaid baktereid. Kaenlaaluste lõhna vastu piisab sellest, kui kaenlaid igal hommikul korra lahjendamata veiniäädikaga pühkida (vatitupsu abil). Jalalõhna vastu täida kauss sooja veega, lisa umbes kolmandik klaasitäit veiniäädikat ja lase oma jalgadel selles vedelikus kord nädalas veerand tundi liguneda.

Nahaprobleemid ja põletikud:

Akne – veiniäädikas on naturaalne ravim akne vastu võitlemisel. Kanna mitu korda päevas vatitupsu abil nahale veiniäädikast ja veest koosnev lahus (2 supilusikatäit äädikat ühe veeklaasi kohta). See aitab vähendada põletikku ja pundumist.

Maksaplekid – veiniäädikas sisaldab väävlit, mis võitleb vananemise tagajärgedega ja on seetõttu sobiv maksaplekkide ravimiseks. Kanna iga päev neile tumedatele nahapiirkondadele lahus, mis sisaldab kaht teelusikatäit veiniäädikat ja üht teelusikatäit sibulamahla. Selle koduse ravimeetodi järgi peaksid plekid hakkama kahe nädala jooksul tuhmuma.

Tselluliit – paljud naised on avastanud, et veiniäädikas võib aidata vähendada tselluliidi esinemist.

Seentõbi – veiniäädikas on osutunud ka tõhusaks raviks seentõbede vastu.

Kõhuprobleemid:

Kõrvetised – tavaliselt esinevad kõrvetised pärast söömist, vahel kuni kaks tundi hiljem. Seda väga ebameeldivat tunnet saab leevendada, kui võtta kolm korda päevas enne söömist klaasitäie veega kaks supilusikatäit veiniäädikat.

Kõhukinnisus – veiniäädikat kasutatakse sageli naturaalse rohuna kõhukinnisuse raviks.

Kõhulahtisus – selle probleemi tekkimisel on mitmeid põhjuseid ja kuigi kõhulahtisust ei tohiks jätta ravimata, on see sageli keha jaoks loomulik viis vabastada end kahjulikest ühenditest ja alla neelatud ainetest. Veiniäädikas on oivaline naturaalne ravim kõhulahtisuse vastu, sest selle kõrge pektiinisisaldus on otsekui kaitsekiht, mis leevendab käärsoole ärritunud seina. Soovitatav on lisada kaks supilusikatäit veiniäädikat suurde veeklaasi ja juua seda sümptomite kestmise ajal kolm korda päevas.

Tõsisemad haigused:

Suhkurtõbi – veiniäädikas võib aidata kontrolli all hoida kõrget veresuhkrutaset, mistõttu kasutatakse veiniäädikat sageli naturaalse rohuna suhkurtõve vastu.

Kuidas veiniäädikat tarvitada?

Igapäevaseks enesetunde parandamiseks, kaalu langetamiseks ja pH-taseme tasakaalustamiseks:

•  2 teelusikatäit klaasi veega kolm korda päevas (enne söögikorda).

Ravimaks mõnda teravat terviseprobleemi, näiteks reflukshaigust, köha, bronhiiti või kurgupõletikku:

•  2 supilusikatäit klaasi veega kolm korda päevas (enne söögikorda).

Maitse parandamiseks võib alati lisada veiniäädikale teelusikatäie toorest mett.

Tõlkinud: Joonas Orav

Allikas: www.homeremediesweb.com

Seotud