Valmista ise pesupesemisvahend – lihtne, soodne ja keskkonnasõbralik

Kas oled kunagi mõelnud teha ise pesupesemisvahendit? See on oluliselt soodsam ja puhtam kui tavapoes müüdav, seega tee proovi ja veendu ise.

Mida siis koduse pesupulbri tegemiseks vaja läheb? Tegelikult nimekiri on lühike, võrreldes pesupulbrite koostistega.

Kodune pesupulber

Pesuseep (185 g)

250 g pesusoodat

220 g booraksit

Eeterlikku õli 40 tilka

Kindlasti ei tohi pesupulbrit teha suvalisest seebist, sest ihule mõeldud seebid on natukene teise koostisega ja ka vahutavus on teine.

Esmalt võtta pesuseep, kas soetatud looduspoest või tavapoest. Kui seep riivitud, lisada juurde pesusooda ja booraks. Segada korralikult läbi ja hoida õhukindlalt suletud purgis. Kokku saab pesta sellega 120 pesukorda ning pesukorra hind tuleb väga soodne.

Igale pesukorrale lisada 1-2 sl pesuvahendit, vastavalt pesu määrduvusele. Pesu on pehme, mis tähendab seda, et pesuloputusvahendit vaja ei ole. Kui froteerätikud jäävad tavaliselt pesust tulles (ilma pesuloputusvahendita) kõvaks/karedaks, siis peale isetehtud pesupulbriga pesemist on rätikud pehmed.

Pesugeel

Eelpool valmistatud pesupulbrist 1/2 kogust

800 ml keeva vett

7 l vett

Eeterlikku õli (soovi korral)

Kui teha vedelat pesuvahendit, siis pärast koostisosade kokkusegamist valada segule keev vesi ning pliidil madalal kuumusel sulatada kogu segu ühtlaseks vedelaks massiks. Kui teil ei ole kodus nii suurt keedupotti, kus kõik kokku segada, siis peale pliidilt segu võtmist valada ülejäänud 7,5 l vett ämbrisse või mõnda suuremasse 10-15 l kaussi ja valada peale pliidilt lahustunud segu. Segada hoolega läbi ning kui soovite pesuvahendile lõhna, siis lisage sellele kogusele 35-40 tilka eeterlikku õli ja doseerige pesuvahend soovitud anumatesse – sobivad hästi näiteks 3 l purgid.

Purkidele kaaned peale ning lasta seista üleöö, järgmiseks päevaks on purkides mõnus pesugeel valmis kasutamiseks. Enne igat kasutamist tuleks purki korralikult loksutada või läbi segada. Igale pesukorrale kasutada korraga 60 ml pesuvahendit. Sellest kogusest saab ca 134 pesukorda, mis teeb üheks pesukorra taas väga soodsaks.

Teine variant pesupulbrit

Kui pesusoodat ei ole võtta, siis saab asja aetud ka söögisoodaga.

100 g pesuseepi

500 g booraksit

800 g söögisoodat

2 sl lavendli eeterlikku õli

Seep riivida, segada sisse sooda ja booraks ning lavendli eeterlik õli. Kasutada 1-2 sl saadud pulbrit igal pesukorral. Sobib ideaalselt ka eestlaetavatele masinatele.

Ise tehtud pesuvahend on:

Kanalisatsioonile ohutu;

Sobilik tundlikule/allergilisele nahale;

Ideaalne imikupesu ja riidest mähkmete pesuks;

Keskkonnasõbralik;

Eestlaetavatele pesumasinatele ohutu;

Vähene vahutavus, seega sobilik täisautomaatsetele ja eestlaetavatele masinatele;

Kontsentreeritud;

Eemaldab tõhusalt plekke ja pesusse kogunenud pesuvahendite jäägid.

Allikas: www.hingepeegel.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.