Väljakutse: veeda detsembrikuu telekavabalt

Kas teadsid, et eestlased kulutavad telerivaatamiseks ligi neli tundi päevas? Lisaks tohutule ajakulule ei ole ekraani passimine kuigi hea ka su tervisele. Kas oled kursis, et see võib lisaks rasvumisele soodustada näiteks Alzheimeri tõve tekkimist? Või et televiisori ees istumine vähendab spermatosoidide arvu?

televiisor), siis tekitab see probleeme tähelepanu ja kognitiivse arengu osas, samuti kahjustab see õppimisvõimet, suurendab impulsiivsust ja jonnihoogusid ja vähendab enesekontrolli võimet.

Liigne telekavaatamine ja videomängude mängimine toob kaasa ülekaalulisuse. Ühes uuringus leiti, et nende laste hulgas, kellel on oma magamistoas televiisor, on ülekaalulisus on aina enam levimas. USA-s on iga kolmas laps ülekaaluline ning Kanadas keskmiselt iga neljas. Euroopas on laste ülekaalulisuse kohta vähem statistikat, kuid Harvardi ülikooli teadlaste koostatud ülevaates mainitakse, et viimaste aastakümnete jooksul on see ka Euroopas tõusmas. Kõige kiiremini on laste ülekaalulisus saanud probleemiks Vahemeremaades ja Inglismaal.

Loe lastest ja telekavaatamisest lähemalt siit ja siit.

PS. Kes arvab, et terve kuu ilma telekata oleks liig, võib alustuseks proovi teha 1 nädala või poole kuuga. Head mitte-telekavaatamist!

Allikas: www.telegram.ee

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.