Ava külgmenüü

Valik, Aigi Vahing

Aigi Vahingu esikromaan "Valik" räägib paranemisest, selle protsessi mõõnadest ja tõusudest, saavutustest ja tagasilangustest. "Valik" ei anna vastuseid, esitab aga terve rea küsimusi, ning ärgitab lugejat küsima ka endalt: on's elu piinadega hädavajalik või saab teistmoodi ka? Aigi Vahing: "Usun, et iga inimene sünnib ilma elusa loomuga - võib-olla sellepärast ongi elu surnuna surmast raskem taluda. Kui aga lootus kaob - mitte nii, et kaob ja läinud ongi, vaid tärkab hommikul ja sureb lõunaks, tärkab hommikul ja sureb lõunaks, tärkab hommikul, ja sureb ... ja nõnda iga päev, kuni päevadest saab kuu ja kuudest aasta ja aastaidki võib juba kümnetesse jagada, kaotab inimene iga lootuselinnuga ka tükikese iseendast, aga ei saa ju nõnda olla, et nii peabki olema?

Aigi Vahingu vahetu, lõputa lugu

Kätlin Kaldmnaa arvustus Eesti Päevalehes, 5.november 2010
„Valik” kirjeldab ehedalt, kuid kahjuks mitte kirjanduslikult sõltuvuse mehaanikat.
Juba poolteist kuud hoitakse avalikkust ärevil, sest ilmumas on uus (kirjandus)teos endise seltskonnatüdruku sulest. Siin see nüüd on. Valge-hall-roosast mummuistlikust kujundusest ümbritsetud nelisada lehekülge tihedat teksti. Raamat sõltuvusest, selle põhjavedavast olemusest ja kuidas sellega hakkama saada. Aigi Vahingu puhul buliimiast, aga lugedes saab selgeks, et tegelikult pole vahet, millest inimesel sõltuvus välja on kujunenud, mehhanism on ikka sama. Sõltuvust lähedalt näinuna julgen öelda, et see tapab inimlikkuse, ja seda, kuidas ained võtavad inimese üle võimust, Aigi Vahing ka väga eredalt kirjeldab.

Ilma kontota saate ühes kuus lugeda kuni 5 tasuta artiklit. Selle artikli edasi lugemiseks logige sisse või liituge Alkeemiaga luues endale tasuta konto.