Vaimulik Jaan Tammsalu esitleb neljapäeval oma uut raamatut “Igaviku hääl”

Tallinna Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu esitleb sel neljapäeval kell 17.17 oma uut raamatut ” Igaviku hääl”. Jaani kirikus toimuval esitlusel kõlavad kirikuõpetaja sõnad ja muusikute Robert Jürjendali, Bonzo, Toomas Vavilovi ja Jaan Elgula helid.

“See on raamat, mille pealkiri võiks olla ka “Elu hääl” või “Armastuse hääl”. Püüan lihtsate sõnadega vastata paljudele sellistele küsimustele , mida oleks igal inimesel mõistlik mitu korda elu jooksul endale või endast targematele esitada. Usun, et me kõik elame igavesti. Ainus ja oluline vahe on selles, kus. Olen järjest enam veendunud, et ilus igavik algab kas siit või seda ei tulegi. Seepärast soovin ma igale lugejale ilusa igaviku igatsust,” sõnab vaimulik Jaan Tammsalu oma uue teose tutvustuseks. “Igaviku hääl” on teine osa kirjastuse Pilgrim originaalraamatute sarjast, kus Eesti elutargad jagavad oma igavikulisi mõtteid ning räägivad elulistest ja olulistest põhiväärtustest. Esimese teosena ilmus selles sarjas Jaan Tätte “Vaikuse hääl”.

Tallinna Jaani kiriku õpetajaga kohtumiste ja intervjuude tulemusena sündisid tekstid, mis kõnelevad tema enda elukogemuse ja pikaaegse teenimise jooksul talletatud tõdedest, tähelepanekutest ja veendumustest. “Läbi kirjasõna aimdub, kuidas elujaatav ja julgustav vaim võib olla teenäitajaks sisukama ja hingestatuma tuleviku suunas. Kuidas oma elu eest täielikult vastutada ning ise oma elu ja saatust kujundada nii, et see oleks selline, nagu soovime.

Usaldades ja uskudes on võimalik oma elu paremini määratleda, tunda rõõmu ligimestest ja asjadesse süüvimisest, enda ja lähedaste rikkast sisemaalimast ning kohalolekust siin elus,” lisab raamatu koostaja ja toimetaja Terje Metsavas.

Vaimulik Jaan Tammsalu sai EELK Usuteaduste Instituudist teoloogi diplomi, lõpetas Tartu Ülikooli teoloogia teaduskonna bakalaureusõppe usuteaduse erialal ning omandas EELK Usuteaduse Instituudist akadeemilise usuteaduse magistri diplomi. Aastatel 1986-2008 oli ta Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku erinevate koguduste vaimulik Saaremaal (Valjala, Karja, Jaani, Kuressaare, Kaarma ja Ruhnu kogudustes), Viljandi Jaani koguduses aastatel 1992-2004, 2003-2004 oli ta EELK Kanada praostkonna vikaarvaimulik ja Toronto Peetri koguduse abiõpetaja ning alates 2004. aastast on Jaan Tammsalu EELK Tallinna Jaani koguduse õpetaja.

Jaan Tammsalu raamatu “Igaviku hääl” esitlus toimub sel neljapäeval, 31. märtsil kell 17.17 Tallinna Jaani kirikus, kus lisaks kirikuõpetajale esinevad Robert Jürjendal, Bonzo, Toomas Vavilov ja Jaan Elgula.

Uuri lisa raamatu Tõelise elumuutuseni viivad õiged küsimused, aga need küsimused tuleb kõigepealt üles leida ja Pühadus paneb hoolima ja hoidma.

Seotud