Vabad mehed ei ole kuskile kadunud

Suhe abielumehega on hävitav programm. Naised-armukesed ei saa tihti lapsi, sest kardavad rasedaks jääda, et äkki siis mees jätab maha, ning mehed, kes oma naise kõrval peavad armukest, ei ole tegelikult õnnelikud. Nende hulgas on palju suurepäraseid edukaid inimesi, kes tegelevad heategevusega, aga tegelikult vajavad ise abi, et keegi neid toetaks ja armastaks, kirjutab Alexis Varnum.

Kui tahad muuta enda elu, hakka endaga tööd tegema. Esialgu vasta ausalt küsimusele: mida ma teeksin, kui oleksin tema naise asemel? Vastus võib olla valus, kuid see paneb asjad paika. Ebameeldiv on jagada meest tema naisega, aga mõtle selle peale, kuidas tema naine tunneb ennast, kui saab teada, et mehel on armuke. Mõtle selle üle, et kui astud suhtesse abielumehega, siis selle hind on see, et sa ei saa elada täisväärtuslikku elu, kuna pead ennast ja oma suhet varjama. Jaga paberileht pooleks ning pane kirja plussid ja miinused: mis sulle meeldib ja mis mitte.

Ta on hooliv, kuid kas ta leiab alati aega küsida, kuidas sa elad? Kas ta on kunagi küsinud, kuidas sa tunned ennast pärast seda, kui oled temaga kogemata kohtunud tänaval või kaupluses, aga sul pole õigust tere öelda, et mitte äratada tema naises kahtlustusi.

Näed paar korda nädalas enda ees kena ja hoolitsetud meest, kelle eest kannab hoolt tema naine ja samas võib-olla kuuleb pidevalt tema pretensioone. See mees ei tea võib-olla, kuidas näevad välja tema lapse klassikaaslaste vanemad, sest koosolekutel käib naine, kuna tema veedab samal ajal aega sinuga. Sa hindad oma armukest ja tema pereelu tema juttude põhjal ning õigustad enda rolli nende juttude põhjal, aga reaalsus võib olla hoopis teistsugune. Võib-olla otsib mees ainult uusi naudinguid, mitte ei ole põhjus koduse seksielu puuduses? Ja tänu armukesele ta leiab uusi kogemusi ja naudinguid. Oma naine pakub tugevat tagalat, aga sinuga on kõik uus ja värske. Ta tunneb end vallutajana ja sina oled tema saak.

Kui sind pidurdab normaalsete suhete loomisel usk, et kõik head mehed on juba hõivatud, siis tegelikult ei ole see nii. On olemas ka toredaid vabasid mehi, kes sooviksid suhteid luua. Kõigepealt hakka ennast austama ja väärtustama. Armukese rollis on see võimatu.

Kui oled otsustanud suhte abielumehega lõpetada, aga ei julge otse näkku öelda, siis kirjuta meil või helista. Teata sellest otse ja ausalt, ilma sõnadeta, mis annavad alust arvata, et sind on võimalik ümber veenda. Kindlasti järgi reeglit: otsus on lõplik ega kuulu arutlusele.

Kui lõpetad ja paned loole punkti, võid kolm päeva nutta. Lülita telefon välja, ära mine sotsiaalvõrgustikku jälgima, mida ta teeb; võimalusel mine reisile või tee näiteks remonti. Sa pead oma pea millegi muuga koormama. Kustuta tema fotod, vabane kingitustest ja asjadest, mis teda meenutavad.

Ja ole valmis selleks, et ta võib helistada, kirjutada, valvata akna all, pakkuda varianti jääda sõpradeks. Mis teid ühendas? Salajane seks. Sellest ei piisa suhte loomiseks. Sa peaksid hoolitsema oma mõtete ja tunnete eest, milles endisele armukesele pole enam kohta. Kustuta ta oma mälust koos tema lubadustega. Parem hakka tegelema sellega, mis on sulle alati meeldinud, luba enda unistustel täituda. Ära sulge ennast oma pisikesse maailma, eriti esimestel nädalatel peale suhte lõpetamist. Ära karda luua uusi kontakte. Sa oled eriline ja kordumatu. Oma elu eest vastutad ise ning lähtu alati sellest, mis teeb sind õnnelikuks ja loob heaolu.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim ilmunud Alexis Varnumi uuest raamatust „Armastus ja suhted uues reaalsuses“.

Seotud