Vaata, milline maailmameister, muusik, suurärimees ja teised tuntud tegijad osalevad pühapaikade lühifilmide sarjas!

Sel reedel, 10. aprillil kell 18 toimub Tartus Jakobi 2 õppehoone ringauditooriumis lühifilmide sarja “Eesti looduslikud pühapaigad” esilinastus.

Kuues 5-minutilises klipis kõnelevad hiite jt looduslike pühapaikade tähendusest, väärtusest ja ohustatusest muusik Tõnis Mägi, kirjanik Kristiina Ehin, maailmameister Gerd Kanter, kirikuõpetaja ja omavalitsuse juht Tanel Ots, rahvusvaheline ärimees Sonni Aswani ja näitleja Mari-Liis Lill.
Looduslikud pühapaigad on eesti kultuuri ja maastiku lahutamatu osa. Hiied on andnud aastasadade jooksul inimestele turvatunnet, lootust, abi ja rahu. Mitmed tuntud loodusturismi objektid on tegelikult muistsed pühapaigad. Sealne loodus – allikad, kivid, puud ja maa – on püha ja elus.

Enamikku pühapaiku ja nende lugusid teavad vaid taludeaegse põlvkonna inimesed, keda ei ole jäänud palju. Selle põlvkonna kadudes paljud pühapaigad ununevad, sest pärimus ei kandu enam edasi. Pärimust kogudes ja edasi andes aitame hoida neid erilisi paiku ning sidet oma kultuuriga. Kui unustame hiied, kaotame sideme oma maaga.
Filmid on jäädvustatud Ida-Virumaa Jõhvi valla Tammiku hiies, Rapla maakonna Kehtna valla Paluküla Hiiemäel, Lääne maakonna Vana-Vigala hiies, Harju maakonna Saku valla Tõdva Animäel ja Silmaallikal, Põlva maakonna Taevaskojas ning Harju maakonna Pärispea Hooneteperi hiies. 

Filmide režissöör on Anna Hints, produtsent Kadriann Kibus, operaator Ants Tammik

Filmides kasutatud muusika: “H2O”, ansambel Eeter

Filmisarja algatas Tartu Ülikooli arheoloogia instituudi arheoloogia kabinet

Klipid hakkavad jooksma laupäeva hommikuti alates 11. aprillist kuni 1. maini Eesti Televisioonis enne Maahommikut, esimesed kolm algusega 9.55

Uuri lisa hiite kohta kodulehelt hiis.ee ja liitu facebookis lehega Hiiepaik, jaga ka sündmust sõpradega

Vaata ka Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskust

Seotud