Vaata järgi, mis on need kaks hirmu, mis takistavad sul leidmast oma tõelist armastust

Hirm on üks naljakas asi. Kui sa oled hirmutavas olukorras – näiteks kui seisad silmitsi karuga – on väga lihtne mõista, mida sa tunned. Sa kardad. Sel hetkel saad aru, mis seda hirmu põhjustab ja see on väga otsene oht sinu füüsilisele heaolule. Mis puudutab suhteid, siis seal on hirmu raskem identifitseerida. Sa ei pruugi olla ekstreemses olukorras ja karta oma elu pärast. Sul ei pruugi olla nii tugevat sisemist tundlikkust. Aga hirm on seal olemas ikkagi.

Hirmul on oma eesmärk. Hirm on mõeldud selleks, et hoida sind turvalisena. Me soovime karu eest võimalikult kiirelt põgeleda. Ja hirm sunnib seda tegema.

Oleme välja selgitanud, et suhetega seotud hirmud – osad kutsuvad neid hirmuks intiimsuse ees – kipuvad ilmnema kahel erineval moel. Ja mõlemad teenivad sama eesmärki – hoida sind turvalisena. Kahjuks hoiavad need hirmud sind ka hoidmast lähedast ja armastavat suhet.

Suhtega seotud hirm nr 1 – hirm olla hüljatud

See him on paljudele tuttav. Olla pühendunud, armastavas suhtes tähendab võtta ka riske. Selleks, et täielikult teineteist teada ja luua intiimsust, sa pead olema haavatav. Sel hetkel, kui sa end kellegagi seod ja saad armastuse osaliseks, teed sa end lahti ka võimalusele olla maha jäetud.

See on väga hirmutav, eeldades, et sa lubad kedagi oma südamesse ainult selleks, et suhe ei õnnestu.

Siin aga joonistub välja ilmselge hirm – see on hirm südame murdumise ees. See hirm on eriliselt hirmutav, eriti kui sa oled otsinud pikemat aega seda tõelist suhet ja sa ei suuda leppida mõttega, kui järjekordne suhe ei tule välja.

See on hirmu võime hoida sind turvalisena – kui sa ei saa liiga lähedaseks, ei ole midagi karta (või vähemalt nii me endale ütleme).

Suhtega seotud hirm nr 2: hirm olla lämmatatud

Nii palju, kui sa siiralt soovid kestvat, armastavat suhet, võib osa sinust karta sellist suhet omada, kuna see võib ära võtta sinu vabaduse.

Tavapärane “teine pool” mentaalsusest tegelikult juhib hirmuni, mis puudutab üldse suhtesse minemist, arvates, et me oleme kuidagimoodi poolikud, kuni me leiame partneri ja me võime tunda, et seisame silmitsi suure kokkuleppega.

Olla vallaline tähendab omada palju vabadust – sa saad otsustada, mida sa teed oma ajaga ja otsustada seda, mis on sinu prioriteedid.

Lähedase suhte väljavaated esindavad järgmist hirmu: potensiaalset individuaalsuse, iseseisvuse ja isikliku ruumi kaotamise hirmu.

Vabasta ennast hirmust, mis hoiab armastuse eemal!

Halb asi nende kahe hirmu juures on, et nad kipuvad enamasti koos esinema! Me siiralt soovime olla suhtes, aga samal ajal me võrdselt kardame olla mahajäetud ja end kaotada.

Ei ole ime, et leida hea partner ja luua tervislik suhe tundub nagu kobada pimeduses.

Kuid kui sa need hirmud enda sees lahendad, ühendad sa end nende mõjudest lahti. Ja peale seda hakkab armastus sinu teele nii kiirelt voolama, et sa ei soovigi seda enam peatada.

Tõlkis: Triin Katriin

Allikas: Kehakeel reedab: märgid, mis näitavad, et naine on mehest huvitatud

5 nippi, kuidas muuta oma suhe kõrvalsuhtekindlaks

11 sammu, kuidas mees saab jõuda oma partneriga tõelise ja eheda intiimsuseni

Müüdid meeste kehade kohta

Kogenud naise nõuanne noortele neidudele: selles eas kaotab naine huvi meeste vastu