Urartu energia – meie iidsete esivanemate tõeline ja sügav õnnetunne

Iidse tsivilisatsiooni Urartu energia on olemuslikult eriline ja loov rõõmuenergia, meie iidsete esivanemate tõeline ja sügav õnnetunne, mida meil on võimalik endas taasavastada ja käivitada, teab rääkida parapsühholoog Teresa Mängel.

URARTU energiad – meie iidsete esivanemate tõeline ja sügav õnnetunne

Urartu on vanim tsivilisatsioon, kes elas kaua enne meie aega ja kadus horisondilt meie ajaarvamise algul. Urartu tsivilisatsioon sai oma nime energia auks, mida rahvas kummardas, armastas ja hoidis kui maailma kõige suuremat väärtust.

Urartu energia on rõõmuenergia. Kaasaegne rõõmutunne on teinud läbi muutused ja pöördunud 180 kraadi. Järelikult on ka inimese õnn mandunud ja muutunud kõverpeegliks, oma nimetuse paroodiaks. Mis on muutnud õnne, rõõmu ja ilu nii tundmatuseni alates sellest ajast?

Kaasaegses maailmas on paljud iidsed vaimsed tarkused unustatud ja teatud ühiskonnakihtides pöördumatult kadunud. Materiaalsuse kummardamine, mis on muutunud teatud tsivilisatsioonidel elustiiliks, on keeranud maailma jalgadelt pea peale.

Praegune ühiskond on asendanud rõõmu mõiste naudinguga. See on väga vale arusaam ja ekslik ettekujutus. Asendus on tekitanud arusaama, et rõõm on tingitud inimese tegudest. Rõõm pole aga seotud inimese tegudega, vaid tuleb tema enda seest. Rõõm on inimesele kaasa antud maailma loomingu sügavustest, mis on alati igavene ja surematu. Achilleuse kanna sündroom on seotud arvamusega, et rõõm tuleneb inimese tegudest. See kujutab tõsist ohtu ja tekitab usku, et rõõm on midagi sellist, mida saab teatud tegevuse või asjadega. See paneb inimese lootma, et rõõmu ja õnne toob temani maailm. Kuid see pole võimalik. See on põhjuseks, miks paljud inimesed elavad pidevas pettumuses – sest maailm ei anna neile seda, mida nad arvavad vajavat.

Analüüsime rõõmuseisundit ja inimese tegutsemist rõõmu nimel: rõõmu ja naudingut ei too tegevus, vaid sügav elujõutunne, mida muistsel ajal ammutati Urartu energiast. See elujõud tekitab tervikolemise tunde. Kõik, mida inimene loob naudingu ja rõõmuga, ühendab teda jõuga.

Rõõm ajab ahnuse minema. Ahnus on eksinud alateadvus illusioonide maailmas, mis paneb liikuma inimjõud. Ahnus ja saamahimu pole seotud universaalse loova jõuga, see tuleneb ego illusioonist nagu inimene oleks eraldiseisev osa. Universaalse loova jõu osaks saab vaid rõõmutunde kaudu.

Rõõm loob elu. Rõõm avaldub, kui kõikidel inimestel maailmas tekib mõistmine “mina” alguse loovast jõust. Inimene pole loodud ootama elumõtet, et näha tegutsemises naudingut. Rõõmus on rohkem mõtet, kui te oskate ette kujutada. Väljast tulevad positiivsed muutused saavad avalduda inimese elus alles siis, kui ta hakkab nautima ja seesmiselt elust rõõmu tundma, mitte ei oota muutusi, mis tooks õnneliku elu. Lootus sureb küll viimasena, aga kui jääda ootama, siis homme saabuv õnn jääb vaid suureks lootuseks. Ootus saadab inimest viimse teekonnani, aga õnn ei saabu päriselt kunagi, kui te ei hakka kohe rõõmu tundma. Tundes rõõmu iseenesest, mitte asjadest ja tegevusest, avaneb inimesele maailma ilu ja õnn hakkab tema ellu voolama kiirelt.

Urartu energia õigeks kasutamiseks on vaja teha oma igapäevastest rutiinsetest tegevustest nimekiri. Nimekirja on vaja lisada ka tegevused, mis tunduvad väsitavad, igavad, ebahuvitavad, ärritavad ja pingelised. Nimekirja mitte panna tegevusi, mis tekitavad viha ja vastumeelsust – neid tegevusi tuleb lihtsalt aktsepteerida või lõpetada nende tegemine. Nimekirja saab lisada töölemineku ja -tuleku teekonna, toiduainete ostlemise, pesupesemise ja kõik muu, mis tundub igav, väsitav ja pingeline. Kaasates need tegevused oma ellu, on vaja lubada Urartu energial juhatada end enda seest tuleneva rõõmuni. Varsti tekib mõistmine, et tegutsemine Urartu energiaga hoiab ära stressi, tüdimuse, väsimuse ja ärrituse. Tegutsemine hakkab pakkuma rõõmu ja naudingut. Naudingut ei paku enam väline tegevus, vaid sisemine teadvuse muutus, mille on esile toonud seesmine nauding. See ongi rõõmu otsimine tegevusest. Senikaua kui elul puudub mõte, on stress või igavus, tähendab, et muutus on endiselt elus tegemata.

Rõõm, ilu ja õnn saavad avalduda inimese elus suurelt ja intensiivselt, kui inimene mõistab, et peamine elu eesmärk on tuua maailma rõõmustavat teadvust, tehes seda, mis pakub rõõmu. See annab rõõmule ja õnnelik teadvusele võimaluse vältida eksimusi ja juhtida inimese elu. Võib juhtuda, et juba mõne aasta pärast on inimesel jäänud sellest väheks. Seejärel võib avaneda korraga või järk-järgult loomingulise inspiratsioonilaine, täites inimese tegevusega. Tegevuse tulemused võivad üleatada inimese kõige julgemad ootused ja mõjutavad suurelt teisi inimesi. See tähendab, et tegutsemisnaudingu kõrvale lisandub loomine ja looming, mis ületab tavalise inimese võimed.

Uus tegevus saab olema suureks rõõmuks ja toob palju ilu, millele lisandub eesmärk ja mõistmine, mida on vaja teostada. Juhul kui rõõmu juurde lisandub eesmärk, siis muutub energiaväli või vibratsioonisagedus. Rõõmu juurde lisandub kvaliteet, mida võib nimetada loominguliseks tegutsemiseks. Määrava tähtsusega loomingulist tegevust toetab kolossaalne energia. Inimene tunneb ennast kui pilv, mis liigub tuules eesmärgini. See on nagu lendav kotkas õhuvoolus, keda elustav vool rõõmsaltmaailma suunab. Pikk loominguline tegevus tõstab loomingulise energia lainet, mille tulemusel kõik tegemist vajav voolab kui “laineharjal”.

Loominguline tegutsemine loob tohutu inspiratsiooni, mille tõttu teised inimesed, kes pole saanud juurdepääsu sellele jõule, vaatavad himunult kõrvalt inimese “saavutusi”. Erinevalt vihast, ahnusest, ärritusest, hirmust, mis põhjustavad konflikte, ei vaidle loominguline tegutsemine mitte kunagi millelegi vastu. See on konfliktivaba. Loominguline aktiivsus ei tekita ei võitjaid ega kaotajaid. See põhineb armastusel ja aktsepteerimisel, mitte teiste inimeste alandamisel ja mahasurumisel. See ei manipuleeri inimestega ega tee nendest marionette, sest loominguline tegutsemine on jumalik loomingujõud, mis ei vaja täiendavat energiaallikat. Ego, viha, hirm, saamahimu ja kadedus püüavad alati võtta, loominguline tegutsemine aga annab ja jagab oma küllust. Kui tekivad teel takistused ebasoodsa või vaenuliku olukorra kujul, kui inimesed keelduvad koostööst, siis kunagi ei toimu rünnakut või läheb rünnak nendest inimestest mööda; võimalik, et muudab takistava poole hoopis sõbralikuks ning vaenlane muutub kaaslaseks.

Loominguline tegutsemine ja ego ei saa eksisteerida üheskoos. Üks tähendab teise puudumist. Loominguline tegutsemine on ühenduses praeguse ajahetkega, mis on seotud elujõu-, rõõmu- ja jõuallikaga. Loominguline tegutsemine teab, kus on siht ega tee midagi enda jaoks, sest millestki pole puudust. See ei vaja energiakanalit täiendavaks jõuks. See moodustab eluga ühe terviku, ja sõltumata sellest, kui aktiivne või vaimne on tegevus, ei kaota inimene ennast sellesse. Seejuures loomingu pöörleva voolu keskpunkt jääb alati rahulikuks ja rahu tuum keset tegevust ning allikas puutumata.

Loominguliselt tegutsedes toimub sisenemine täieliku kooskõla maailma, mis on loodud algse looja vabaduse põhimõttest, kuid kus illusioonide maailm ei kahjusta teadvust. Seal puuduvad väärarusaamad, mis on tekitanud “haritud” illusioonid. Selles puuduvad valusad kiindumused ja kannatused. Isegi, kui loova energia laine kaob, jääb rõõm alati inimesega. Hiljem tuleb loomingulise energia uus laine, mis avab taas uue loomingulise energialaine. Aja jooksul tekib rahulolu ja rõõmutunne loomingu jätkamisest, mis annab lisajõu loomiseks, inimese vaimsuse tõstmiseks ja rikastumiseks. Kaob vajadus näha ainult tööde lõpetamist.

Kui rõõm kaob, siis loominguline tegutsemine enam ei teeni. Niisiis on oluline mõista, et rõõm, ilu ja õnn tuleb Jumalast ning inimesest enesest, mitte asjadest ja tegevusest. Kui rõõm tuleb läbi eseme, puutub inimene kokku illusioonide maailma moonutatud energiaga. Selline energia toob ellu vaid pettumust. Eesmärgipäraselt ja visiooniga tegutsemine rõõmus ja naudingus muudab tegevuse loominguliseks. Rõõm ja loominguline tegutsemine on unistusi, soove ja tahtmisi materialiseeriv jõud. See on loova jõu loominguline kasutamine rõõmus, milles puudub saamahimu ja ahnus. Ärgem unustagem, et Jeesus Kristuse tähtsaim palve testamendis on meie isa palve. Inimene, jumalikus rõõmus, peab vähemalt üks kord nädalas pühendama kogu oma aja vaimsele arengule, mis hiljem loob vastava eluviisi Jumala kuju ja sarnasuse järgi.

Urartu, püha rõõmu ja loomingu energiasse pühitsemiseks on vaja siseneda loova rõõmu paljuvärvilise rahuolu seisundisse ja loomingulisesse ilusse. See täidab hinge õnne, teadvuse ja keha loomist toetava elujõuga, mis iga hetke tegevust uuendab õnnistatud rõõmule ja loomingujõule. Need Jumala seatud seadused õilistagu Urartu vooga inimese sõnu, mõtteid ja tegusid.

Autor: Teresa Mängel, parapsühholoog ja vaimse arengu nõustaja, Taevas ja Maa keskuse juht

Kuula parapsühholoog Teresa Mängelit pikemalt jutustamas erinevatest energiatest ja metafüüsilise maailma põnevatest teemadest Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”.


Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.