Universumi signaalid: ebameeldivused ei tule meie ellu niisama

Ükski probleem ei teki iseenesest. Iga probleem kannab endas kogemust ja tarkust, kuid eksisteerib teatud seaduspära, miks probleemid tekivad. Universum suhtleb meiega erinevate märkide ja signaalide kaudu. Ebameeldivused ei tule meie ellu niisama. Enne kui midagi päriselt juhtuma hakkab, ilmnevad erinevad märgid, mida me vahel märkame ja mõistame, mõnikord aga mitte.

Enne Maale kehastumist valisid sa endale tee. Kui sa sellelt teelt kõrvale kaldud, annab universum sellest märku. Esimene signaal jääb tihti märkamatuks – juhtub mõni väike ebameeldivus või ebaõnnestumine, mis kiiresti möödub.

Teine märk on esimesest võimsam ning võib keerulise ja ebameeldiva olukorra tekitada. Kui oled tähelepanelik, siis seda signaali sa kindlasti märkad. Kui oled kaks esimest signaali täiesti tähelepanuta jätnud, tuleb kolmas, mis on kõige tugevam. Tavaliselt on tegemist suurema probleemi või õnnetusjuhtumiga, sest universum üritab sind raputada ja õiges suunas liikuma panna.Me kas unustame, et midagi sellist üldse juhtus, või ei pane seda tähelegi.

Kui sinu elus on olnud mingisugune ebameeldiv situatsioon, siis keri sündmused tagasi ja püüa meenutada, milliseid märke said. See on vajalik selleks, et mitte astuda samasse ämbrisse. Hoiatavad olukorrad võivad erinevad olla, kuid nende mõte jääb samaks. Oskus signaale näha tuleb kogemustega.

Näide elust. Naine on abielus, tal on madal enesehinnang ja ta pole endas kindel. Ta otsib armastust ja heakskiitu väljastpoolt perekonda. Esimene signaal on see, kui abikaasa ütleb: „Peale minu ei tahagi sind ju keegi.“ Mehe sõnad solvavad naist, kuid naine neelab solvumise alla. Kuna neil on ühine laps, otsustab naine, et tal tuleb solvangutega leppida. Hinges sai naine ka kinnituse, et ta on abikaasale vajalik ning tema alateadvusele see meeldib.

Teine signaal tuleb siis, kui mees võõraste ees armukadedusstseeni korraldab, naist solvab ja häbistab. Teised ütlevad naisele, et kuidas sa küll temaga koos elada saad, ta ju ei austa sind! Naisel on häbi. Teda on alandatud, kuid ta ei võta ikka midagi ette ega muuda oma elu.

Kolmas märguanne on veelgi tõsisem. Naine on oma abikaasa vägivallatsemise ohver. Universum püüab naisele läbi abikaasa selgeks teha, et tema suhtumine enesesse on hävitav.

Naine seisab valiku ees: kas oma elu muuta ja vägivaldne suhe lõpetada või jääb kõik nii nagu oli ja ta lubab end edasi alandada. Universumi signaalid jäävadki korduma, kuniks inimene teist teed ei vali. Tihti lausa soovitakse ohvrirolli mängida. Kui inimene loob endas ohvriseisundi teadvust ja seda teistele üle kannab, tõukab ta edu, õnne ja armastuse oma elust eemale.

Kui sa teatad kõigile, et alates homsest hakkad hommikuti jooksmas käima, kuid su teele veerevad erinevad takistused, on küsimus selles, kui kindel sa endas oled. Kui teed seda, mida oled lubanud, saad end uuele tasemele ümber lülitada ning ühest reaalsusest teise hüpata. Kui sa katseid ei läbi, siis kõik kordub.

Kui sa universumi seadusi tead ja oma sihtide poole pürgid, kuid miski sunnib sind teelt kõrvale kalduma või oled eksinud, aga ei märka seda, hakkavad universumi signaalid tööle. Katsete raskustase sõltub päevakorral oleva küsimuse tähtsusest. Sind võivad oodata erinevad proovilepanekud, kus pead oskama ei öelda või mingeid piire kehtestama. Näiteks kui keegi tahab, et teeksid midagi, kuid sul pole selleks aega, siis pead nii ka ütlema, mitte teise pärast kiirustama ja rabelema hakkama.

Kui probleemsetesse olukordadesse satuvad lähedased, on sul neid signaale eemalt kergem näha, sest see ei toimu sinuga. Selliseid märke tähele pannes aita ka oma lähedastel neid märgata. Lähedased ei soovi aga sageli sinu nõuandeid ja soovitusi kuulda võtta. Juhul kui olete konfliktis, ära hakka midagi soovitama, sest sind nagunii ei kuulata. Tähtis on, milliste kavatsustega sa teise inimese poole pöördud. Ära ürita kedagi õpetada. Ole oma väljaütlemistes neutraalne. Ära oota, et inimesed käituvad nii, nagu sina neilt ootad. Ole kannatlik ja leia info jagamiseks õige hetk.

Kui su elu on erinevaid signaale täis, tähendab see seda, et on tulnud aeg mõelda, kuhu tegevusetus sind viib. Me kõik tahame universumi signaale mõista ja märgata ning ootame mingisuguseid imelikke endeid. Milliseid märke universum kasutab, et sa neid mõistaksid?

Universum saadab signaale haiguste, traumade, rahaliste kaotuste, suhete, konfliktide ja muude ebameeldivuste näol. Nende signaalide mõistmine on ühtaegu lihtne ja keeruline. Igal inimesel on oma nõrgad ja valusad kohad, mille kaudu kõrgematel jõududel on kergem tema tähelepanu võita. Emadele on signaaliks laste haigestumine, meestele raha või äri kaotus, loomaarmastajatele lemmikloomade haigestumine. Tavaliselt saab inimene ka ise aru, et midagi on vaja muuta. Näiteks lapse sage haigestumine on märk vanemate suhteprobleemidest. Ema on väsinud ja tal on abikaasa suhtes pretensioonid, et mees end töösse matab ja teda ei aita.

Kui inimene teeb palju tööd ja on võib-olla lausa töönarkomaan, siis püüab universum tema tähelepanu läbi haiguste köita. Ainult nii saab inimese enda eest hoolitsema ja puhkama panna. Inimene haigestub tihti ja paraneb visalt senikaua, kuniks mõistab, et tal tuleb endale rohkem puhkust lubada. Kui keegi ei oska rahaga ringi käia või seab enesele materiaalse eesmärgi, mille saavutamiseks ta ise midagi ei tee, annab universum talle märku läbi rahakaotuse: kaob rahakott või pangakaart, ta saab poest viletsa kauba, pesumasin läheb katki ja muu sarnane. Suhteprobleemide korral näitab universum, et tuleb iseendale rohkem tähelepanu pöörata, peab ennast väärtustama ja enesest lugu pidama hakkama.

Niinimetatud motiveerivad signaalid võivad meile esialgu väga keeruliste ja problemaatilistena tunduda, kuid nende taga peitub midagi väga tähtsat – universum lükkab meid takka, et me oma mugavustsoonist väljuksime. Kui oled keerulises olukorras olnud, siis mõistad alles hiljem, et just see samm või juhtum oli vajalik selleks, et sind uuele tasemele suunata. Universum tegi seda sinu hüvanguks, et sa seda lõpuks mõistaksid.

Allikas: Alexis Varnumi raamatute „Uus reaalsus„ ja „Armastus ja suhted uues reaalsuses“ kohta kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

Seotud