“Universumi armastus” toob publikuni Urmas Sisaski kosmilised kõlad, universumi helid ja tähtede muusika

Veel täna, laupäeva õhtul kell 19 ja homme, pühapäeval kell 16 saab Tallinnas Vabalaval kogeda armastatud astromuusiku Urmas Sisaski loomingule pühendatud multimeedialavastust “Universumi armastus”.

Koosseisult ja kandvalt ideelt intrigeeriva uuslavastuse “Universumi armastus” autorid on 2014 Eesti parima muusikalavastuse nominendid Reeda Toots ja Veronika Portsmuth. Laval musitseerib ka Urmas Sisask ise, esinevad Tiiu Sisask ja Siiri Sisask ning Euroopa Kultuuripealinna Segakoori solistid. Loomulikult on olulisel kohal videokunst ning ka kohapeal loodav liivamaal. Uuslavastus “Universumi armastus” toob ühtlasi Eesti publiku ette maailma esmaettekandes tema nimelt selleks sündmuseks kirjutatud uudisteose “Ad Creatorem Universi II”.

Tänavu septembris 55. sünnipäeva tähistanud Urmas Sisask on looja, keda teatakse kui astronoomiast inspireeritud heliloojat ja muusikut. Tema teostes on matemaatilise täpsusega põimunud taevakaart ja noodikiri. Sisaski omanäolise, šamanistlikult sugestiivse ja sügava sisuga loomingu lai tuntus annab põhjust rõõmu tunda ka Eesti noorema põlve koorimuusika edu üle kogu maailma kultuuripildi rikastamisel.

Urmas Sisask on ümbritsevaid helisid endasse ahminud varasest lapsepõlvest saati. Kord algkooli poisina koju vantsides viskas ta kivi vastu bussipeatuse plekist silti. Kivi ja sildi kokkupuutest jäi õhku kaikuma heli. Kõlav ja kajav. Üldse mitte “plekimaiguline”. Väike poiss mõtiskles, kui palju noote iga päev tema ümber veel võiks heliseda. Ja kui palju helisid võiks leiduda laias universumis…?

14. aastase noorukina avastas Urmas Sisask end kord ühel selgel augustiööl lõputu tähistaeva all vaimustunult musitseerimas. Klaveril, mis koduse remondi ajaks õue tassitud. Sellel Veronika Portsmuth, lavastaja – Reeda Toots, videokunstnik – Piibe Piirma, stsenograaf – Gerli Mägi, liivamaalija – Madli Luuk, valguskunstnik – Priidu Adlas, helirežissöör – Kaspar Karner. Laval: Urmas Sisask, Siiri Sisask, Tiiu Sisask ja Euroopa Kultuuripealina Segakoori solistid. Viimased etendused on sel laupäeval ja pühapäeval Tallinnas Vabalaval.

Uuri lisa ja jaga sündmust sõpradega facebookis

Kuula Urmas Sisaskit ka Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!”

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.