“Unepaanika põhjused ei ole otseselt füsioloogilised. Kui väikelaps ärkab öösiti rahutu nutuga ning tema seisund muutub peale teatud toidulisandite kaasamise (Mg,B-vit jt), toidulaua korrigeerimise (gluteeni või laktoosi väljajätmine) või ärritavate päevaste stiimulite ärajätmise sel viisil, et ta saavutab taas oma rahuliku püsiva une, siis ei ole tegemist unepaanikaga. Kui lapsevanemad on välistanud lapse puhul kõik füsioloogilised tegurid (gaaside leevendamine, hammaste tulek jmt), kuid laps endiselt korduvalt ja sageli ärkab lausa hüsteeriliselt ja paaniliselt öösel kartes, keeldudes lausa magamistuppa naasemast, siis on tegemist nn ööterroriga, mille tagamaad on energeetilised.Vanemad, kes ise eeterkehi ei näe, tihti lihtsalt ei oska kaasa rääkida lastele sellises olukorras.
- Varia
- 24.01.2019, 12:35
Unepaanika – sage hüsteerilise nutuga ärkamine, mis levinud just ülitundlike laste seas, viitab energeetiliste segajatele
"Unepaanika ehk ööterror (inglise k nightterror) on nähtus, mis leiab aset just tundlike uue ajastu laste seas, esinedes väga varajases eas vastsündinust kuni 5-6-eluaastani. Paraku ei ole lapsevanemad teadlikud, et unepaanika viitab sellele, et peres kasvab empaatiline ja sensitiivne laps, nn uue ajastu energiatega sensitiivne laps, kes käitub ja reageerib energiatele ja igasugustele olemusvormidele palju tundelisemalt, kuna tema meelelised võimeid on lahti ja aktiveeritud. Tihti on unepaanika all kannatavatel lastel ka täiesti lahtine nägemismeel, mis toob kaasa vanematele murettekitavaid situatsioone, kus laps võib keset vaikset südaööd äkilise ja impulsiivse nutusööstuga ärgata ning anda märku ruumis viibivale "nähtamatule" olemusvormile. Tihti vanemad kirjeldavad seda kui, justkui "keegi" või "miski" oleks lapse unerahu füüsiliselt häirinud", kirjutab Valguslapsed.