Ülim armastaja olla tähendab elamist sellena, kes sa tegelikult oled

Seksi energeetilisse protsessi on liiga lihtne ära kaduda. Seks on mõnikord nii nauditav, et ununeda võib kõik muu – või nii vastik, et sa tahaks põgeneda. Seksuaalenergia võib olla rõõmsalt intensiivne või nii valusalt seisev, et sind hakkavad häirima kõige erinevamad tundmused või emotsioonid. Vahel võib mõni seksuaalne praktika olla nii huvitav või nii igav, et sa upud täielikult kas selle täiustamisse või selle tegevuse vihkamisse ning üritad kas ennast või oma partnerit muutma hakata. Kuid valgustunud seksi esmane eesmärk ei ole midagi või kedagi parandada. Selle eesmärk pole ka sensuaalsetesse naudingutesse, mööduvatesse mõtetesse või rasketesse emotsioonidesse süvenemine.

Valgustunud seksi esmane eesmärk on elada armastusena, teadvustades oma avatud, piiritu ja teadliku olemuse sügavust ning leppides sellega, olenemata sellest, kas sa tunned end käesoleval hetkel hästi või halvasti.

Kui lased endal kõiki tundeid tunda, hakkad tajuma tunnete avatud allikat. Kui oma mõtted läbi tunnetad, tajud sa avatud ruumi, milles mõtted sünnivad. Kui oma seksuaalsed ihad ja vastupanu läbi tunnetad, hakkad tundma armastust, mis sinuna elab.

See avatud, avar, armastav olemus on sinu pärisosa. Ülim armastaja olla tähendab elamist sellena, kes sa tegelikult oled. See ei tähenda enda muutmist. See on äratundmine, enda olemuse tunnetamine sügavalt ja tõeliselt – kes sa juba oled, kes sa alati olnud oled ja kes sa alati olema saad. See tähendab, et sinus on kogu aeg teadmine, et kõik sinu teod – nii unes kui ilmsi – hakkavad iseeneslikult kiirguma selle loomuliku ja lõõgastunud avara olemise allikast, mitte stressipõhistest vajadustest ja hirmudest.

Siinkohal on suureks abiks keha energiakanalite avamine, mida saab väga tõhusalt teha seksuaalsete praktikate kaudu. See tervenemisprotsess ei ole hädavajalik kõigile, kuid enamikul inimestest on sisemisi blokeeringuid, millest tuleb vabaneda, et piisava energia ja tähelepanuga kõnealuseid praktikaid teha.

Teisisõnu, kui seksi võlu või valu sind sageli eksitavad, ei jätku sul piisavalt energiat ega tähelepanu, et oma tegelikku olemust tajuda. Seksuaalsed haavad ja ihad on ühed suurimad tähelepanu kõrvalejuhtijad, mitte ainult seksi, vaid ka argitoimetuste ajal. Suur osa meie emotsionaalsetest kannatustest tuleneb just seksuaalsusega seotud lootustest ja hirmudest.

Kui sa neid pingeid ei lahenda, võivad need nii päeval kui öösel sinu energiat neelata ja tähelepanu hajutada. Mediteerimise asemel fantaseerid sa härra Õigest või oma töökaaslase vormikast tagumikust. Armastuse praktiseerimise asemel topid sa endale toitu suhu ja rikud maitsemeeli alkoholiga, sest su partner on sind kellegi teise pärast maha jätnud. Ka kõige vaimsemaid inimesi kummitavad sageli lõpetamata seksuaalsed suhted ja emotsionaalsed blokeeringud.

Seetõttu peab enamik inimestest alustama sellest, et nad selgitavad välja oma seksuaalsed eelistused ja vabastavad emotsionaalsete haavade lõksu kinni jäänud energiavoolu. Ja kui see on tehtud, või isegi selle tegemise ajal, on praktika peamiseks eesmärgiks teadvuse vabakslaskmine ning elamine armastusena. Nende harjutuste tegemine toob kehasse ja emotsioonidesse energiat ja loomulikku avatust. Kuid neisse harjutustesse võib ka ära kaduda. Seda siis, kui sa hakkad endale ette kujutama, et need on kõikvõimsad ja toovad lõpliku vabanemise. See pole nii.

Isegi hingamistehnika harjutamise ajal pead sa tundma armastust, mis kogu seda protsessi jõustab. Tunneta, kuidas armastuse lõputu valgus väljendub sinu aistingutes, mõtetes ja emotsioonides. Tunneta, kuidas armastus sind teadlikku seksi praktiseerima kannab. Seesama armastus paneb liikuma ka sinu partneri. Tunneta oma südant, oma partneri südant ning tunneta iga mõtet ja aistingut nii täielikult, et järsku avastad sa ennast ise selle tundena avanemas.

Ära kaota end harjutusse ära, keskendudes vaid tehnikale, nii et sul ei jää jaksu enam esmase eesmärgi jaoks, milleks on armastusena olemine, teadliku tundena avanemine. Kui sa harjutuse tegemise ajal naeratada ei suuda, võtad sa seda liiga tõsiselt. Kui sa energia liigutamise praktika ülimat tähendust ei hooma –lõppude lõpuks su keha sureb ja mädaneb kunagi niikuinii ära –, siis on lihtne sattuda sõltuvusse oma energiate täiustamise protsessist.

Oma keha, seksi ega energiat täiuslikkuseni lihvida pole võimalik. Alati on nii häid kui halbu päevi, kuni lõpuks viib surm kõik endaga. Aga sa saad süvendada oma usaldust armastuse vastu. Sul on võimalik jõuda tasandile, kus sa suudad kogeda igal ajahetkel toimuvate sündmuste ja kogemuste taga olevaid tundeid nii, et miski ei eksita sind kõrvale sellest, kes sa tegelikult oled. Sa jääd selleks, kes sa oled ja oled alati olnud – teadvel igavese ja avarana, armastusena avatud, teadlik oma imelisest olemusest.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust „Teadliku seksi käsiraamat“.

Kuula lisaks: ALKEEMIA PODCAST | Anneli Urge teraapialabor: ülima armastaja seksuaalsed oskused

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.