Üheksa nõuannet, mida teha siis, kui tunned, et patarei hakkab tühjenema

Kas tunned, et enam ei jaksa ja midagi ei motiveeri? Kohustustekoorem on üle pea kasvanud ja oled enda vajadused hooletusse jätnud? Siin on lihtsad ja praktilised nõuanded, mis aitavad enesetunnet tõsta ja end paremini tunda.

Kärbi oma kohustusi. Muuda mõnda aega kohustuseks vaid tegemised, mis lisavad su ellu mingi sinule olulise väärtuse.

Naudi üksindust: mediteeri, praktiseeri joogat, joonista, kirjuta, kasvõi noki niisama nina.

Tee üks korralik detox. Siinjuures ei mõtle ma keha puhastavat dieeti, vaid eelkõige seda, et väldi inimesi, kes alatasa vinguvad, sind maha teevad või ükskõik mis viisil sinult energiat imevad.

Lülita end välja. Olgu su nädalas kasvõi üks päev, mil sa ei ava Facebooki, ei kontrolli meili ega vaata üldse arvuti poolegi! Kui vähegi saad, lülita ka telefon välja ja anna oma ajule puhkust.

Korista oma kodu ebavajalikust. Sorteeri kodust välja kõik, mida sa ei vaja – tolmurullidest riieteni, mida sa enam ei kanna. See aitab luua korda ka mõtetes ja annab uskumatult palju energiat.

Hoia suhteid. Võta aega oma pere ja sõpradega koosolemiseks. Telekas on out, kõik muu sobib: kohting kallimaga, kohvikutuur sõbrannaga jne.

Avasta maailma. Jaluta iga päev erineval marsruudil ning vaatle kõike sama tähelepanelikult kui turist. Näiteks vaata lapsi mängimas – nemad teavad, kuidas elu nautlemises suund kätte näidata!

Hellita ennast. Mine massaaži või pediküüri, naudi lemmikšokolaadi, osta kaunis pesu. Luba endale midagi, mida sa naudid ja armastad.

Ära unusta naermist. Pole midagi paremat kui naerda nii, et kõht vabiseb! Ümbritse end inimestega, kes heast naljast lugu peavad, vaata naerutavaid filme või uuri, mida kujutavad endast naerujooga või -teraapia.

Allikas: Agnes Kajander „Tüdruk, sina oled ilus“, kirjastus Pilgrim

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.