Üheksa iidset inimeseks olemise õpetust

Need üheksa mõtlemapanevat ja lugemistväärt juhatust õppetundidest, vastuste leidmisest, kehas olemisest, vigadest, armastamisest, vihast ja muust on jõudnud meieni iidse sanskriti keele kaudu.

1. Sulle on antud keha. Ta võib sulle meeldida või mitte, ent ta on sinu oma kogu su siin olemise aja.

2. Sulle antakse õppetunde. Sa käid koolis nimega elu täiskoormusega. Selles koolis saad sa iga päev võimaluse õppida õppetunde. Need võivad sulle meeldida, samas võid neid pidada ka tähtsusetuteks ja tobedateks.

3. Pole olemas vigu, on vaid õppetunnid. Kasvamine on katsetamise ja eksimise, eksperimenteerimise protsess. “Läbikukkunud” katsed kuuluvad sellesse täpselt samavõrra kui need, mis lõpuks õnnestuvad.

4. Õppetund kordub seni, kuni pole ära õpitud. Õppetundi antakse sulle erineval moel seni, kuni oled selle omandanud. Alles seejärel saad asuda järgmise juurde.

5. Õppetundide õppimine ei lõpe kunagi. Elus pole mitte ühtegi tahku, millega poleks seotud õppetunde. Seni kuni elad, on äraõppimiseks antud ka õppetunnid.

6. “Seal” pole parem kui “siin”. Kui sinu “seal” on muutunud “siin” olemiseks, omandad sa lihtsalt uue “seal”-kogemuse, mis tundub sulle taas parem kui “siin”.

7. Teised inimesed peegeldavad sulle sind ennast. Sa ei saa armastada või vihata teises inimeses midagi, kui see ei peegeldaks sulle seda, mida sa iseenda juures armastad või vihkad.

8. See, milliseks kujuneb su elu, on su enda teha. Sul on olemas kõik vajalikud tööriistad ja vahendid. Kuidas sa neid kasutad, sõltub iseendast. Valik on sinu.

9. Vastused on olemas su sees. Vastused elu esitatud küsimustele on peidus su sees. Sul pole vaja teha muud, kui vaadata, kuulata ja usaldada.

Autor: Marika Makarova

Allikas: https://makarikamaa.wordpress.com

Seotud