Turguta tervist loodusliku antibiootikumi abil

Talvisel hooajal kimbutavad kõiki aegajalt külmetus- ja viirushaigused. Kuna pideval antibiootikumitarvitamisel võivad olla pikas plaanis hoopis tervist kahjustavad mõjud, siis kasuta alternatiivina looduslikke antibiootikume.

Külmetus- ja viirushaigustega võitlemisel võta appi järgmised looduse poolt pakutavad väekad tervendajad:

1. Küüslauk – seda peetakse üheks maailma populaarseimaks ravimtaimeks. Taime eeterlik õli ja füntotsiidid on inimorganismile eriti vajalikud, samuti on küüslauk tugeva antibiootilise toimega. Küüslauku kasutatakse rahvameditsiinis vesitõmmisena, taimeteena, leotisena, taimekääritisena ja värskelt. Kaubandusvõrgus on küüslauk saadavad eeterliku õli, kapslite ja pulbrina.Eestlaste rahvameditsiinis tuntakse küüslauku enesetunde parandaja, südame tugevdaja, vererõhu korrastaja ja soole peristaltika parandajana. Küüslaugus leiduvad mikroelemendid seleen ja germaanium suurendavad südamelihase jõudlust. Lenduv fütontsiid allitsiin ja mikroelemendid stimuleerivad immuunsüsteemi tegevust ning mõjuvad hormoonsüsteemi korrastavalt. Küüslauk on hea ka gripiprofülaktikaks, kuid seda üksnes värskelt tarbides, sest vajalikud fütontsiidid lagunevad kuumutamisel.

2. Taruvaik – rahvameditsiinis on see kasutusel kui antibakteriaalne aine. See takistab haigustekitajate arengut, parandab haavu ning leevendab valu. Taruvaiku kasutatakse mitmete tavameditsiini preparaatide valmistamisel. Mesilased valmistavad taruvaiku taimede pungadelt kogutud lähteainetest. Taruvaigu üht koostisosa – palsamit – produtseerivad amm-mesilased õietolmuterade kestadest. Taruvaik koosneb taimsetest valkudest ja palsamitest (50-55%), vahast (30-40%), eeterlikest õlidest (8-10%) ja õietolmust (5-10%).

3. Punane päevakübar – sisaldab glükosiide, eeterlikke õlisid, vaike, mõruaineid, suhkruid, C vitamiine, mikroelemente jm. Sobib hästi oma immuunsüsteemi toetavate omaduste tõttu nii gripi ennetamiseks kui raviks. Haigestumisel aitab tinktuur vähendada ja kergendada nii nohu kui ka kurgupõletikku. Välispidiselt kasutatakse väikeste pindmiste haavade, näole tekkinud põletikuliste vistrikute, löövete ning ohatiste tupsutamiseks.

4. Greibiseemneekstrakt – tugeva antibakteriaalse ja viirusevastase toimega. Tänu oma unikaalsetele omadustele on võimeline asendama teatud ravimeid ja tugevatoimelisi vahendeid, mida kasutatakse erinevate haiguste ravis. Seda nimetatakse taimseks antibiootikumiks. Ent erinevalt tavalistest antibiootikumidest, mis toimivad valikuliselt vaid bakteritesse, hävitab greipfruudi seemnete ekstrakt nii haigusttekitavaid baktereid kui ka mikroobe, viirusi ja mikroorganisme, sealhulgas parasiite ja seeni.

5. Roheline tee – parima osa rohelisest teest moodustavad selles sisalduvad antioksüdandid, mis võivad ennetada vähktõbe tekitavaid rakukahjustusi ning neil on ka põletikuvastane toime. See kiirendab ka ainevahetust ja põletab rasva. Regulaarne rohelise tee joomine vähendab südamehaiguste, insuldi ja müokardi infarkti riski. Soodne efekt ilmneb, kui juuakse päevas vähemalt kolm tassitäit teed.

6. Salvei – on antiseptiline, põletikuvastase ja kootava toimega. Pärsib higinäärmete tegevust ja kasutatakse näiteks naiste üleminekuea vaevuste leevendamiseks (liighigistamine, nõrkustunne). Salveilehti kasutatakse peamiselt suu-, neelu- ja ülemiste hingamisteede põletike raviks. Gripi ja teiste külmetushaiguste korral soovitatakse juua salveiteed hea enesetunde taastamiseks. Värskeid lehti või salveimahla võib panna mädanevatele haavadele.

Allikad: http://et.wikipedia.org, www.sudameapteek.ee

Seotud