Tõeline seksuaalsus: armastus on elav kunst

On olnud selliseid kordi, et lamame sinuga voodis, ma vaatan ja puudutan sind, aga sina ei reageeri kuidagi, ja ma püüan ära arvata, miks sa nii eemalolevana näid. Mul on hea olla, olen sinusse väga kiindunud, aga sind ei paista see huvitavat. Nüüdseks olen aru saanud, et su keha on kogu päeva jooksul avanenud ja sulgunud vastavalt sellele, kas sa tajud minu armastust ja terviklikkust või nende puudumist. Õigupoolest toome me mõlemad kogu päeva pinged või avatud oleku endaga õhtul voodisse kaasa. Meie keha mäletab seda laastamistööd või suursugust kunsti, mida päeval oma armastusega loonud oleme. Oleme sinuga mõlemad pühendunud teineteise armastamisele nii sügavuti kui võimalik. Oleme mõlemad pühendunud sellele, et meie armastus üha süveneks ja kunstiks muutuks. Sellegipoolest muutub see pidevalt, kuidas me armastust väljendame. Me jagame armastust sügavamalt või pinnapealsemalt vastavalt nendele otsustele, mida me iga hetk langetame. Ma loodan, et saame rasketest hetkedest üle koos naerdes, õpime oma vigadest ja areneme seeläbi armastamise kunsti alal osavamaks ja spontaansemaks.

Kujuta ette, et oled oma mehega voodis. Ta kallistab ja suudleb sind ning ta silmad on suurest kiindumusest niisked. “Ma armastan sind,” ütleb ta. “Ma armastan sind nii väga.” Ta surub end sinu vastu ja on valmis sinusse sisenema. Sa tunned tema armastust. Sa tunned, et ta mõtleb seda tõsiselt. Aga sa ei suuda end talle jäägitult avada. Vahest ei suuda sa avaneda seepärast, et mees lubas garaaži koristada, ent unustas, ja sa mõtled, et ta ei vii ju iial oma lubadusi ellu. Vahest ei suuda sa avaneda seepärast, et kui te enne televiisorit vaatasite, patsutas mees sind mehaaniliselt seljale ning see monotoonne ja lame liigutus tekitas su kehas pinge. Vahest ei suuda sa avaneda seepärast, et mees muudkui räägib, et tahab mingit muud tööd tegema hakata, aga jätkab ikka ametis, mida vihkab, kuna kardab võtta riski sügavamalt elada.

Seda armastust, mida mees üritab sulle voodis pakkuda, võtad sina vastu, lähtudes kogu sellest kontekstist, millised teie suhted ja tunded tervikuna on. Sa usaldad voodis täielikult ainult sellist meest, kes on terviklik ning oma kavatsustes ja tegemistes järjekindel – selline, kes oma lubadusi täidab ja elab nii sügavalt, kui oskab. Kogu aeg.

Su keha mäletab. Su keha tõmbub krampi ja su usaldus väheneb iga korraga, kui tunned, et mees kaldub pühendumuse rööbastelt kõrvale, laseb end eksitada tühistel püüdlustel, petab või rahustab end, elades jätkuvalt elu, mis ei küüni selleni, mida ta tegelikult oleks suuteline elama. Selleks et öösel voodis avaneda, vajab su süda seda, et mehe süda oleks kogu päeva jooksul sulle avali olnud – nii nagu temagi vajab kogu päeva sinu südame kõige sügavamaid ande. Armatsedes pühendub mees sulle just nii sügavalt, kui suurt igatsust oled talle päeva jooksul välja näidanud ja kui suurt pühendumust nõuelnud. Voodis alistud sina mehele seksuaalselt just nii sügavuti, kui sügava terviklikkuse ja pühendumisega on tema sinu südant kogu päeva jooksul nõuelnud. Teie öise seksuaalse ühtesulamise sügavuse määrab ära see, kui sügava andumusega sina kogu päeva vältel alistusid ja kui sügavuti tema sinu südant nõudles. Mõistagi võivad takistuseks olla su enda seksuaalsed blokeeringud ja emotsionaalsed hirmud, aga selleks et sa alistuksid, on vaja ka mehe terviklikkust. Et kogeda kahe keha ühtsust, peate te mõlemad kogu päeva olema avatud teineteisele ja maailmale. Kui sinu või tema pühendumus ei lähtu sügavalt teie sisemusest, siis kammitseb teie seksielu pinnapealsus. Voodis piirduvad teie naudingud stimulatsiooni ja pealiskaudse vabanemisega, kliitoriorgasmi ja ejakulatsiooniga ning te ei koge armatsedes üdini tungivat vapustust, mis teid täielikult jumalale avaks.

Samas aga, nii päeval kui ka öösel see varieerub, kuidas te oma südameande jagate. Armastus on elav kunst ja selle väljendamise sügavus kõigub hetkest hetkesse. Iga päev on sul armastamise esimese etapi hetki, mil oled haavunud või väsinud ja keeldud avanemast. Siis võid sa mossitada või end oma tuppa lukustada ja süüa või tujutult vaikida või keerelda mõtete virvarris. Sul võib olla teise etapi hetki, mil tahad armsamaga teie suhtest lihtsalt rääkida, aga jätad samas oma südame sügavale armastusele avamata. Või tahad kinno minna ja mõne teise paariga koos õhtust süüa, et kõik oleks meeldivalt seltskondlik, selle asemel et haavatavas, kogu keha hõlmavas andunud alistumises avaneda. Sul on ka kolmanda etapi hetki, mil oled valmis avama oma südame ja keha jumalikele sügavatele nõudmistele. Vahest on selleks vaja mehe tõelist armastust ja iha sinu vastu. Kolmandas etapis oled valmis avama oma südame ja alistuma. Pole olemas sellist naist, kes oleks kogu aeg kolmandas etapis, ega sellist suhet, mis oleks kogu aeg kolmandas etapis. Sinu suhe liigub päeva jooksul ühest etapist teise vastavalt sellele, kuidas sa ise ja su mees kas avatud või sulgunud olete; mõnikord olete väga sügavas ühenduses, teinekord jällegi peitute teisest eraldavate kaitsemüüride taha.

Armastust täis ühendus võib vahel ka sujuvalt tekkida, aga sa saad ise hetk hetke järel soovi korral harjutada sügavama armastamise kunsti. Sinu tõeline olemus ongi armastus, aga selle avalat väljendamist saab harjutada, nii et sa üha harvem endasse tõmbuksid, sest see on kahjulik harjumus, mis takistab tõelisel armastusel külluslikult avalduda. Kuigi armastuse sügavus võib varieeruda, saavad muutumatuks jääda sinu andumus ja praktika. See tähendab: sul on võimalik praktiseerida kolmanda etapi suhte kunsti, samuti saad praktiseerida kolmandas etapis olemise kunsti ka siis, kui esimese ja teise etapi hetked päeva jooksul tulevad ja lähevad. Sa lihtsalt pead esimese ja teise etapi hetkede tulekut-minekut loominguliselt tähele panema ja püüdma sügavamalt avaneda. Näiteks mees võib unustada mõne enda antud lubaduse ja sina vastad tema tegutsematusele vaikimisse sulgumisega. Mees võiks vingumise või vabanduste väljamõtlemise asemel oma viga lihtsalt tunnistada ja humoorikalt, veidi nipitades ja sihikindlalt lihtsalt teha, mida vaja, et antud lubadus täita. Selline on mees, keda saab usaldada. Ta lihtsalt teadvustab endale oma möödalaskmist, pühib põlved tolmust puhtaks, õpib tehtud vigadest ja tegutseb edasi. Ta jätkab arenemist ja õpib, kuidas oma kohustuste täitmisel järjekindlam olla, kuid samas elavat armastuskunsti veelgi süvendada. On ju tõsi, et siis sa ei haavu, kui mees on hajameelne vaid aeg-ajalt. Sa haavud, kui mees pidevalt, nii halbadel kui headel aegadel valetab ega ole terviklik – unustab sügavuti armastada, tõmbub sinust eemale ja hakkab mossitama. Samamoodi ka vastupidi – kui sina aeg-ajalt oma emotsioonide tulvas pöörled või ütled midagi ebaõiglast, mis mehele haiget teeb, siis selle asemel et variseda tujukasse suletusse ja kaitsta oma südant kõrgete müüridega, on sul võimalik hoopis süda avada ja väljendada oma kõige sügavamat igatsust. Sa saad avaneda ja kinkida kolmanda etapi armastust isegi siis, kui tahaksid harjumuspäraselt sulguda. Nagu muusik harjutab pillimängu ikka ja jälle, et meisterlikuks saada, nii võid sinagi harjutada armastuse süvendamist.

Armastuse kunsti harrastades vaata kallimale veidi sügavamalt silma, tunneta ja hinga tema südant veidi sügavamalt, lõdvesta ja ava oma keha, et voolata sügavamas naudinguvoos. Samal ajal väljenda oma naiselikkust ja igatsust nagu armastusest võrsunud kingitusi. Sinu pühendumus kolmanda etapi kunsti praktiseerimisele ongi just see, mis tõmbab ligi ja inspireerib sügavalt terviklikku kolmandas etapis olevat meest. Kas tahad tõesti elada väiksemas armastuses, kui su süda igatseb? Kui sügavalt oled valmis armastama ennast, oma meest ja maailma? Kui andunult sa just praegu alistud, armastust tunnetad ja hingad? Kas elad elu südamest võrsuva armastusega ja kingid seda kõigile nii loominguliselt, kui iganes oskad?

Allikas: David Deida “Tõeline seksuaalsus”, kirjastus Pilgrim

Seotud