Tiina Tiitus: meesenergia väljendub igas mehes ainulaadsel viisil

Kuuleme ümberringi palju karme hinnanguid meeste kohta. Kes on vägev mees, kes on tuhvlialune, kes on tõeline mees või kes on siga. Mis on mehelik, kust nad seda teavad? Milline on sobilik käitumine oma soole? Miks on nii palju viha ja hirmu seotud sooga ja eriti vastassooga?

Naised tahaks leida oma unistuste meest aga usuvad, et mehed on nõmedad!? Vähemalt eesti mehed nende meelest on. Viska ühega teist! Mehed ei julgegi mehed olla, sest mehelikkust seostatakse väga koledate tegudega. Aga mehed ei taha olla need pahalased, kelle kaela saab kogu süü ajada. Mehed on harjunud oma patu koormaid kandma ja naised käivad uhkelt ninad püsti ohvritena ringi.

Kuid me kõik oleme nii mehed kui naised. Suhtumine vastassoosse lihtsalt peegeldab igaühe suhtumist vastavasse energiasse iseendas. Kõik elav koosneb mees- ja naisenergia peenest tasakaalust. Nende aspektide tasakaalustamine on väga oluline osa õppetundidest, mida tuleme siia planeedile kogema. Sünnime siia ilma mõlemasse soosse, valides iga kord selle soo, mis on meie meelest parim käesoleva elu õppetundide läbimiseks. Suhtes olles on selle tasakaalutuse kogemine silmapilkne ja vältimatu.

Mehelik energia meis on see, mis võimaldab avalduda materiaalsusesse meie ideedel, emotsioonidel ja sisemistel impulssidel. Meie sisemine elu saab teistele nähtavaks läbi suhtlemise, kasutades füüsilisi märke. Meie ego on meesenergia avaldus. Ego on meie maise kehastuse olemus, identiteet. Ilma egota ei oleks meil võimalik kehastuda. Me oleme küll osa suuremast tervikust aga siia kehastumiseks on ego vajalik ja vältimatu.

Egost lahtiütlemine tähendaks vältimatut kehastusest lahkumist. Oma ego mittetunnistamine- ja armastamine tähendab oma meesenergia mittetunnistamist. Terve ego energia on enesekindel ja eneseteadlik, see on julgus ennast maailmale näidata, lubada oma energiatel endast väljuda, usaldades oma loomulikke andeid ja oskusi. Kui teil pole rahu oma meesenergiaga, ei leia te üles oma eneseteostust siin kehastuses. Peate tegema töid, mis on tüütud, rasked ja on teiste inimeste antud. Teid kontrollitakse ja külluse vool on ka takistatud. Inimkeeli tähendab see seda, et elu on raske ja vaene.

Meesenergia olemus on olla keskendunud, fokusseeritud ja eesmärgile pühendunud. Meie meesenergia võimaldab meil eralduda Ühest, Kõiksusest, Jumalast, Üksolemisest, kuidas iganes keegi seda nimetab. Läbi selle on meil võimalik olla konkreetne indiviid, kogeda ennast kellegina, iskuna. Meesenergia loob individuaalsust. Meesenergia on aspekt, mis on fokusseeritud väljapoole, ta on tegutsemises, annab vaimsusele vormi, olemise viisi. See on väga suur loov jõud. Meesenergia loob materiaalset maailma.

Mehelikud aspektid on liikumine, kiirus, kasv, vastutus, keskendumine, tugevus, intellektuaalsus, materiaalne küllus, suuremeelsus, õiglus, selgus, loogika, eeskuju, julgus, tegutsemine, suund, toetus, julgustamine, isadus, muutumine, eeskuju ja autoritaarsus selle kõige puhtamas tähenduses.

Otsi endas neid omadusi. Tunneta ja otsusta, mis on sinu jaoks mehelik ja luba endal see mees olla, kui oled mees. Meesenergia väljendub igas mehes ainulaadsel viisil. Ei ole kahte ühesugust meest. Joondu sellega, mis on sinu meelest kõige mehelikum. Ka naistel on vaja seda teha, sest meis kõigis on mõlemat energiat ja tõmbale endale ligi seda, mis meis endis on.

Paraku ei näe me kõiki mehelikke omadusi praeguses maailmas väljendumas kõige kõrgemal võimalikul viisil, vaid väärkasutatult. See on meesenergia varjukülg. Meesenergia kuritarvitamine soodustab agressiivsust, dominantsust, vertikaalset mõtlemist, võrdlemist, võistlemist, võimuvõitlust.

Selle krooniks on arusaam, et parim saab olla üks, kellel ongi õigus teisi allutada. Kui mees lööb naist, siis ei löö ta mitte naist, vaid meesenergiat seal sees, kes temaga võitleb. Ja ainuke keel, mida see mees oskab, on vastu võidelda. Meesenergia väärkasutamise tulemusena on meil kestnud tuhandeid aastaid sõjad. Enamasti on kõik tänapäeva “tõelise mehe” kirjeldused mehest kui sõdalasest. Aga mida teeb mees siis, kui sõdasid enam pole?

Kui oled mees ja tahaksid rohkem teada enda kui mehe kohta, uuri oma isa ja temaga seotud tundeid. Sa ei pea isaga ühendust võtma ega temaga rääkima. Saad seda teha ka siis, kui ta on juba surnud. Sa ei pea midagi tegema. Lihtsalt uuri, märka ja lase vabaks kõik arusaamad, mis on sul seoses oma isaga. Lase lahti hirmudest, mida oled temalt õppinud ja vabasta oma hirm isaduse ees. Kujuta ette, milline on jumalik isadus ja mehelikkus.

Uuri kollektiivseid mehelikkuse stereotüüpe ja otsusta, mis sulle sobib ja mis mitte. Uuri ennast. Vaata, mida sa teed teistele meeldimise pärast ja mida sellepärast, et sinul endal on hea olla. Vaata üle ühiskonna poolt tunnustatud traditsioonilised mehe rollid. Need, mida sa naudid, tee edasi ja hakka tegema seda, mida pole julgenud aga tahaksid. Lõpeta nende tegemine, mida sul on lapsest saadik käsitud teha aga sulle tegelikult ei meeldi.

Kas sulle meeldib naistele ust avada? Kohtamisel arveid maksta? Vahetada naiste eest elektripirni ainult sellepärast, et oled mees? Kas sa käid jõusaalis sellepärast, et nii peab või teed seda enda rõõmuks? Näiteks on mehed ennast läbi ajaloo palju ehtinud ja kaunistanud. Vahel rohkemgi, kui naised. Kaasaegses ühiskonnas on mehed “alaehitud”, nad ei saa väljendada oma välimust unikaalsel viisil. Meeste riided on samasugused ja tihti värvita, hallid ja igavad. Oma personaalsuse ja füüsilise isikupära väljendamist ei peeta mehelikuks. Kuid mehed on alati ennast ehtinud, küll sulgede ja  kehamaalingutega, küll karusnahkade ja uhkete rüüdega. Ka pikad juuksed on tegelikult väga mehelikud.

Märka, millised on su vastuseisud suhtele, naistele, seksile, tööle, eneseväljendamisele ja väljanägemisele. Mehelik on kindel ja sirge kehahoiak. Suhtle julgelt, enesekindlalt ja avameelselt, vaata silma ja naerata. Vaata peeglisse ja tunneta, kas su praegune väljanägemine peegeldab seda, kes sa tegelikult oled. Kui ei siis tee julgelt muutusi. Kanna parajaid ja kaasaegseid riideid. Mine vahelduseks juuksurisse, kui oled alati ise kokkuhoidlikult masinaga oma juukseid lõiganud. Küsi juuksurilt soovitust, selle asemel, et lasta tal teha jälle sama lõikus nagu alati.

Kas sulle tundub, et naistele meeldivad pahad poisid? Sellepärast ei tohigi valvsust kaotada ja näida tossikesena? Jah, naised vajavad mehelikku energiat, jõudu. Kuid kuna mehelik jõud avaldub ikka veel tihti agressiivsel ja destruktiivsel viisil, võtavad naised sellegi, mis on saadaval.

Paljud naised ootavad, et mehed nad lunastaks ja päästaks neid nende endi valu käest. Naised on osavad mugandujad ja lepivad väga paljude asjadega, mis neile ei sobi. Seetõttu annavad nad ka välja massiliselt vastukäivaid signaale. Naised veel võitlevad võimu pärast aga see pole sinu probleem.

Paljud naised näevad ikka veel mehelikkust kui midagi, millega tuleb võistelda ja võidelda, ka nemad õpivad koostööd. Aita neid. Uuri naiste kohta ja õpi, mine neile poolele teele vastu. Armasta naisi, kõiki naisi maailmas. Armasta naiselikkust, naiseenergiat planeedil Maa. Seda kindlameelsemaks sa ise kasvad. Kerge on öelda, et naised on arusaamatu müsteerium. Kui sa nii ütled, siis müsteerium kasvab ja sa ei kavatsegi hakata naisi mõistma ja naisenergiaga koostööd tegema. Ütle endale parem, et see on põnev, ma tahan sellest rohkem teada ja seda rohkem mõista. Naised on lahked, ilusad ja armastavad, nad on ka inimesed.

Julgusta ja inspireeri teisi, aita neil leida nende tee. Toeta, see on armastuse kõrgeim vorm, mida meesenergia saab kehastada. Austa kõigi õigust vabale valikule ja luba teistel teha oma vigu. Sul pole vaja kedagi päästa, päästes oled poiss. Mehel ei ole vaja ennast kellegi ees õigustada. Võta vastutus oma elu, mõtete, tunnete, tegude ja õnne eest. Et seda teha, on vaja ennast ja oma soove tunda. Keskendu sellele, mida sa oskad, milles sa oled hea ja arenda seda. Ole selles meister. Hoia oma tähelepanu edul ja eneseteostusel.

Ole külluse värav, kui oled mees, sest see ongi sinu roll. Naised ootavad ja igatsevad seda meeletult. Mehelik on luua materiaalset maailma ja selle eest tunnustust saada. Kujuta ette, kuidas sa elad külluslikku elu. On väga oluline, et sa mehena ärakasid ja hakkasid oma rolli täitma oma kõige võimsamal võimalikul viisil. Sul pole vaja mehelikkust hakata leiutama ega välja mõtlema. Mis siis, et sa pole näinud, kuidas mehelik olemine käib. Jumalik mehelikkus on alati olnud sinu sees. Luba sellel hakata väljenduma selles reaalsuses, selles elus. Ole kõige mehelikum, tugevam ja targem versioon iseendast.

Autor: Tiina Tiitus

Seotud