Teraapiaviisid, millest sa ehk polegi kuulnud

Otsid endale sobivat teraapiat? Toome siinkohal ära mõned teraapiaviisid, mis ei ole veel väga laialt levinud, aga millest ehk on põnev rohkem teada.

Kraniosakraalteraapia

Kraniosakraalteraapia (KST) on välja arenenud osteopaatiast. William Sutherland, kes peab ennast kraniaalse osteopaatia leiutajaks, pidas kraniopulssi keha “primaarseks hingamiseks”. Hugh Milne arendas KST holistiliseks teraapiaks, ühendades idamaade tervendamisoskused ja läänemaadest pärit osteopaatia. Tema mõtteviis oli: “Teraapiameistriks olemises pole küsimus maagiast, siin on küsimus harjutamisest, praktikast, ettevalmistusest, aistingutest, mõistmisest ja võimest võtta ühendus Kõrgema Minaga”. KST aitab valude, traumajärgsete vaevuste, keskendumishäiretele, stessi jne leevendamiseks.

Kvantpuudutus

Kvantpuudutuse puhul kasutatakse erinevaid hingamis- ja kehateadvusharjutusi, et suunata elujõu energiat tervendamise eesmärgil. Seda saab kasutada seljavalu puhul, luustiku kõveruste ja nihete ümbervormindamiseks, organite töö tasakaalustamiseks, erinevate näärmete ja ringlussüsteemide töö parandamiseks, lihasvalude vähendamiseks, põletuste ja vigastuste raviks, paanikahäirete ja stressi vähendamiseks, spordivigastuste parandamiseks, aga ka loomade ja lemmikute raviks.

TRE tehnika

TRE (Trauma Releasing Exercises) on revolutsiooniline keha ja meele pingetest vabastamise meetod ja protsess, mis põhineb kehaterapeudi David Berceli (PhD) kogemustel ja uuringutel. Tegemist on kindlas järjekorras sooritatud keha vibreerima panevate stressist vabastavate harjutustega. TRE on tõhus eneseabi- ja  töömeetodina abistavate elukutsete esindajatele, kes oma igapäevatöös puutuvad  kokku teiste inimeste pingete, õnnetuste ja traumadega. TRE on efektiivne nii töö- kui traumajärgse stressi ja läbipõlemise korral.

Human Design System e Inimese Disaini süsteem

Kes Ma tegelikult olen? Milline on Minu eluülesanne tegelikult? Milline töö, amet või hobi oleks Mulle kõige rahuldustpakkuvam ja arendavam? Inimese Disaini süsteem annab igaühele personaalse ja visuaalse ülevaate tema tegelikust potentsiaalist, õppimiskohtadest, elusihist ja takistustest. Me kõik oleme unikaalsed ja erinevad, tulnud siia elama elu, mida armastame ja mis pakub rõõmu ning rahuldust. Mõistes paremini iseennast, saame paremini elada oma elu ja mõista paremini ka teisi. ID on tööriist enda ja teiste paremaks lahtimõtestamiseks ning mõistmiseks.

Koputamisteraapia ehk EFT

Kuidas mitte muretseda, mitte süüdistada, andeks anda? Kuidas vabaneda vihast ja hirmust või painavast valust? Kuidas saavutada rahulolu, kui need tunded mõnikord lausa lämmatavad ja tahtejõust üksi jääb väheks? Vastus on emotsioonide vabastamises ehk emotsioonide vabastamise tehnikas, energeetilises akupunktuuris, kus Hiina meditsiinist teada-tuntud meridiaanipunktidele koputamisele lisanduvad moodsatest psühhoteraapiameetoditest tuletatud afirmatsioonid.

Teetatervendus

Teetatervendamine on üks võimsamaid energiaga tervendamise tehnikaid. See on meditatsiooniprotsess, mis loob teeta ajulaineid kasutades füüsilist, psüühilist ja vaimset tervenemist. Tervendamine põhineb kontrollitud mõtte jõul ning oluline on tervendaja tunnistamise ja visualiseerimise võime. Suures osas on teetatervendamise puhul tegemist piiravate uskumuste ja tunnete muutmisega.

Kõigist neist aga veel paljudest teistegi teraapiaviisidega saab tutvuda 8.-10.augustil Sänna Kultuurimõisas toimuvas suvekoolis Inimese vägi ja looduse jõud.

Täpsema programmi leiab SIIT

Seotud

5 praktilist nippi kuidas meeleolu tõsta

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.