Teleka vaatamine vähendab spermatosoidide arvu

Meestel, kes vaatavad televiisorit rohkem kui 20 tundi nädalas, on risk vähendada oma spermatosoidide arvu peaaegu poole võrra. Asjakohased uuringud viis läbi spordimeditsiini ajakiri British Journal of Sports Medicine, kes jälgis kolme kuu jooksul 189 18-22-aastase mehe elustiili.

Neil, kes vaatasid televiisorit 20 tundi nädalas, oli spermatosoidide arv 44% madalam kui neil, kes vaatasid telerit vähem või üldse mitte. Peale telerivaatamise aitasid seemnerakkude arvu vähenemisele kaasa ka ebatervislik toitumine, stress ja suitsetamine.

Füüsiliselt väga aktiivse elustiiliga meestel, kes tegid nädalas rohkem kui 15 tundi trenni, oli spermatosoidide arv 73% kõrgem kui vähemaktiivsetel meestel.

Lisaks näitavad aastail 1989-2004 uuritud 26 000 mehe analüüsid, et spermatosoidide arv on selle ajaga langenud kolmandiku võrra. Leiti ka, et tavaliste aluspükste asemel boksereid kandes on spermatosoidide tase kõrgem.

“Teame kindlalt ka seda, et ülekaalulisus vähendab spermatosoidide arvu – istuv elustiil räägib siinkohal iseenda eest,” ütles uuringut teostanud teadlane George Chavarro.

Allikas: www.telegram.ee

Seotud