Teadusmalev annab panuse planeetidevaheliste lendude arendusse!

Esmakordselt on gümnasistidel võimalus suvel taskuraha teenida Teadusmalevas ning aidata kaasa Eesti pürgimisel kõrgtehnoloogiliseks kosmoseriigiks.

Eesti õpilaste eliit paneb oma võimed proovile kosmoseteaduses: Tartu Observatooriumi, Tartu Ülikooli ja Eesti Füüsika Seltsi koostööna korraldatava suvemaleva käigus saavad kõige targemad ja osavamad noored teadusehuvilised oma koolitarkuse tõsiselt proovile panna Eesti Tudengisatelliidi ESTCube-1 ehitamisel.

Teadusmaleva osalejad valiti seekord eelvalikuga. Kutsed said telesaate Rakett 69 parimate hulgast Timothy Henry Charles Tamm (Gustav Adolfi Gümnaasium), Siim Kurvits (Hugo Treffneri Gümnaasium)ning Mats Mikkor (Carl Robert Jakobsoni Gümnaasium) ja Estronautide kosmoseklubi liige Jürgen Laks (Tartu Kommertsgümnaasium). Maleva vanemaks kutsuti Rakett 69 eelmise aasta finalist Jaan-Eerik Past, kes õpib Edinburghi Ülikoolis füüsikat ning sooritab oma suvepraktikat Tartu Observatooriumis.

Eesti tudengisatelliidi programmi juhendaja füüsik Mart Noorma räägib ettevõtmise olulisusest: “Kui me tahame Eestis teadmistepõhist majandust edendada, siis tuleb juba koolinoortele näidata, et ka oma tarkuse ning nupukusega on võimalik head taskuraha teenida. Miks peaks malevas ainult põllul kõplama? Kuid teisalt on Teadusmalev ka pedagoogiline eksperiment – kui võimekad need meie olümpiadistid siis ikkagi päristeaduslike probleemide lahendamisel on.”

“Mul on tõsiselt hea meel, et saan oma teoreetilisi füüsika- ja matemaatikateadmisi nüüd praktikas rakendada. Eesti tudengisatelliiidi ESTCube-1 missioon on teaduslikult väga põnev. Kui Rakett 69 telesaates saime meeskonnatööd mänguliselt harjutada, siis nüüd on eesmärk märksa tõsisem – anname oma panuse kiirete planeetidevaheliste lendude arendusse!” rõõmustab Teadusmaleva vanem, füüsikaüliõpilane Jaan-Eerik Past. 

Teadusmalevlaste eesmärgiks on Tartu Observatooriumi teadlaste ja Tartu Ülikooli õppejõudude ning üliõpilaste juhendamisel ESTCube-1 satelliidi juhtimissüsteemi komponentide arendamine. Teadusmaleva tegevusi toetavad lisaks teadusasutustele ka Eesti Füüsika Selts ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Uuri Tudengisatelliit ESTCube-1 kodukat ja Facebooki lehte

Kuula R2 saadet “Hallo, Kosmos!”, kus külaliseks projekti eestvedaja Mart Noorma

 

 

Seotud