Teadlik tutvumine – uus lähenemine õige kaaslase leidmisele

Suhtenõustaja Imbi Viirok’i poolt kirjutatud raamat tutvustab uudset lähenemist paarisuhte loomisele – teadlikku tutvumist.

Psühholoogias on täna palju infot paarisuhte õnnestumise ja ebaõnnestumise põhjustest. Hea uudis kõigile vallalistele on see, et  kõige parem aeg head paarisuhet looma hakata on siis, kui inimene on veel üksi. Nimelt on hea suhte nurgakiviks oskus valida sobiv kaaslane – kaaslane, kellega koos on hea ja huvitav olla ka siis, kui armumisest on saanud igapäevaelu.

Suhtenõustajatel on üsna täpselt teada, milles õnneliku püsisuhte saladus seisneb. Hea suhte valem on iga inimese jaoks erinev, aga komponendid, millest valem koosneb, on ühesugused. See raamat aitab Sul välja töötada Sinu hea suhte valemi.

Samuti tutvustab raamat psühholoogias teadaolevaid võtteid, kuidas oma alateadvus kaaslase leidmiseks häälestada ning kuidas õige inimene ära tunda.

Lisaks leiad palju praktilisi soovitusi selle kohta, kus ja kuidas tutvuda, kuidas tutvumisportaalides ellu jääda, millest kohtamisel rääkida jne.

Teadlikkus ei tähenda sugugi tunnete eiramist, vaid oma tunnete teadlikku kuulamist. Seega õpetab raamat lisaks teistele tutvumisoskustele kasutama kaaslase valimisel ka oma sisetunnet.

Raamatus toodud näited eesti teadlike tutvujate elust on loodetavasti innustuseks. Praktiliste harjutuste, testide ja näpunäidete abil saad kohe hakata oma unistuste suhet looma.  See on Sinu elu, ela see täpselt selliseks nagu Sina soovid.

Mida teadliku tutvumise meetod Sulle on andnud?
(katkend raamatust)

Katrin: Oskan oma mõtteid rohkem jälgida ja sisetunnet usaldada. Olen täpselt kirja pannud oma soovid ja plaanid. Väärtustan ennast naisena nüüd rohkem ja tean, et väärin parimat. Olen jälle valmis armastama ja armastust vastu võtma.

Sirli: Tänu teadlikule lähenemisele mõistan ma, miks sarnased asjad minu suhetes kordusid.  Oskan nüüd oma suhtemustreid analüüsida ja tean, et seda on võimalik muuta.

Birgot: Elu on tegelikult imeline, kuid varem ma seda nii selgelt ei näinud.

Martin: Olen leidnud oma unistuste naise ja olen väga õnnelik.

Helen: Nii palju jõudu ja optimismi on kõik see mulle andnud. Tunnen, et olen muutumas ja kogu maailm koos minuga.

Reet: Nüüd võin öelda, et olen õnnelik vallaline, ma ei oota enam, et keegi toob mulle õnne kandikul ette, vaid teen ise endale suurepärase kandiku ja naudin seda väga. Elu on imeline!

Kristin: Varem ootasin ikka suurt armumist, vastastikust tõmmet, pööraseid tundeid. Peale oma hea suhte valemi koostamist, tundsin ära oma ideaalse kaaslase ammuses tuttavas, ma polnud kunagi arvanud, et võiksin temasse armuda. Kui hakkasin aru saama, et temas on olemas kõik need väärtused ja isikuomadused, mida enda kõrvale ihkan, tulid liblikad ka kõhtu. Tuli välja, et mina olin talle ammu meeldinud, kuid ta ei julgenud midagi öelda, kartes meie sõprust rikkuda. Tänaseks oleme me abielus ja väga-väga õnnelikud.

Autorist: Imbi Viirok on rahvusvaheliselt sertifitseeritud coach ja suhtenõustaja. Ta on lõpetanud Relationship Coaching Institute’s (USA) vallaliste nõustamise eriala ja on pühendunud kaaslast otsivate inimeste nõustamisele. Ta on loonud nõustamiskeksuse Tark Süda (www.teadliktutvumine.ee), kus viib läbi nii individuaalseid nõustamisi, korraldab Teadliku tutvumise kursusi ja veab eest Targa Südame klubi püsisuhet otsivate inimeste innustamiseks ja toetamiseks.

Raamatupoodidesse jõuab raamat 21.detsembriks.

 

 

Seotud

5 praktilist nippi

Liitu meie uudiskirjaga ja saa 5 praktilist nippi kuidas kiiresti enda meeleolu tõsta.