Teadlik seksuaalsus | Hinga energiat mööda oma keha esikülge alla

Tee valgustumise ja hea seksi juurde on paljuski üks ja sama. David Deida on aastakümneid käinud vaimse ja seksuaalse ärkamise teed ning käesolevas raamatus pakub ta välja konkreetsed meetodid, kuidas saavutada oma intiimelus füüsiline, emotsionaalne ja vaimne heaolu. Selgesõnalises ja otsekoheses „Teadliku seksi käsiraamatus“ õpetab ta, kuidas arendada seksuaalseid oskusi ja õppida saama erinevat tüüpi orgasme; kuidas oma tundeid mõista ja saavutada kehaline rahulolu ja oskus täielikult lõõgastuda.

Loomulik ja kõige tervislikum sisemise energia liikumise viis on ringikujuliselt – mööda selgroogu üles ja seejärel mööda keha esikülge alla. Kui voog on vastupidine, tunned energiat mööda keha esiosa ülespoole liikumas. Selline ümberpööratud energia liikumine võib avalduda mitmeti.

• Vihastudes lähed näost punaseks, silmad lähevad pungi ja sul võib tekkida selline tunne, et kohe-kohe hakkab su pea plahvatama.

• Vahel muutud sa närviliseks ja avastad end lobisemas, suutmata end pidurdada.

• Sinus tekib ärevus, hakkad muretsema ja üle mõtlema, võib-olla juhtub isegi seda, et sa ei suuda erektsiooni säilitada või muutub su vagiina kuivaks ja sa ei suuda lõdvestuda.

• Eest üles voolav energia võib väljenduda ka seedesüsteemi probleemidena, lõualuu pingesoleku ja peavaludena.

Kui energia voolab loomulikku kanalit pidi – mööda keha esikülge alla – lõdvestub pea ning kõht ja suguelundite piirkond täituvad energiaga, tõstes su seksuaalset võimekust ja potentsi ning tugevdades su isiklikku väge kogu päeva jooksul. Inimese elujõud, tema vägi, määrab ära tema loomingulisuse, sõltumata sellest, milliste probleemidega ta oma elus ja suhetes silmitsi peab seisma. Tõeline isiklik vägi on armastuse jõud. See on võime tuua armastust maailma või suhetesse, kus valitsevad hirm või vastupanu.

Et oma seksuaalset võimekust ja isiklikku elujõudu kasvatada, harjuta kogu päeva jooksul energia allapoole tõmbamist mööda keha esikülge. Tee seda istudes, seistes, kõndides või lamades. Sageli on kõige lihtsam alustada seda harjutust selili lamades, käed kõhul, põlved kõverdatud ja jalalabad tugevalt vastu maad.

Enamiku inimeste jaoks on kõige lihtsam energiat mööda keha esikülge alla tõmmata nina kaudu sissehingamise ajal. (Katseta ka seda, et tõmbad energiat mööda keha esikülge väljahingamise ajal allapoole. Nii saad teada, mis sulle paremini sobib.) Sissehingamise ajal kujuta endale ette, et sa tõmbad energiat mööda keha esikülge alla, ikka pealaest allapoole ja sealt kõhtu ja suguelunditesse. Kõht võib iga sissehingamisega paisuda, justkui oleks energiast tiine. Ning seejärel, kui energiat mööda selgroogu üles hingad, võib kõht kergelt kokku tõmbuda.

Kui pole kirjas teisiti, siis hoia nina kaudu sisse ja välja hingates suu kinni ja suru keeleots õrnalt vastu suulage. Keel on sillaks, mille kaudu energia saab voolata peast mööda keha esiosa alla: läbi kõri, südame, päikesepõimiku, kõhu ja suguelundite.

Kui kõht paisub ja sa hingad energiat mööda keha esiosa alla, kujuta endale ette, et su suguelundid ja alakõht võtavad vastu ja koguvad energiat. Sa nagu laeks akut, mis asub su alakehas. Lõpuks, pärast nädalaid harjutamist, võid sa suuta tekitada oma suguelundites erutust või turgutada oma elujõudu ainuüksi teadlikult energiat mööda keha esikülge sisse hingates.

Sa võid aidata ka oma partneril hingamisharjutusi teha. Las su partner lamab kõverdatud põlvedega selili, jalad tugevalt vastu maad. Aseta oma käsi tema kõhule vastu paljast ihu veidi allpool naba. Kergelt tema alakõhul oma kätt vibreerivalt liigutades või sellega ringikujulisi liigutusi tehes aita oma partneril sisse hingata ja energiat mööda keha esikülge allapoole suunata ja kõhtu tõmmata. Sisse hingates peaks ta kõht õhuga täituma ja sinu käsi kogunevast energiast paisunud kõhuga koos kerkima.

Kui te mõlemad tunnete, et see on asjakohane, võid oma käe viia kõhult tema suguelunditele. Kui õrnalt partneri suguelundeid puudutad, võib tal olla kergem meeles pidada, et energiat tuleb mööda keha esikülge alla tõmmata, läbi kõhu kuni suguelundite ja vaagnapõhjalihasteni välja.

Teine hea võimalus, kuidas sa oma partnerit energiat liigutama õppimisel aidata saad, on silitada tema kõhtu südame kohalt kuni alakõhuni, nii seksi ajal kui mistahes muul hetkel. Seda tehnikat võib kasutada, kui su partneri nägu läheb vihast või kirest punaseks, sest energia liigub „vales suunas“ üles. Valesti liikuvat energiat saab kiiresti armastavate silitustega allapoole suunata, et see taas liiguks allapoole nagu laavajõgi, mitte nagu mööda keha esikülge tõusev kuum geiser.

Aja jooksul, olles õppinud energiat hingamisega mööda keha esikülge allapoole suunama, hakkad endale teadvustama alakehas asuvat energiakeskust, mis üha tugevamaks muutub. Õige hingamisega kõhtu energiat kogudes suudad sa igapäevaelus tekkivaid probleeme suurema energiaga lahendada ning oma andeid õrna ent püsiva jõu, huumori ja emotsionaalse visadusega realiseerida. Siis suudad sa jagada tervendavat energiat ka teistele, suunates seda läbi oma südame, käte, silmade ja suguelundite. Ja oma partneriga oled sa siis võimeline suhtlema erakordse seksuaalse võimekuse, pehmuse, vastupidavuse ja armastava alistumisega.

Nii paradoksaalselt kui see ka ei kõla, siis enamus inimesi peab enne oma keha tugevdama, kui suudab täielikult alistuda. Kui sinu isiklik vägi on tugev ja kõht täis elujõudu, suudad sa ka ilma hirmuta füüsiliselt ja emotsionaalselt end vabaks lasta. Siis ei pea sa enam oma südant nii tugevasti kaitsma, sest sa tead, et alistumine ja avanemine rajanevad pigem tugevusel kui nõrkusel.

Kui su isiklik vägi kasvab, hakkad mõistma, mida tähendab energia jäävus: elujõud, mida sa läbi oma keha hingad, on seesama piiritu elujõud, mis voolab kõikjal sinu ümber, kaasa arvatud sinu partneri kehas. Vastupanust loobudes, avanedes armastusele ja tõstes energiavoogu vahekorra ajal, avaned sa piiritule ja universaalsele energiavoole, mis sinu kehas ringleb.

Tõeline alistumine on tõeline vägi: sa hingad endasse sedasama armastuse jõudu, mis paneb liikuma kogu universumi ja lööma su südame. Kui hirm lahustub, ei näe sa ennast enam eraldatuna selle tohutu jõu voogamisest. Armastus on ühendus lõputu elujõuga, üksolemine, milles pole eraldatust. Avanemine seksuaalsuses tähendab avanemist selle elujõu voolule. Ja armastus on võti avanemise juurde. Kuid enne kui sa armastust usaldada saad, pead olema piisavalt tugev, et lõdvestuda.

Lisaks seksuaalenergia ja isikliku väe suurendamisele – mis võimaldab sul armastuses sügavamalt alistuda – aitab energia mööda keha esikülge allapoole hingamine tasakaalustada ka ärevaid mõtteid ja emotsioone. Su nägu, lõug, süda ja kõht avanevad ja lõdvestuvad loomulikus allapoole liikuvas energiavoos. Ebavajalik jutuvada vaibub, viha jahtub ja pinge leeveneb. Õppides sisemist energiasüsteemi avama, energiat mööda selgroogu üles ja esikülge alla hingama, lood õige tasakaalu eluks, mis on ergas, lõõgastunud, täis armastust ja transtsendentaalset õndsust, nii seksuaalsel kui argitasandil.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud David Deida raamatust „Teadliku seksi käsiraamat“.

Seotud