Tänulikkust praktiseerides muudad oma suhted paremaks

Iidsed vaimsed traditsioonid õpetavad meile, et kui oleme teistele kogu südamest tänulikud, rikastab see meie elu viisil, mida me ettegi ei suuda kujutada. Sama kinnitab ka teadus, sest uuringud näitavad, et tänuliku suhtumisega inimestel on teistega lähedasemad suhted ning nad on ka tugevamalt seotud oma pereliikmete, sõprade ja laiema kogukonnaga. Uuringud näitavad ka seda, et tänulikkust praktiseerivad inimesed on oma praeguse elu ja tuleviku suhtes optimistlikumad ning positiivsemalt meelestatud.

Kui oled tänulik, oled samas õnnelik ja muutud magnetiks õnnelikele inimestele, õnnelikele olukordadele ja õnnelikele sündmustele oma elus. Tänulikkus on kui sild, mis viib õnnetusest õnneni ning meeleheitest ja üksindusest armastuse, rõõmu ja imeliste suhetega täidetud elu juurde.

Tean tuhandeid inimesi, kes on olnud kõige hullemates mõeldavates olukordades ja kes on tänulikkuse abil oma elu tundmatuseni muutnud. Tean purunenud suhteid, mis on muutunud imelisteks; ebaõnnestunud abielusid, mis on täielikult taastunud; võõrandunud pereliikmeid, kes on taas ühte hoidma hakanud; ning lapsevanemaid, kelle suhted oma teismelistest lastega on täiesti muutunud.

Kui kasutad tänutunnet vaid pisut, siis muutuvad sinu suhted ja elu samuti vaid pisut. Kui kasutad tänutunnet rohkelt ja iga päev, siis muutuvad sinu suhted ja elu viisil, mida sa praegu ettegi ei suuda kujutada.

Olenemata sellest, kas tänad kedagi või tunned tänulikkust kingituse, päikeseloojangu, ühise kogemuse või uue suhte eest, saad tänu külgetõmbeseadusele oma suhetes vastu rohkem rõõmu, kinke, imelisi kogemusi ja armastust.

Tänulikkuse harjutamine

Katseta seda harjutust kohe praegu. Mõtle kellelegi, kelle eest oled tänulik. Võid valida inimese, keda armastad rohkem kui kedagi teist kogu maailmas. Võid valida ka inimese, kellega sul on hetkel keeruline suhe. Keskendu sellele inimesele ja mõtle kõigele, mida selle inimese juures armastad ja mille eest oled tänulik. Seejärel räägi oma mõtteis või ka valjusti sellele inimesele kõigest, mida tema juures armastad ja mille eest oled tänulik, justkui oleks ta hetkel sinuga. Nimeta talle kõik põhjused, miks teda armastad. Võid meenutada konkreetseid juhtumeid või hetki, öeldes: „Ma mäletan aega, mil…“ (ja täida seejärel lause teine pool). Seda tehes tunneta, kuidas tänulikkus hakkab täitma sinu südant ja keha.

Armastus ja tänulikkus, mida selle lihtsa harjutuse käigus tunned, naasevad sinuni tagasi nii kõnealuses suhtes kui ka elus tervikuna. Nii lihtne ongi tänulikkuse abil oma elu muuta.

Tänulikkus saab aluse ühestainsast lihtsast sõnast – „aitäh“ –, kuid selleks, et see tänu oleks tõeliselt võimas, pead olema tänulik kogu südamest. Mida rohkem sa ütled „aitäh“, seda rohkem seda tunned ja seda kiiremini näed tulemusi ka enda elus.

Kuidas tänulikkust kasutada

Tänulikkuse väe kasutamiseks oma elus on kolm võimalust:

Esimene võimalus on olla tänulik selle eest, mida oled varem saanud.

Teine võimalus on olla tänulik, mida saad praegu või mis on sul praegu olemas.

Ja kolmas viis tänulikkuse väe kasutamiseks on olla tänulik selle eest, mida saada tahad, otsekui oleks see kõik sul juba käes.

Kui oled tänulik mõne varasema suhte eest, siis parandab seesama tänutunne ka sinu praeguseid suhteid ja tõmbab ligi uusi, mille eest saad samuti tänulik olla.

Kui oled tänulik praeguse suhte eest, isegi kui see pole täiuslik, muutub see suhe paremaks.

Ja kui oled juba ette tänulik suhete eest, mida soovid tulevikus, ning väljendad selle eest tänu nii, nagu oleksidki need suhted juba osa sinu elust, siis kindlasti soovitud suhted ka realiseeruvad.

Tänulikkus oma suhete eest – nii varasemate, praeguste kui tulevaste – meelitab sinu ellu rohkem armastust ja õnne, kui ettegi suudad kujutada. Põhjus on selles, et tänulikkus on suur elu mitmekordistaja! Kui avaldad tänu asjade eest, mida oled saanud ja mida ka praegu saad, siis mitmekordistab tänulikkus kõik selle. Samal ajal toob tänulikkus soovitu otse sinuni! Kui oled selle eest tänulik, nagu oleksid soovitu juba saanud, siis pead külgetõmbeseaduse kohaselt ka selle vastu võtma.

Ja kui sa pole tänulik selle eest, mida oled saanud ja mida praegu saad, siis pole sul väge oma praegust olukorda kuidagi muuta.

Katkend on pärit kirjastuse Pilgrim poolt välja antud Rhonda Byrne’i raamatust „Armastuse, tervise ja raha saladus“.

Seotud