Tanja lugu “Milles on süüdi taburet?”: inspiratsiooniks kõigile, kes julgevad unistada!

Jaana Maling pani kirja armastatud Eesti naisartisti Tanja loo raamatusse “Milles on süüdi taburet?”. Küsime Jaana käest, millest see raamat räägib ja kellel ta soovitab seda lugeda?

Tanja lugu: ” Milles on süüdi taburet?”

Raamat räägib sellest, kuidas kulges Tanja teekond Kohtla-Järve linnakese rajoonist nr 32 Eestis suurimatele lavadele ja Eesti inimeste südametesse. Sel teekonnal pole tal alati lihtne olnud. On olnud pisaraid, segadust, tagasilööke, kuid ta ei ole kunagi alla andnud.

Kui sul on unistus, siis ole töökas ja ära loobu oma eesmärkide ja unistuste poole pürgimast. Tanja on oma unistusi täitnud suure südame ja töökusega.

Mis sa teada said? Mis sind kõige enam üllatas?

Ma sain teada, et see vene tüdruk, kes Nightlight Duo koosseisus Eesti meelelahutustaevasse lendas, oli tegelikult juba päris pisikesest põnnist peale esineja olnud. Tanja ema rääkis väga toreda loo sellest, kuidas Tanja pooleteistaastasena ema käte vahelt lava poole jooksis, selle kõrgetest treppidest üles ronis ja päris esinejaid oodanud publiku rõõmuks neile tantsis.

Samasuguse, meeletu tahtejõuga on ta üles roninud ka oma karjääri trepist. Mõnikord paar astet tagasi kukkudes ja endas kahtlema hakates, aga mitte kunagi päriselt alla andes ja lõpuks tippu jõudes.

Väikse lisamärkusena: Tanja pole loobuja ka eraelus – kui Mikk tahtis elu nautida ega võtnud suhte osas vedu, otsustas Tanja mitte alla anda ja ta lihtsalt rajalt maha võtta. Go Tanja!

Teadsin teda teleekraanilt, kui hästi säravat ja alati rõõmsameelset artisti, aga raamatut kirjutades nägin, et rõõmsa meele varjus on olnud ka üksjagu pisaraid, kahtlusi ja pettumusi. Mul on hea meel, et Tanja oma loo ära rääkis. See on olnud kirju ja kahtlemata väga inspireeriv.

Kellele see raamat on? Kõigile, kes julgevad unistada?

See raamat pole mitte ainult neile, kes julgevad unistada, vaid ka neile, kes seda teha ei julge. Tanja lugu näitab, et unistada tasub ja unistama peab.

See raamat on ka neile, keda huvitab artistide lavatagune elu. Tanja räägib avameelselt, mida artistielu tähendab ja millega neil tuleb rinda pista. Ta teeb seda muidugi muigega suul ega jäta rääkimata ka naljakaid lugusid kasvõi sellest, kuidas ta reisilaeval esinedes merehaigusega võitles.

Vaata Tanja raamatu “Milles on süüdi taburet?” kohta lisa kirjastuse Pilgrim kodulehelt.

TANJA raamatu “MILLES ON SÜÜDI TABURET?” esmaesitlus toimub esmaspäeval, 9.11 kell 18:00 Viru keskuse Rahva Raamatus. Vaata sündmuse kohta lisa SIIT.

Seotud