Täna toimub Salme kultuurikeskuses viies rahvusvaheline loomaõiguste konverents

Täna, 3. mail korraldab loomade eestkoste organisatsioon Loomus Tallinnas Salme kultuurikeskuses viienda rahvusvahelise loomaõiguste konverentsi. Konverentsil teevad ettekandeid nii välis- kui ka kohalikud esinejad. Sellel aastal on fookus muutustel inimeste ja teiste loomade vahelistes suhetes.

“Meie teadmised olenditest, kellega jagame oma koduplaneeti, kasvavad iga päevaga. Me ei vaatle enam ammu teisi loomi kui vähemväärtuslikke eluvorme. Nii olemegi käesoleva aasta loomaõiguste konverentsi keskseks märksõnaks valinud muutuse,” selgitas konverentsi projektijuht ja Tallinna Ülikooli dotsent Kadri Aavik.

Konverentsil astuvad üles tuntud välismaised ja kohalikud teadlased ja aktivistid, kes käsitlevad oma uurimistöös või tegevuses inimeste ja loomade vahelisi suhteid ning uusi viise loomadega suhestumiseks. Esinejate hulgas on Soome filosoof Elisa Aaltola, Hollandi teadlane Floris van den Berg, filosoof Silver Rattasepp, perearst Marta Velgan jt.

Loomaõiguste Konverents 2019 on 3. mail kell 10 – 16 Salme kultuurikeskuses. Osalustasu koos lõunasöögi ja kohvipausiga on 10 eurot. Konverentsile saab registreerida Üheksa müüti karusloomakasvanduste kohta, mis ei vasta tõele

Salavideod paljastavad Euroopa eluskarja julma kohtlemise pikamaatranspordil

Kadri Taperson: kümme aastat Eesti loomaõiguslust